Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Pytanie o konfiguracje LPG

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kak-tus
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Trzebinia
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 105km 2008r
    Postów
    231

    Domyślnie Pytanie o konfiguracje LPG

    Przed świętami gazownik z mojej okolicy doś dobrze chwalony zaproponował mi do mojej Alfy taki zestaw za 2900zł
    Stag4+, wtryskiwacze H2000 i reduktor KME Silver lub ACR01, zbiornik w kole i wlew pod klapką.
    Czy ten zestaw jest wart tej ceny? Czy może coś zmienić?
    Jest 147 1.6 16v 105km
    Była 156 1.9 8v JTD 115km

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Barracudy lepsze od hanek.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Zbrosławice / Gliwice
    Auto
    Kilka
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    Barracudy lepsze od hanek.
    Zakładam, że nie masz najmniejszych problemów z udowodnieniem tego co napisałeś, prawda?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Podejrzewam, że pytasz mnie w czym są lepsze od hanek.
    Otóż barracudy mają mniejszy rozrzut wydajności. Ja wysyłałem swoje 6 hanek dwukrotnie do firmy Domański Autogaz z Poznania gdzie właściciel przebadał wszystkie pod kątem wydajności i sporządził wykres. Po wykresie było widać że rozrzuty wynosiły 2%, 5% a jedna odstawała na chyba 10%. Więć trzeba by kupować ze 20 sztuk żeby wysortować z nich 6 najbardziej zbliżonych do siebie.
    Barracudy nie mają takich rozrzutów wydajności.
    Z tego co patrzyłem na stronie tej firmy to sprzedają już zestawy dobranych wtryskiwaczy - możesz sobie u nich kupić parowane i hanki i barracudy. Jeśli są dobrane - to mogą być i hanki. Ale jeśli kupować zestaw bez parowania i zakładać w ciemno to barracudy lepsze.
    Wykres moich mam w pdfie - mogę wysłać na maila.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Zbrosławice / Gliwice
    Auto
    Kilka
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    Podejrzewam, że pytasz mnie w czym są lepsze od hanek.
    Otóż barracudy mają mniejszy rozrzut wydajności. Ja wysyłałem swoje 6 hanek dwukrotnie do firmy Domański Autogaz z Poznania gdzie właściciel przebadał wszystkie pod kątem wydajności i sporządził wykres. Po wykresie było widać że rozrzuty wynosiły 2%, 5% a jedna odstawała na chyba 10%. Więć trzeba by kupować ze 20 sztuk żeby wysortować z nich 6 najbardziej zbliżonych do siebie.
    Barracudy nie mają takich rozrzutów wydajności.
    Z tego co patrzyłem na stronie tej firmy to sprzedają już zestawy dobranych wtryskiwaczy - możesz sobie u nich kupić parowane i hanki i barracudy. Jeśli są dobrane - to mogą być i hanki. Ale jeśli kupować zestaw bez parowania i zakładać w ciemno to barracudy lepsze.
    Wykres moich mam w pdfie - mogę wysłać na maila.
    Oczywiście odstająca wydajnością o 10% Hana to szrot - to nie jest do sparowania tylko do wyrzucenia/reklamacji. Zdarza się. 5% też szału nie robi, natomiast rozjazdy o 2-3% to norma produkcyjna, bardzo zbliżona w obu wtryskiwaczach. Uzywam jednych i drugich i pod względem precyzji i powtarzalności mam o obu takie samo zdanie. Problem w jednej tylko rzeczy: załóż do Barracudy dysze o zadanej, wymaganej przez siebie średnicy i porównaj wydatek ponownie. Wtedy zobaczysz gdzie się zgina dziób pingwina. A druga sprawa - chcę wskazać na problematykę zachowania takiego kompletu wtryskiwaczy po dwóch latach i np 70.000km. Hana jest na rynku już sporo czasu, Barracuda - rok. To za mało na hurraoptymistyczne opinie. Aczkolwiek - na dzień dobry to produkt porównywalny, jeśli nie liczyć tych nieszczęsnych dysz wierconych przez Henia tępym wiertłem

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    No trudno nie przyznać Ci racji. Może zbyt pochopnie odradziłem hanki. Powinno być tak: Jeśli kupować hanki to tylko parowane (dobierane) tak aby tolerancja wydatku miedzy nimi była jak najmniejsza. 2% rozrzutu jest powiedzmy pomijalne, no 5% akceptowalne, ale te 10% to powinienem był ją wywalić, ale nie było już czasu i samochód (swój) musiałem złożyć. Jeśli już kupować w ciemno, to barracudy mogą być lepszym zakupem (mniejszy rozrzut).
    Parowane (dobierane) hanki mozna kupić np w firmie Autogaz Domański z Poznania.

    Znalazłem obrazki z wykresami.
    No i żeby nie być gołosłownym to obrazki z wykresami tolerancji wydatku hanek:

    Moje pierwsze 6 wtryskiwaczy hana. Kupione z jednej serii, prawie kolejne numery seryjne.
    5 i 6 wtryskiwacz odstaje z wydatkiem od pozostałych na 8-9%. Masakra jakaś.....



    Wymieniłem je w sklepie na 6 innych z jednego pudełka. Co ciekawe te nie miały już numerów seryjnych.
    Wykres poniżej:
    3 i 6 wtryskiwacz jest identyczny ale odstaje od pozostałych na 5-7%. Niestety ten zestaw musiałem sobie zostawić bo nie było czasu na wymianę i kombinowanie. Poprzedniego zestawu już nie miałem.



    Z tych obu zestawów mozna by wyselekcjonować 6 wtryskiwaczy o tolerancji 2-4%. Można by... tylko po się tak męczyć. Prościej kupić sobie po prostu Barracudy lub zadać sobie troche trudu i kupić selekcjonowane hanki w Autogaz Domański.



    Cóż... ocenę powtarzalności wydajności (tj tolerancji wydatku) pozostawiam Wam - kupującym, zakładającym, uzytkującym....
    Ostatnio edytowane przez r-sokol ; 07-04-2013 o 21:04 Powód: Dodanie wykresów na poparcie swojej tezy.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Zbrosławice / Gliwice
    Auto
    Kilka
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    No trudno nie przyznać Ci racji. Może zbyt pochopnie odradziłem hanki. Powinno być tak: Jeśli kupować hanki to tylko parowane (dobierane) tak aby tolerancja wydatku miedzy nimi była jak najmniejsza. 2% rozrzutu jest powiedzmy pomijalne, no 5% akceptowalne, ale te 10% to powinienem był ją wywalić, ale nie było już czasu i samochód (swój) musiałem złożyć. Jeśli już kupować w ciemno, to barracudy mogą być lepszym zakupem (mniejszy rozrzut).
    No i tu jeszcze raz napiszę: Wydajność wtryskiwacza to jedno (istotnie te odstające charakterystyki są niepokojące, mam nadzieję, że u nas nie zaczną się trafiać, na razie jest prawie całkiem ok), ale drugą sprawą są dysze stosowane przez Barracudę. To jest z gruntu złe rozwiązanie, chyba że stosować dysze wykonywane maszynowo i kalibrowane, a nie rozwiercane warsztatowo - bo inaczej odchyłki wykonawcze dysz będą absolutnie przewyższać odchyłki samych wtryskiwaczy. Dlatego Barracuda mi mniej pasuje - jedna fabryczna wydajność i pan Henio z wiertałką i zezem rozbieżnym połączonym z astygmatyzmem. Łącznie z sytuacją, kiedy Panem Heniem jestem ja sam osobiście :-)

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    No o dyszach to się nie wypowiem - bo nie miałem Barracud w ręku. Hanki wszystkie mają jedną średnicę - chyba z wyjątkiem tych najsłabszych - średnicę reguluje się wkrętką w kolektor. No z tym wierceniem to faktycznie kicha.
    Hanki kupowane były w dużej znanej ogólnopolskiej hurtowni - jest duża szansa że sam tam coś kupujesz.
    Autogaz Domański też tam kupuje części do instalacji m.in. i hanki i barracudy (bo reduktory robi sam - i cóż to są za reduktory!!! - żal do samochodu wkładać). Hanki są własnie takie a barracudy nie mają aż takich rozrzutów.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    No o dyszach to się nie wypowiem - bo nie miałem Barracud w ręku. Hanki wszystkie mają jedną średnicę - chyba z wyjątkiem tych najsłabszych - średnicę reguluje się wkrętką w kolektor. ......
    Bzdura !!!
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    A miałem nie pisać tego zdania... ;-(( Staram się nie pisać rzeczy których sam nie sprawdziłem, zwłaszcza takich o których tylko słyszałem. Ale jednak napisałem i znowu wyszedłem na barana. BEEEE
    Ostatnio edytowane przez r-sokol ; 08-04-2013 o 11:07
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

Podobne wątki

  1. [159] Pytanie
    Utworzone przez hubert.janowski w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 21:19
  2. Egr pytanie
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 11:53
  3. pytanie o DPF
    Utworzone przez czyrek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 16:24
  4. 156 Pytanie
    Utworzone przez stress w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 13:29
  5. Pytanie
    Utworzone przez Czaha w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 10:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory