Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: przekladnia kierownicy mniejszy promien skretu

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Syncro_GT
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    nysa
    Auto
    Crosswagon Q4
    Postów
    22

    Domyślnie przekladnia kierownicy mniejszy promien skretu

    witam
    przeszukalem forum i nieznalazlem tego czego szukam... a szukam kogos kto zmienil przekladnie albo srodek zeby poprawic promien skretu , bo w moim Crosswagonie robic manewry na parkingu to zgroza ... Dukato ma lepszy promien skretu.. i dlatego szukam albo przekladni albo srodka do niej zeby poprawic skret... bede wdzieczy za odpowiedz ...
    pzdr Syncro GT
    bo każdy kiedyś marzył o Alfa Romeo ... a tylko odważni realizuja marzenia....

  2. #2
    Patryk 156
    Gość

    Domyślnie

    moze zle ustawiona jest zbieznosc. doradzam jej sprawdzenie badz ustawienie calej geometri kol osi przedniej i tylnej

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk 156 Zobacz post
    moze zle ustawiona jest zbieznosc. doradzam jej sprawdzenie badz ustawienie calej geometri kol osi przedniej i tylnej
    Tutaj zbieżnosć nie ma nic do skrętu. Wszystkie alfy mają bardzo malo skrętu.
    Sam sie kiedyś zastanawiałem czy nie da się jakoś tego przerobić na bardziej skuteczne ale poki co dałem sobie spokój
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  4. #4
    Patryk 156
    Gość

    Domyślnie

    ma znaczenie a glownie zbieznosc kol tylnej osi, ale wlasciciel zdecyduje co zrobic

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk 156 Zobacz post
    ma znaczenie a glownie zbieznosc kol tylnej osi, ale wlasciciel zdecyduje co zrobic
    Hmm nie bardzo mogę to zrozumieć. Wydaje mi się , że zbiezność nie ma wpływu na promień skrętu a przynajmniej nie w takim stopniu zeby przy złej zbieżności promień wydłużył się znacząco.
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Zbieżność przy manewrach na parkingu, kiedy jedno z kół tylnych prawie się kręci lub robi minimalny ruch po małym łuku nie ma nic do rzeczy. W AR 156 tak już jest, że układ kierowniczy jest nastawiony na dużą czułość i dobre (czyt. dokładne) prowadzenie podczas szybszej jazdy a niestety skok przekładni kierowniczej jest żenująco mały i skutkuje to problemami np na parkingu.

    Co do zmiany "środka" przekładni kierowniczej to jeszcze nie słyszałem, żeby się ktoś tego podjął w celu zwiększenia promienia skrętu.. i bardzo dobrze bo to nie jest błahostka, żeby kombinować coś przy układzie kierowniczym. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że taki manewr jest też ograniczony konstrukcją zawieszenia i wystarczy popatrzeć na położenie niektórych elementów względem koła przy maksymalnym skręcie, żeby stwierdzić, że to manewr niewykonalny. Niestety pozostaje sobie zimą pomagać ręcznym a w lecie być pierwszym na parkingu pod pracą lub kościołem...

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar Syncro_GT
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    nysa
    Auto
    Crosswagon Q4
    Postów
    22

    Domyślnie

    zbierznosc jest ok i tez mi sie wydaje ze problem nie lezy w zbieznosci... a co do ograniczej konstrukcyjnych zdaje sobie z tego sprawe ze takie są ... ale np "dolozenie" jednego moze dwoch mogloby znaczaco poprawic sytuacje... a temat sie wziął stad ze parking pod blokiem .. i inni kierowcy ,którzy parkują jakby do nich należał caly .. to jestem za prawnym rozwiązaniem że można jednego w roku zabić bez konsekwencji prawnych ...
    bo każdy kiedyś marzył o Alfa Romeo ... a tylko odważni realizuja marzenia....

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Zmiana przekładni nic ci nie da. Za promień skrętu odpowiada zależność: długość drążka kierowniczego/ długości ramienia zwrotnicy w pkt. mocowania końcówki kierowniczej. Bez zmiany tych parametrów nic nie zdziałasz, sama przekładnia więcej ruchu liniowego na boki już nie może mieć.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. [159] adaptacja czujnika skretu kierownicy
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 09:28
  2. [159] Blad C1505 czujnik kąta skretu
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:49
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 21:23
  4. Mniejszy akumulator do AR 166 2.4 JTD 10v
    Utworzone przez Bladyy w dziale 166
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-08-2014, 08:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory