Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Wentylator klimy,nie pracuje regularnie,dziala tylko od 0-2 kresek, potem blad.

  1. #1
    Hoster
    Gość

    Domyślnie Wentylator klimy,nie pracuje regularnie,dziala tylko od 0-2 kresek, potem blad.

    Witam. Dzisiaj spotkała mnie jedna straszna rzecz podczas krótkiego odcinka ok 12km. Otóż wentylator od nawiewu przestał działać regularnie a na dodatek nie pracuje na wyższych predkościach tylko w przedziale od 0-2 kresek na ICS, powyżej tego wyłącza się całkowicie a potem wyskakuje błąd odnośnie klimy. Pracuje on w ten sposób że rozpędza sie, zwalnie, rozpędza zwalnia i tak w nieskończoność. Z tym że nawet gdy zwolni a potem sie rozpędzi nie ma takiej dużej przepaści, jednak jest to denerwujące. Proszę o pomoc;(

    ---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

    przekaźnik pod machą sprawdzony, oraz bezpieczniki, nie wiem czy z tyłu są jakieś

    dodam że nieraz jak mu się zachce to się rozpędzi

    nie wiem czy to może być wina akumulator, chociaż podłączyłem go na 2godziny i nic to nie zmieniło

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    sprawdz wtyczke bezpośrednio od wentylatora, zapewne nie styka ja nalezy

  3. #3
    Hoster
    Gość

    Domyślnie

    jutro zajrze ale podejrzewam ze raczej taka prosta sprawa z tym nie będzie, a powiedzcie mi, jak kończy mi sie freonik to jakie będą tego objawy? nie bedzie poprostu zimnego powietrza czy wentylator tez zmienia swoja prace?

    ---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

    a tak wogóle gdzie jest umiejscowiony wentylator od nawiewu kabiny ogólnie ? bo jestem nowym posiadaczem alfy i wbijam sie dopiero w temat alfy

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    miałem te same objawy miesiąc temu i to była wtyczka, on potrzebuje strasznie duzo prądu i sie muli jak są zabrudzone styki... wentylator jest na podszybiu z zewnątrz samochodu po stronie pasażera

    u mnie zawsze czynnik był wiec nie wiem czy jego brak ma jakiś wpływ na prace wentylatora ale podejrzewam ze nie..
    Ostatnio edytowane przez Alfista ; 29-07-2011 o 21:22

  5. #5
    Hoster
    Gość

    Domyślnie

    ile mi zajmie dostanie sie do niego mniej więcej? skomplikowana sprawa czy raczej 15 minut i koniec?;p

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    o wtyczki to w pare chwil, tylko odkrecisz kilka wkretow z prawej strony i podchylisz nieco podszybie i juz ją widzisz.. całego wymontować to juz niestety tragedia - poczytaj archiwum pełno tam juz jest o tym

  7. #7
    Hoster
    Gość

    Domyślnie

    ale zeby sie do niego dostac to od strony maski czy ze srodka? bo sie powoli gubie:p

  8. #8
    Hoster
    Gość

    Domyślnie

    niestety to nie wtyczka;/ nie wiem gdzie dalej szukac, przekazniki pod maska sa okej;/

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Dobrze by było sprawdzić czy sam wentylator działa ok, sprawdź czy da się go na krótko podłączyć pod 12V. Wtedy będzie wiadomo, czy to on skonał czy to coś ze sterowaniem/zasilaniem...

    Przy takich objawach jak piszesz raczej przekaźniki i bezpieczniki są ok. Gdyby to był bezpiecznik, to by w ogóle nie działał, a gdyby przekaźnik - to by okresowo nie działał. Nie wiem jak jest realizowane sterowanie prędkością, a z tego co piszesz to może być to...
    Ostatnio edytowane przez yoozef ; 01-08-2011 o 10:31

  10. #10
    KozioŁ
    Gość

    Domyślnie

    A gdzie umiejscowiony jest ten przekaźnik?? U mnie bardzo podobne objawy z tym że wentylator raz działa a raz nie, ot tak poprostu. Oczywiście pojawia się komunikat "Air conditioner faulty". Sterowanie zmianą kierunku nawiewu działa, temperatura również, siła nawiewu też, oczywiście do momentu pojawienia się komunikatu Klima działa poprawnie nawet jak pokaże się komunikat. Myślę że komunikat pojawia się dlatego, że wentylator przestaje działać i komp kieruje mnie na serwis.

Podobne wątki

  1. Wentylator nawiewu - pracuje po zgaszeniu auta
    Utworzone przez jarek grabowski w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 12:13
  2. Wentylator pracuje po wyłączeniu silnika.
    Utworzone przez remila w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 14:18
  3. 1,9 jtd 115 KM wentylator nie pracuje ??:(
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 19:19
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 01:35
  5. [146] Wentylator chłodnicy nie dziala
    Utworzone przez maroflo1985 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 11:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory