Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problem z wentylatorem chlodnicy.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    GTV 3.0 V6 24v
    Postów
    3

    Domyślnie Problem z wentylatorem chlodnicy.

    Witam,

    Mam problem z wentylatorem mianowicie gdy temperatura dochodzi do 90 stopni wentylator się włącza ale po chwili wyłącza. I teraz pytanie do was czego to moze byc wina ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar przema
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Milicz/Hulst
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    104

    Domyślnie

    Po jakiej chwili sie wyłącza i do jakiej temperatury chłodzi?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    GTV 3.0 V6 24v
    Postów
    3

    Domyślnie

    wlacza sie jak temperatura przekracza 90 stopni ,a wylacza sie doslownie po 2,3 sekudach i tak w kolo. W kabinie slychac tykanie przekaznika w chwili kiedy sie wlacza i wylacza

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    A weź pokręć śmigiełkiem wentylatora i zobacz czy kręci się z oporem.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Musisz dokładniej opisać swój problem. Zacznij od tego czy klima jest włączona czy nie.
    Po drugie - opisz dokładnie zachowanie wskazówki od temperatury (czy temperatura jest stabilna czy się waha).
    Po trzecie - warto żebyś sprawdził czy po podłączeniu komputera temparatura z ECU będzie podobna jak na wskaźniku?
    Po czwarte wreszcie - jeśli choć trochę jesteś w stanie sprawdzić to sprawdź czy obydwa biegi wentylatora działają - jest pierwszy i drugi (wolny i szybki).

    Jeśli dobrze kojarzę 1 bieg powinien się załączać w temp 87-92, zaś drugi 92-97

    Z tymi informacjami będzie można próbować coś odpowiedzieć

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    GTV 3.0 V6 24v
    Postów
    3

    Domyślnie

    dziekuje za wasza pomoc, wymnienilem wentylator na nowy i po problemie

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    Podepnę sie pod temat, w mojej GTv ostatnio temperatura zaczeła skakać powyzej 90C stopni bez klimy
    - odkląd mam auto miało stałą temperaturę poniżej 90C, tak w pół centymetra odchyłu od pionu, nawet po wymianie termostatu
    - wentylatory załączały sie na pierwszy bieg na wskazówce pionowo, działały chwilę i gasły.
    - wczoraj zagotowało mi i było blisko 130C na wskaźniku, majty pełne bo myśl mi przeszła ze to uszczelka:/.
    - wentylatory załączały sie na pierwszy bieg na wskazówce pionowo, działały chwilę i cisza.
    - Wentylatory załączały sie na drugi bieg jakoś na 100C (Wszystko według tego niby wskaźnika temperatury) a i tak sie grzało.
    - Przed chwilą skończyłem oglądać wszystko pod maską, między wentylatorami są dwa "właczniki wentylatora"? ten u dołu miał rozpadajacy sie od przegrzania konektor na białym kablu, wymieniłem. Górny miał tylko wpiętą wtycvzkę z brązowym kablem i... Udało mi sie wygrzebać biały gruby kabel +12V spomiędzy peszla:/ zarobiłem konektor, wyczyściłem wtyki i wpiąłem. Auto sie rozgrzało i wskazówka stoi na 90C załączają sie wentylatory na pierwszy bieg... Jutro podjadę do warsztatu sprawdzić czy mają test na CO2 w płynie chłodniczym.
    - dodam ze węże u dołu i góry chłodnicy są gorące, wiec termostat działa, przy gazowaniu węże puchną, więc pompa działa (była wymieniana kilka miesięcy temu)

    Moje pytanie to : Co to są te dwa "włączniki" dolny i górny, od czego są, gdzie mogę jeszcze szukać przyczyny zagrzewania się. Jutro test w jeździe

    PS Kupię tanio cały zbiorniczek wyrównawczy bo króciec na cienkim wężyku z góry jest przyklejony silikonem i rusza się. A korek chyba nie spełnia swojej funkcji bo nie puszczał wody przy gotowaniu

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Bez paniki, po jedynym krótkim zagrzaniu do 130 HGF-a na pewno nie ma Co do węża na silikonie, to wszystkie powinny być połączone ze zbiorniczkiem opaską zaciskową, chyba że chodzi Ci o wężyk przymocowany do korka - on tam za dużo funkcji nie pełni, ot takie odprowadzenie płynu. Korek na pewno wymień, koszt nieduży a napsuć może sporo.

    Co do tych włączników, to szczerze, nie wiem o które Ci chodzi

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0096.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	28.5 KB
ID:	202905Oto zdjecie tego górnego, który w ogóle nie był podłączony, na szybko zakułem i wpiąłem. Zaraz jade sprawdzać...najwyzej bede miał manele do gtv w dziale Giełda

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0096.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	28.5 KB
ID:	202905Oto zdjecie tego górnego, który w ogóle nie był podłączony, na szybko zakułem i wpiąłem. Zaraz jade sprawdzać...najwyzej bede miał manele do gtv w dziale Giełda

Podobne wątki

  1. [problem] z wentylatorem 156 jtd
    Utworzone przez Gajos21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 18:22
  2. Problem z wentylatorem chłodnicy
    Utworzone przez nafcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 18:22
  3. Problem z wentylatorem chłodnicy
    Utworzone przez BomBel w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 22:41
  4. [164] Problem z wentylatorem 2.0 ts
    Utworzone przez wadyr94 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 09:17
  5. Problem z wentylatorem klimy!!!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 10:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory