Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Cos skrzypi??

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie Cos skrzypi??

    Witam Alfaholikow!
    Dzisiaj wracajac z pracy do domu uslyszalem dziwne "skrzypienie",tak jakby w przednim zawieszeniu od strony kierowcy!Zawieszenie bylo kompletnie (oprocz amortyzatorow) wymienione jakie 20 tys. km. temu i czyzby cos juz nie wytrzymalo naszych "cudownych" drog?Czy to cos powaznego?
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Jeżeli zawieszenie przednie skrzypi - to nie wróży to dobrze elementom gumowym. Nie ma innej opcji niż po prostu je obejrzeć, Czasem zdarza się tak, że po wymianie zawieszenie należy dokręcić (jeśli była zrzucana cała belka) kiedy elementy się "usiedzą" ...ale na pewno należało to zrobić np w pierwszych 1000km m po wymianie. Teraz, masz 2 opcje. Pierwsza to poczekać jak auto zacznie się zachowywać w ludzkich temperaturach a nie naszej "ukochanej " ociekającej solą zimie.Drugie to oczywiście przyjrzeć sie zawieszeniu , jeżeli nie korzystałeś z tanich nie polecanych zamienników to 20tys przebiegu jest mało realnym wynikiem dla nominalnego zużycia. Chyba, że lubisz "loty" nad przejazdami kolejowymi etc...ale o to Cię nie podejrzewam

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    zależy co tam montowałeś, jak zamienniki to i tak dobrze że dopiero po 20tyś zaczęło skrzypieć

    diesel power http://je.pl/qeuy

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Najczęściej skrzypią górne whacze- spróbuj dla eksperymentu dobrze popryskać jakimś smarowidłem w sprayu po widocznych elementach gumowych górnych wahaczy, jak skrzypienie na jakiś czas przycichnie to masz odpowiedź- ale to tylko tymczasowe rozwiązanie, a najprawdopodobniejsze to niestety takie, ze rychło czeka cie wymiana tychże wahaczy...
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    Nie jestem specem ale powiem to co usłyszałem od znajomego mechanika posiadającego 166, ten typ tak ma i dopóki nie ma stuków to nie ma też sensu wymieniać wachaczy no chyba że ma się za dużo pieniędzy bo wcale nie jest powiedziane że nowe też nie będą skrzypieć - u mnie też skrzypi zawiecha ( zwłaszcza na dużym mrozie ) nie powiem bo trochę mnie to irytuje ale faktycznie kupiłem silikon SONAX w sprayu i jest sporo lepiej... to tyle ode mnie pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Sewojtas
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Przyszowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 1999r
    Postów
    183

    Domyślnie

    Podpinam sie pod temat...
    Też mam mały problem od tygodnia jak chuśne samochodem na jakiejs muldzie to słysze takie skrzypniecie z szymem(tak jak by samochod dobił do błotnika ale to raczej nie to), niekiedy jak jade z predkoscia 30-40km słychac takie dziwne chrupotanie. To wszystkie odgłosy dochodza z prawego tylniego kola. Poczatkowo myślałem ze pekła sprezyna ale nie widac zeby samochod sie obniżył. Co to może być?

  7. #7
    alienek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RogerIZ28 Zobacz post
    zależy co tam montowałeś, jak zamienniki to i tak dobrze że dopiero po 20tyś zaczęło skrzypieć
    Kumpel zmieniał na tz zamienniki i skrzypiało po 5 tyś więc jakby co radzę ORYGINAŁ

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    Cytat Napisał alienek Zobacz post
    Kumpel zmieniał na tz zamienniki i skrzypiało po 5 tyś więc jakby co radzę ORYGINAŁ
    Niby oryginał najlepszy jest ale tez swoje kosztuje, czyli jakieś 2 razy tyle pewne. Ktoś sie orientuje co jest dobre poza oryginałem ? jakaś konkretna firma ? bo też mnie czeka remont zawieszenia i nie chce wkładac syfu ale na oryginał mnie nie stać bo musze wymienić wszystko co jest związane z zawieszeniem.
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kamilhex
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Słubice/Poznań
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 Qtronic 200KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sewojtas Zobacz post
    Podpinam sie pod temat...
    Też mam mały problem od tygodnia jak chuśne samochodem na jakiejs muldzie to słysze takie skrzypniecie z szymem(tak jak by samochod dobił do błotnika ale to raczej nie to), niekiedy jak jade z predkoscia 30-40km słychac takie dziwne chrupotanie. To wszystkie odgłosy dochodza z prawego tylniego kola. Poczatkowo myślałem ze pekła sprezyna ale nie widac zeby samochod sie obniżył. Co to może być?
    U siebie zauważyłem dokładnie ten sam problem, tylko w przednim prawym kole. Na początku byłem przekonany, że koło obciera o nadkole, ale to na pewno nie to. Zauważyłem, że dzieje się tak w mroźne dni. Jak zostawię auto w ciepłym garażu to problem znika, do momentu kiedy funia nie zmarznie. Widocznie Włosi robiąc nasze autka nie pomyśleli o naszych mrozach... Mam już dosyć tej zimy a w pogodzie zapowiadają jakieś śniegi jeszcze... Porażka.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar <si>
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR Brera TBi, AR Spider Veloce 81
    Postów
    57

    Domyślnie

    Miałem to samo. Dziwne skrzypienie. Wymieniłem górny wahacz. Od wymiany minęło 4 miesiące i do dziś nic nie skrzypi.

Podobne wątki

  1. [159] Zawieszenie skrzypi.
    Utworzone przez krisvanmoto w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 299
    Ostatni post / autor: 05-04-2024, 13:43
  2. [159] skrzypi
    Utworzone przez ferenss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-03-2015, 22:07
  3. zawieszenie tył skrzypi
    Utworzone przez soplu123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 15:50
  4. Skrzypi zawieszenie AR 156 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 10:40
  5. co tak skrzypi?!
    Utworzone przez kaz156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 11:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory