Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Co się mogło stac.

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie Co się mogło stac.

    Witam ostatnio rozleciala mi sie skrzynia w 1,6 Boxer. wiec kupilem skrzynie zawiozlem do mechanika i oto co sie zaczelo dziac po wymianie.
    Po ok 100km sprzęgło ma ok 3 cm luzu na pedale i łapie tylko w jednym miejscu. (wymieniane ok rok temu na orginal sciagany z ASO) pozatym przed wymiana skrzyni chodziło jak powinno nawet z uszkodzoną stara skrzynią. I ogladalo to sprzegło 3 mechaników i stwierdzili ze jest w BDB stanie.
    Po drugie niestety w owej założonej skrzyni chuczy łożysko. i mam pytanie jak sie go wymienia oraz czy ma ktoś moze wymiary albo nr orginalu tych łożysk?? i gdzie idzie takie dostać?
    A trzecie pytanie jest takie. Czy jest jakaś różnica miedzy skrzyniami do Boxerów??
    Z tego co widzialem wyglądem sie różnią ale mechanik powiedzial ze w środku jakaś łapa może byc inna i dlatego sprzęgło tak chodzi i biegi tak raz cieżko raz lekko wchodza.
    Wiem napewno ze niemam skrzyni od 1.7 16v ponieważ na kazdym biegu prędkość przy danych obrotach jest identyczna jak na starej skrzyni. I zaznaczam że konsultowałem się z róznymi mechanikami. ( zeby niewpierał mi ze to wina skrzyni i on ma dobrze wszystko zrobione)
    Prosze o szybkie odpowiedzi i na temat.

  2. #2
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie chyba samochód się zepsuł

    Cytat Napisał SocikZero4 Zobacz post
    Witam ostatnio rozleciala mi sie skrzynia w 1,6 Boxer. wiec kupilem skrzynie zawiozlem do mechanika i oto co sie zaczelo dziac po wymianie.
    Po ok 100km sprzęgło ma ok 3 cm luzu na pedale i łapie tylko w jednym miejscu. (wymieniane ok rok temu na orginal sciagany z ASO) pozatym przed wymiana skrzyni chodziło jak powinno nawet z uszkodzoną stara skrzynią. I ogladalo to sprzegło 3 mechaników i stwierdzili ze jest w BDB stanie.
    Po drugie niestety w owej założonej skrzyni chuczy łożysko. i mam pytanie jak sie go wymienia oraz czy ma ktoś moze wymiary albo nr orginalu tych łożysk?? i gdzie idzie takie dostać?
    A trzecie pytanie jest takie. Czy jest jakaś różnica miedzy skrzyniami do Boxerów??
    Z tego co widzialem wyglądem sie różnią ale mechanik powiedzial ze w środku jakaś łapa może byc inna i dlatego sprzęgło tak chodzi i biegi tak raz cieżko raz lekko wchodza.
    Wiem napewno ze niemam skrzyni od 1.7 16v ponieważ na kazdym biegu prędkość przy danych obrotach jest identyczna jak na starej skrzyni. I zaznaczam że konsultowałem się z róznymi mechanikami. ( zeby niewpierał mi ze to wina skrzyni i on ma dobrze wszystko zrobione)
    Prosze o szybkie odpowiedzi i na temat.
    Ciężko zrozumieć o co Ci chodzi ale spróbuje pomóc:
    1. Piszesz, że po 100km od wymiany skrzyni nie podoba Ci się praca sprzegła. To znaczy, że po takim przebiegu coś się stało czy tyle jeździłeś aż w końcu pytasz? Nie wiem też co to jest "łapanie". Moment przekazywania napędu? U mnie np. samochód zawsze zaczyna ruszać w tej samej pozycji pedału i to jest normalne.
    2. Łożysko w skrzyni. To tak jak bym napisał "coś mi stuka w samochodzie, pomóżcie". Skrzynia ma wiele łożysk a Ty się określ w jakich warunkach występuje hałas. Może być podczas wciśnięcia pedału sprzegła bądź po puszczeniu. Może byc podczas przyśpieszania albo i hamowania silnikiem. Moze też być gwizd podczas jazdy na poszczególnych biegach. Może być grzechot na przyśpieszaniu z niskich obrotów. Musisz uściślić w jakich to się dzieje warunkach
    3. Różnice w skrzyniach do boxerów są takie, że inne są do 33 a inne do 145/6. W obrębie modelu skrzynia różni się przełożeniami ale fizycznie spokojnie podejdzie.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Co do różnic w skrzyniach to jak kolega wyzej napisał różnią się między AR 33 a AR 145/6 z silnikami boxera, ale tylko mocowaniami. Natomiast w 145/6 to gdzies czytałem że są skrzynie żeliwne i aluminiowe, ale głowy nie dam, aczkolwiek wszystkie pasują do wszystkich boxerow. Co do różnic w przełożeniach to też nie jestem pewny czy takowe są. U siebie wymieniałem skrzynia od 1.6 i nie zauważyłem żadnej różnicy.


  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie

    sorki moze wytlumacze dokladniej. po wymianie skrzyni sprzeglo chodzilo calkiem inaczej niz przed. o wiele ciezej. zrobilem ok 100 kilometrow i po tym przebiegu na pedale zrobil sie luz. ( palcami idzie ruszac pedalem ok 3cm i zwykle zostaje w pozycji lekko wcisnietej( jak mowilem ok 3 cm) aby wytlumaczyc podam przyklad: jakby byla linka ktora ma 3 cm luzu to po dotknieciu pedalu ,pedal schodzi 3 cm po czy dopiero jest opór. to ze sprzeglo lapie w jednym miejscu to jest ok ale u mnie niewystepuje takie zjawisko jak tzw. pół sprzeglo. po puszczeniu pedalu jak kazdy wie auto zaczyna jechac. lecz po minimalnym wcisnieciu tj. ok 0,5cm jest juz tak jakby wysprzeglone.
    a co do lozysk to po zapaleniu auta i zostawieniu go na biegu jałowym strasznie slychac jak szumi łożysko( niewiem jaki dlatego pytam) po wciśnięciu sprzęgła owy odgłos znika.

    Fizycznie podejdzie?? mam wymieniona skrzynie i podeszla ''fizycznie'' a praktycznie to dzieja sie wyzej opisane rzeczy. wiem napewno ze to skrzynia do boxera i ze byla w 145. poza tym mechanik niemial zadnych trudnosci w przekladce.
    Ostatnio edytowane przez SocikZero4 ; 20-03-2011 o 01:01

  5. #5
    sk8er
    Gość

    Domyślnie

    łozysko oporowe do wymiany . trzeba wyjac jeszcze raz skrzynie badz odsunac ale jest bardzo malo miejsca i ciezko.

  6. #6
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SocikZero4 Zobacz post
    sorki moze wytlumacze dokladniej. po wymianie skrzyni sprzeglo chodzilo calkiem inaczej niz przed. o wiele ciezej. zrobilem ok 100 kilometrow i po tym przebiegu na pedale zrobil sie luz. ( palcami idzie ruszac pedalem ok 3cm i zwykle zostaje w pozycji lekko wcisnietej( jak mowilem ok 3 cm) aby wytlumaczyc podam przyklad: jakby byla linka ktora ma 3 cm luzu to po dotknieciu pedalu ,pedal schodzi 3 cm po czy dopiero jest opór. to ze sprzeglo lapie w jednym miejscu to jest ok ale u mnie niewystepuje takie zjawisko jak tzw. pół sprzeglo. po puszczeniu pedalu jak kazdy wie auto zaczyna jechac. lecz po minimalnym wcisnieciu tj. ok 0,5cm jest juz tak jakby wysprzeglone.
    a co do lozysk to po zapaleniu auta i zostawieniu go na biegu jałowym strasznie slychac jak szumi łożysko( niewiem jaki dlatego pytam) po wciśnięciu sprzęgła owy odgłos znika.

    Fizycznie podejdzie?? mam wymieniona skrzynie i podeszla ''fizycznie'' a praktycznie to dzieja sie wyzej opisane rzeczy. wiem napewno ze to skrzynia do boxera i ze byla w 145. poza tym mechanik niemial zadnych trudnosci w przekladce.
    Skoro to samo sprzęgło od samego poczatku chodzi ciężej to wskazuje to na jakieś problemy z nim samym bądź jego sterowaniem. Znowu zapadający się pedał i słabe wyczucie w zasprzęglaniu mogą sugerować, że wysprzęglik powiedział "dość". Moim zdaniem nie kombinuj tylko wróć do mechanika i powiedz wprost, że coś złego dzieje się ze sprzęgłem od montażu. A płynnie pracuje, bez skoków i szarpnięć?
    Co do huczenia w skrzyni to w opisanym przypadku te skrzynie tak mają. Pracując na wolnych obrotach kręci się jedynie wałek sprzęgłowy czyli jedyny, który wystaje ze zdemontowanej skrzyni. Problem w tym, że jest on podparty na dość luźnym łożysku ślizgowym i nie ma szans, żeby było to bezgłośne. Oczywiście nie moze być słyszalnych zacięć, zgrzytów i szarpnięć ale odgłos toczenia się trzeba zaakceptować.
    Jeśli masz skrzynię z tego samego modelu samochodu to możesz być pewien, że nie stanowi ona problemu. Może ma ona inne przełożenia ale różnice były tak małe, że jeśli nawet tak jest to mozesz tego nie zauważać
    Ostatnio edytowane przez wojtekcem ; 20-03-2011 o 03:07

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie

    a gdzie moge dostac takie łożysko??

  8. #8
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    np u mnie. luk kosztuje ok 90 zł ale coram juz np 30 i jest moim zdaniem bardzo okej
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    witam.
    wiem o jaki odgłos ci chodzi ja mam podobnie z tym że wymieniane miałem sprzęgło, łożysko oporowe na nowe i to nic nie dało z tym że nie jest ten odgłos zawsze słyszalny niekiedy jest ok a niekiedy jak auto sie ustawi jakoś np: przodem do dołu to na jałowym i rozgrzanym po wysprzęgleniu słychać taki dziwny odgłos nie wychodzi on z silnika tylko z głębi gdzieś tam kolo skrzyni a jest to wnerwiające bo auto wtedy jak diesel wydaje odgłos ;PP taki klekot wchodzi, myślałem że to może mechanizm różnicowy ? ... hmm..

  10. #10
    wonski87
    Gość

    Domyślnie

    Spróbuj najpierw odpowietrzyć układ, u mnie pomogło po wymianie sprzęgła.

    Co do dźwięku jaki wydaje auto na biegu jałowym to powiedz czy jest to tylko szum, czy może jakie bardziej terkotanie - jeżeli to drugie to najprawdopodobniej łożysko oporowe w skrzyni (sam to przerabiałem)

Podobne wątki

  1. Co mogło paść w jtd 1.9-16v przedliftowej ?
    Utworzone przez mike w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 17:25
  2. Głowica - co mogło ją uszkodzić?
    Utworzone przez karol90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 23:33
  3. Co sie moglo stac?
    Utworzone przez mag1987-22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 19:58
  4. [146] Poradżcie co się mogło stać alfie 146
    Utworzone przez wieslaw322 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 20:50
  5. co moglo sie stac jak mi nie dziala predkosciomierz.....
    Utworzone przez alfa145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-09-2007, 09:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory