Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Ocena ogłoszenia

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 169 1,9 160 KM 2005r.
    Postów
    56

    Domyślnie Ocena ogłoszenia

    Drodzy Alfaholicy,

    przyszedł czas na zakup większego rodzinnego auta i niestety muszę rozstać się z moją 159-tką.

    Niestety mimo dość długiego czasu od momentu wystawienia ogłoszenia (1,5 miesiąca) nie mam w ogóle kontaktu o osób zainteresowanych kupnem.

    Prośba o pomoc w cenie czy ogłoszenie może zawierać jakieś elementy zniechęcające do zakupu lub może cena jest za duża. Dodam, że ceną już sporo obniżyłem i nie bardzo chcę jeszcze dużo schodzić bo auto jest naprawdę fajne.


    Z góry przepraszam jeżeli wrzuciłem post w nieodpowiednie miejsce.
    Ostatnio edytowane przez Naster666 ; 17-05-2017 o 09:34

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Opis chyba nawet zbyt bogaty
    Może chodzi o mało chodliwy kolor auta + deski rozdzielczej. Cierpliwości.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    jts ma 160 km, i zdecydowanie kolor wnętrza musi znaleźć swojego amatora.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Swoją drogą ciekawa konfiguracja - elektryczne i podgrzewane fotele welurowe i manualna klima
    Cierpliwości kupiec na pewno się trafi.
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Wszystko jest kwestią ceny. Tydzień temu wystawiłem swoją 156 2,4 i odebrałem 12 telefonów.
    Auto sprzedało się przed weekendem

    Zmień treść ogłoszenia. Nie pisz co wymieniłeś bo uznają Cię za wariata. Gdybym ja przeczytał, że 1 rok eksploatacji kosztuje tyle czasu i pieniędzy u mechaników uciekałbym gdzie pieprz rośnie.
    Ostatnio edytowane przez quba ; 04-05-2017 o 08:17
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pitek
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v m-jet 2003, Alfa Romeo 159 SW Ti 1.75 TBI 2011
    Postów
    40

    Domyślnie

    Dodaj do opisu i tytułu "możliwość instalacji LPG" (ale w opisie wyraźnie wyjaśnij, że to nie ty to będziesz robił ).
    podobno da się instalować LPG do jts'a http://www.gomar-lpg.pl/alfa-romeo/a...-lpg-auto-gaz/ (według cennika to niby 4.5k zł)nie wiem jak z jakością itp. Ale to już nie twój problem a osoby, która zdecydowałaby się na zakup.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 169 1,9 160 KM 2005r.
    Postów
    56

    Domyślnie

    Z LPG to dobry pomysł dzięki za info.

    Zaczynam się już martwić, że ogłoszenie będzie wisiało przez pół roku a za 4 miechy urlop i chciałem już pojechać na niego czym większym bo 4 osoby na 3 tygodnie to ciężko załadować (w tym wózek).

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Uzupełniając wypowiedzi kolegów:

    Po pierwsze, musisz określić grupę docelową swojego ogłoszenia. Kto twoim zdaniem będzie chciał kupić ten samochód. I tak:
    1. Handlarz, żeby ją tanim kosztem odpicować i wystawić 140% drożej.
    2. Rurkonosz, który właśnie prawko zdał i rodzice obiecali mu kupić jakąś fajną furę jak ogarnie maturę. On chce 159 bo niezły szpan i bardzo dobry magnes na młode waginy (na te starsze zresztą też).
    3. Miłośnik marki.
    4. Facet przed czterdziestką z początkiem kryzysu wieku średniego, mający dość swojego racjonalnego paska w tedeiku, chcący kupić coś ładnego, premium, ale jednocześnie zachowując przy tym odrobinę rozsądku.

    No i lecimy:
    Ad 1. Odpada. Cena samochodu jest za wysoka. Konkurencyjne oferty mieszczą się w przedziale 16-18 tys zł. Nie ma szans, żeby sprzedał to z zakładanym zyskiem, dlatego odpuści. Gdybyś wystawił za 15 500, to pewnie telefon urywałby się od handlarzy próbujących zbić cenę na 13 000 zł.
    Ad 2. Odpada. Rurkonosz będzie chciał fulopcję z dziewiętnastkami, w pełnej skórze, klimatroniku i z telewizorem na desce rozdzielczej. Do tego kolor jedyny słuszny, czyli czarny. Najlepiej jeszcze jakby ta fulopcja kosztowała nie więcej jak 12 000 zł, bo rodzice obiecali, że dołożą mu tylko połowę, a na resztę musi zarobić sam w czasie wakacji w Holandii.
    Ad 3. Odpada. Ten będzie szukał poliftowej TBI lub 2.4 JTDM. Od biedy 3.2 v6. Bo na byle co, swojej wychuchanej 156 nie zamieni.
    Ad 4. Odpada. Ten naczytał się "poradników kupujących", gdzie odradza się zarówno wersje z początku produkcji jak i te wyposażone w JTS (poza 3.2). Wie, że Alfa może być bezawaryjna, ale musi być zadbana i w odpowiedniej konfiguracji. Ty w ciągu niecałego roku wymieniłeś pół samochodu, co wskazuje, że jeździsz zajeżdżonym trupem, który co miesiąc wymaga kilku tysięcy zł wkładu. Sprzedajesz po roku? Dlaczego? Inny samochód? Nie z nami te numery. Sprzedajesz, bo nie wyrabiasz na naprawy. A niski przebieg w 12 letnim aucie jest z tego powodu, że więcej na lawecie jeździła niż na kołach. Takie wnioski wysunie w miarę racjonalny kupiec z lektury twojego ogłoszenia.

    I na koniec: kolor taki sobie, środek też w dziwnym kolorze. Kto dziś używa jeszcze klimy manualnej? Każdy chce klimatronik (tym bardziej w segmencie D). Ta konfiguracja wyposażeniowa powoduje, że ciężko będzie sprzedać to auto. Próbuj raczej pozycjonować po rodzinie i znajomych.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pitek
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v m-jet 2003, Alfa Romeo 159 SW Ti 1.75 TBI 2011
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    I na koniec: kolor taki sobie, środek też w dziwnym kolorze. Kto dziś używa jeszcze klimy manualnej? Każdy chce klimatronik (tym bardziej w segmencie D). Ta konfiguracja wyposażeniowa powoduje, że ciężko będzie sprzedać to auto. Próbuj raczej pozycjonować po rodzinie i znajomych.
    - Co do koloru wnętrza - na zdjęciach może nie wyglądać ciekawie ale zupełnie inne odczucie możesz mieć siedząc w takiej i to powinno być podkreślone np. "Unikalne, rzadko spotykane w wersji 159 jasne wnętrze"
    - Auto ma nieprzeciętną konfiguracje -> PDC przód tył - tu koniecznie podkreślić, że w przypadku 159 z racji długiego i niskiego przodu przednie czujniki zabezpieczą przed zniszczeniem przedniego zderzaka (co jest częstym przypadkiem w 159 przy parkowaniu prostopadłym do krawężnika) samo dokładanie przednich czyjników w aucie, które tylko tył to nie mniej niż 2k zł.
    - Kolor srebrny - mega atut na tym kolorze nie widać brudu ;P
    - Elektrycznie sterowane fotele z pamięcią i podgrzewanymi fotelami -> mega atut - dla kobiet to jest często mus (np. moja żona zawęziła moje poszukiwania tylko do aut z podgrzewanymi fotelami). Elektryczne fotele z pamięcią - bajka dla opcji kiedy jest przynajmniej dwóch kierowców (podkreślić atut przestawiania lusterek do zapamiętanej pozycji).
    - Z braku klimatronika też można zrobić atut - np. powiedzieć, że klimatronik potrafi wkurzać bijąc w twarz 30 stopniami przez 30 sekund chcąc szybko nagrzać auto to ustalonej temperatury a np. różnica temperatur to tylko 5 stopni (mnie to osobiście trochę wkurza)
    - Z faktu posiadania fabrycznego radia też można zrobić atut a mianowicie: w przypadku kiedy auto fabrycznie jest wyposażone w nawigacje to część opcji menu samochodu dostępna jest w radio nawigacji -> jeśli ktoś chce zmienić takie radio (tu nie jestem pewien ale tak mi się wydaje) to musi aktualizować komputer samochodu, by część funkcji wróciła do menu między zegarami. Dzięki fabrycznemu radiu odpada tego typu robota i pozostaje easy- plug and play dla np. taniego chiniola z androidem z kamerą cofania

    Do tego wszystkiego dodajesz opcje z LPG i auto staje się bardzo ciekawe.

    Możesz też postarać się je wystawić na facebook'u jest kilka grup gdzie jest sporo ofert kupna i sprzedaży.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    To żeście się rozpisali. Ten rurkonosz mi się podoba....

    Dobra rada. Zdobądź chłopie bagażnik na dach (pożycz) i jedź na urlop. Daj spokój z zamianą...autobus sobie kupisz? Kombi nie będzie większe...no chyba że volvo v70.

    Ja z dziećmi jeździłem BMW 325i dwudrzwiowym i było super.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. Alfa 156 z ogłoszenia
    Utworzone przez PewienPan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 10:47
  2. Zakup 156 fl z ogłoszenia
    Utworzone przez marcin_ldz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 19:50
  3. 156 - ocena ogłoszenia
    Utworzone przez pleban w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 23:35
  4. Alfa z ogłoszenia
    Utworzone przez Maksy w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 09:21
  5. 156 & 147 JTD ogłoszenia
    Utworzone przez szefuni0 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 22:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory