Strona 1 z 18 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 171

Temat: Brera dylematy zakupowe ;)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    :)
    Postów
    25

    Domyślnie Brera dylematy zakupowe ;)

    Hej! Piszę w dziwnej sprawie ale mam nadzieję, że doświadczeni użytkownicy forum pomogą mi podjąć odpowiednią decyzję.

    A mianowicie. Od dawna już zbieram się z zakupem Brery. Mam zamiar wydać max 35tys pln. Samochód potrzebuje (głownie jazda miejska po śląsku) do dojazdów do pracy ok 15km w jedną stonę, zakupy, wakacje. rocznie ok 8tyś km.
    I tu zaczynają się schody który silnik wybrać:
    2.4jtdm i wywalić DPF zaślepić EGR - wchodzi to wogle w grę żeby czymś takim jeździć głownie po mieście? czy jest to straszne szaleństwo?
    2.2 jts i tu mnie bardziej przeraża spalanie? jak on się sprawuje? Nie chciałabym żeby palił więcej niz 11-12l w mieście

    Jeśli chodzi o osiagi to każdy mnie satysfakcjonuje obecnie jeżdżę 75 konną benzyną w małym kompakcie.

    W stylistyce Brery się zakochałam i obecnie nic mi się już innego nie podoba.

    Podpowiecie coś?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    2.4JTD też może Ci spalić 11-12l w mieście
    Brera jest cholernie ciężka. W trasie można zejść ze spalaniem do sensownych wartości, ale niestety w mieście to potrafi zeżreć. Ale zapas mocy jest dobry.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    trzeba by brać benzine , może nawet 3,2 ? jezdząc sobie takie krótkie traski, zbolejesz te 15l/100km , bezyna tania teraz ...
    diesla nie brac na takie jazdy

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Brera... piękne auto. Gratuluję gustu do takich niskich przebiegow w ogóle nie brałbym pod uwagę diesla. Ja robię rocznie 30 tys. km (100+ dziennie) i wciąż się wachalem pomiędzy benzyną a dieslem no ale o 2,2 jts trzeba dbać bo podobno potrafi być kapryśny. Gdybym teraz kupował brere to celowalbym w 1,75 tbi bo podobno już istnieją instalacje gazowe do tych silników (chyba coś na bazie vialle lpdi)

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Zdecydowanie benzyna, przy takim przebiegu poza tym 2.2 o którym piszesz będzie mniej kosztowny w utrzymaniu w razie naprawy. Miałem 159 1.9 jtdm teraz mam 2.2 jts i benzyna bardziej cieszy...szczególnie w Brerze

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    :)
    Postów
    25

    Domyślnie


  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiven
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Brera 2.2 JTS
    Postów
    60

    Domyślnie

    Kupiłem 2.2 jts w lipcu 2015. Jazda główne po mieście. W weekend poza. Po miescie spała 11-12. Poza potrafi zejść do 8. Frajda z jazdy niesamowita. Wcześniej miałem 166 2.4 jtd. Nie było złe ale teraz jest inaczej. Z kosztownych napraw jakie mogą się pojawić to wymiana rozrządu. Reszta jesr ok (jak na razie)

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    :)
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dziękuje za podpowiedzi :-) zaczynam się przekonywac do tej 2.2. Diesel to był jednak szalony pomysł. :-D . Gorzej że 2.2 jest znacznie mniej w sprzedaży..

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Jeżeli przywiązujesz uwagę do ekonomii to 2.4 JTDm pali 7-8L jak nie to 2.2 JTS 11-13L
    Diesel - jak każdy jest problematyczny, DPF, EGR, wtryski, dwumas, sprzęgło, 6 biegowa F40, haczące biegi, turbo, wibracje w kabinie - to problem 2.4 JTDm
    2.2 JTS - Zmienna faza rozrządu, rozrząd (niby nie wymienialny bo na łańcuszku, ale się wyciera i rozciąga) koła zębate wałków rozrządu, elektrozawory, wariator, problem z ciśnieniem oleju, termostat, pompa wody, kontrola regulacja zaworów

    Dobrą alternatywą jest nasza kochana 1.8TBI 200KM i tylko wersja TI !!!!

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał maarkuss Zobacz post
    Jeżeli przywiązujesz uwagę do ekonomii to 2.4 JTDm pali 7-8L jak nie to 2.2 JTS 11-13L
    Diesel - jak każdy jest problematyczny, DPF, EGR, wtryski, dwumas, sprzęgło, 6 biegowa F40, haczące biegi, turbo, wibracje w kabinie - to problem 2.4 JTDm
    2.2 JTS - Zmienna faza rozrządu, rozrząd (niby nie wymienialny bo na łańcuszku, ale się wyciera i rozciąga) koła zębate wałków rozrządu, elektrozawory, wariator, problem z ciśnieniem oleju, termostat, pompa wody, kontrola regulacja zaworów

    Dobrą alternatywą jest nasza kochana 1.8TBI 200KM i tylko wersja TI !!!!
    Na TBI nie starczy budżetu, a w 2.2 obecnie wymieniam rozrząd...zestaw swag 640zł bez wariatorów, jeżeli będą do wymiany to 1800 zł za komplet...także przy turbo, wtryskach, egr, dpf , głowicy w 2.4 to raczej znikomy koszt miałem diesla 4 lata, wiem coś o kosztach z nim zwiazanych 2.2 wypada korzystniej

Podobne wątki

  1. Sprawdzenie przed-zakupowe AR 159 w Radomiu - gdzie ?
    Utworzone przez jabolles w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 22:41
  2. GT 1.9JTD czy Brera 2.4 przemyślenia,dylematy i pytania...
    Utworzone przez ARGT w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 19:34
  3. Dylematy zakupowe
    Utworzone przez Teo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 15:43
  4. Moje frustracje zakupowe
    Utworzone przez superglide w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 09:19
  5. Dylematy zakupowe
    Utworzone przez medork w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 20:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory