Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Pęknięta obudową filtru powietrza

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie Pęknięta obudową filtru powietrza

    Panowie,
    jak w temacie, raz już była klejona ale i tak cieknie. Czy jedynym ratunkiem jest wymiana na nową ? Czy ktoś zakładał u siebie airboxa lub coś podobnego ? używane chodzą po 500-600 zł, drogo. Czy może gdzieś da się zamówić samą pokrywę ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Kolego wlasnie mam ten sam problem pekla ta rurka gorna z obudiwy filtra oraz dolna niby pasuje na filtr ale to nie jest to co powinno byc. Po wyciagnieciu filtra spawanie gory wraz z wtopieniem siatki wyglada ze bd ok na dole silikon ladnie uszczelnione nie powinna sie juz pchac woda poniewaz moj filtr byl caly mokry a poprzedni wlasciciel owinal to rurke tasma ktora juz sie ledwo trzymala, ogolnie uwazam ze jest to wszystko slabo wykonane. Chetnie poslucham innych rozwiazan bo 600 zl za uzywke to troche duzo. Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Moja propozycja: mogę zrysować obudowe filtra tylko potrzebowałbym detal nawet uszkodzony. Myśle ze dałoby rade wykonać taka puszkę z blachy nierdzewnej odpowiednio pospawanej. Zaadaptowany model podesłałbym wtedy do dostawców aby go wycenili. Mysle ze cena oscylowalaby w okolicah 300zl.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    AR159 1.9 JTDm 2006r.
    Postów
    42

    Domyślnie

    Mam ten sam problem, obudowa popękana, do tego gwinty do przykręcania pokrywy zjechane. Zamiast filtra powietrza miałem bryłę lodu... Zrobione na silikonie. Może to dam pospawać, ale co z tymi gwintami? Jakieś pomysły?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał aras-rat Zobacz post
    Moja propozycja: mogę zrysować obudowe filtra tylko potrzebowałbym detal nawet uszkodzony. Myśle ze dałoby rade wykonać taka puszkę z blachy nierdzewnej odpowiednio pospawanej. Zaadaptowany model podesłałbym wtedy do dostawców aby go wycenili. Mysle ze cena oscylowalaby w okolicah 300zl.
    Zaciekawiła mnie ta koncepcja, myślisz że wystarczyło by zrobić prostą puchę o wymiarach oryginału aby tylko zmieścił się filtr ?

    Myślę, też o użyciu żywicy oraz maty szklanej do połatania dołu obudowy ale przydało by się też to jakoś zabezpieczyć na przyszłość. Na razie wsadziłem puchę w 10 worków plastikowych i obkleiłem powertape wiem, że prowizorka ale miałem kilka godzin do wyjazdu w góry a musiałem to jakoś zabezpieczyć.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Metalowa obudowa filtra mysle ze mialaby podobna pojemnosc - kwestia zrysowania i sprawdzenia. Po drugie podobnie wykonuje sie wydechy z kwasówki - tez robi się puszki tłumika z pospawanej blachy.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana Filtru Powietrza
    Utworzone przez turboadi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-04-2016, 07:44
  2. Obudowa filtru powietrza
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 19:39
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 18:42
  4. Budowa filtru powietrza
    Utworzone przez BlackPearl w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 02:17
  5. Wymiana filtru powietrza
    Utworzone przez mekka27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 23:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory