Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: 156 1.8 TS 140KM 32205 Problem z zapłonem na 4 cyl. i sonda lambda

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar evertoone
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SportWagon 1.8TS
    Postów
    6

    Domyślnie 156 1.8 TS 140KM 32205 Problem z zapłonem na 4 cyl. i sonda lambda

    Drodzy forumowicze,

    Nie znalazłem tematu żeby w pełni odpowiedział na wszystkie pytania, dlatego zakładam nowy. Jeśli go powielam, to wybaczcie. Najlepiej będzie jeśli dokładnie opiszę swój problem i licze na Wasza pomoc

    Jakiś czas temu moja Bella zaczęła się dławić przy niższych obrotach. Zignorowałem niestety. Problem narastał, aż musiałem odwiedzić mechanika. Po podpięciu pod komputer okazało się, że jest problem z zapłonem na 4tym cylindrze i uszkodzona grzałka w sondzie lambda (i tu nie pamiętam za czy przed katem, ale na 90% za). Wymieniłem świece i przewody, bo okazało się, że spod klawiatury olej dostawał się na przewody i jeden się lekko rozpuścił. Świece wymieniłem tylko główne, a sondy nie ruszałem. Dopalających świec nie wymieniałem. Auto od razu odżyło i jazda wróciła do normy...do czasu. Po kilku dniach problem powrócił. Dokonałem zatem wymiany również świec dopalających. Wszystko znów zaczęło działać perfekcyjnie. Od razu pojechałem w trasę i po ok. 100km wzorowej jazdy wszystko wzięło w łeb. Czy to zależy tylko od sondy, która wciąż jest niewymieniona czy może jedna z cewek już dostała w kość od tej nierównej pracy? Pomóżcie, bo jestem aktualnie bardzo pod kreską z finansami i jedyną opcją zostaje mi cewka używana z allegro. Spalanie oczywiście sięga już 15l/100km

    Kod silnika: 32205 1.8 TS
    Rocznik: 2002
    Kod sondy za katalizatorem (przypuszczalnie): 0258006388

    To cała moja wiedza.

    Pomóżcie

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał evertoone Zobacz post
    Drodzy forumowicze,

    Nie znalazłem tematu żeby w pełni odpowiedział na wszystkie pytania, dlatego zakładam nowy. Jeśli go powielam, to wybaczcie. Najlepiej będzie jeśli dokładnie opiszę swój problem i licze na Wasza pomoc

    Jakiś czas temu moja Bella zaczęła się dławić przy niższych obrotach. Zignorowałem niestety. Problem narastał, aż musiałem odwiedzić mechanika. Po podpięciu pod komputer okazało się, że jest problem z zapłonem na 4tym cylindrze i uszkodzona grzałka w sondzie lambda (i tu nie pamiętam za czy przed katem, ale na 90% za). Wymieniłem świece i przewody, bo okazało się, że spod klawiatury olej dostawał się na przewody i jeden się lekko rozpuścił. Świece wymieniłem tylko główne, a sondy nie ruszałem. Dopalających świec nie wymieniałem. Auto od razu odżyło i jazda wróciła do normy...do czasu. Po kilku dniach problem powrócił. Dokonałem zatem wymiany również świec dopalających. Wszystko znów zaczęło działać perfekcyjnie. Od razu pojechałem w trasę i po ok. 100km wzorowej jazdy wszystko wzięło w łeb. Czy to zależy tylko od sondy, która wciąż jest niewymieniona czy może jedna z cewek już dostała w kość od tej nierównej pracy? Pomóżcie, bo jestem aktualnie bardzo pod kreską z finansami i jedyną opcją zostaje mi cewka używana z allegro. Spalanie oczywiście sięga już 15l/100km

    Kod silnika: 32205 1.8 TS
    Rocznik: 2002
    Kod sondy za katalizatorem (przypuszczalnie): 0258006388

    To cała moja wiedza.

    Pomóżcie
    Czyli po wymianie świec nadal masz te same błędy czy już wszystkie poznikały? Czy został tylko od sondy?

    Wysłane z mojego CAT S60

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar evertoone
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SportWagon 1.8TS
    Postów
    6

    Domyślnie

    Takie same objawy, pod komputer drugi raz nie wpinałem niestety.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał evertoone Zobacz post
    Takie same objawy, pod komputer drugi raz nie wpinałem niestety.
    Pytam czysto teoretycznie, ponieważ napisałeś że grzałka w sondzie jest uszkodzona, czy zrobiliście coś w tym kierunku? Możliwe że się uszkodziła od nadmiaru nie spalonej mieszanki tak czy inaczej musisz podpiąć ponownie pod kompa żeby na ślepo nic nie wymieniać.

    Czy auto się dławi podczas przyspieszania z niskich obrotów?

    Może sprawdź na dziale regionalnym czy ktoś blisko Ciebie nie ma programu i Ci nie pomoże

    Wysłane z mojego CAT S60
    Ostatnio edytowane przez mgrMafia ; 29-01-2017 o 15:09

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar evertoone
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SportWagon 1.8TS
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mgrMafia Zobacz post
    Czy auto się dławi podczas przyspieszania z niskich obrotów?
    Tak, dławi się na niskich obrotach. Jeśli bardzo delikatnie operuję gazem, to niby praca silnika się stabilizuje i jedzie dobrze. Kiedy dodam gazu to do 4 tys. nawet przyspiesza jak powinna, ale za chwilę zachowuje się jak by jej ktoś ręczny zaciągnął i nie chce jechać.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    kolego masz wyświetlony błąd sondy to ją wymień... sondy odpowiedzialne są za skład mieszanki więc tutaj również może to wpływać na przyspieszenie a tym bardziej większe spalanie...

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar evertoone
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SportWagon 1.8TS
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał blandor Zobacz post
    kolego masz wyświetlony błąd sondy to ją wymień
    Zgadzam się w pełni, szukam tylko opinii, co może być nie tak, skoro po wymianie świec i przewodów przez jakiś czas wszystko było ok. Cewka nie kosztuje czapki gruszek dlatego pytam.

    Cytat Napisał evertoone Zobacz post
    jestem aktualnie bardzo pod kreską z finansami i jedyną opcją zostaje mi cewka używana z allegro

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Skoro masz tak wysokie spalanie, to raczej wina sondy przed katem. Tak czy siak, jeżeli sonda się rozleciała należy ją wymienić i to ją winiłbym za wysokie spalanie. Sprawdzić to możesz odkręcając świecę, jeżeli będzie ona w kolorze czarnym to nie zastanawiaj się i kupuj sondę.

    Sonda za katalizatorem jest tylko sondą korygującą i nie wpływa ona na spalanie, a już na pewno nie w takim stopniu.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar evertoone
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SportWagon 1.8TS
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaM Zobacz post
    Sonda za katalizatorem jest tylko sondą korygującą i nie wpływa ona na spalanie, a już na pewno nie w takim stopniu.
    Dzięki wielkie

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar evertoone
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SportWagon 1.8TS
    Postów
    6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0741.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	106.6 KB
ID:	221576

    Dzisiejszy odczyt z komputera. Sprawdzone świece. Wszystkie czyste i idealne (wymieniane w grudniu, więc nowe). Odłączyłem obie sondy lambda i auto zachowuje się identycznie jak z podłączonymi. Czyżby jednak sondy? Świece nie wskazują żeby była zła mieszanka. Może błąd sondy pokazuje ze względu na coś innego? Może czujnik położenia wału? Podpowiedzcie coś proszę.

    Edit: Z tego co zauważyłem, to wypiąłem dwie sondy przed katalizatorem. Są po obu stronach kolektora wydechowego.
    Ostatnio edytowane przez evertoone ; 07-02-2017 o 14:57

Podobne wątki

  1. Problem z sonda lambda - która to sonda :(
    Utworzone przez xsnailx w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 21:28
  2. Sonda Lambda AR147 -Problem
    Utworzone przez Arkel w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 10:03
  3. [156] Problem - Sonda Lambda
    Utworzone przez Gracu w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 15:52
  4. Sonda Lambda do 1.9 JTD 16v 140km
    Utworzone przez Marcino82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 10:26
  5. [155] PROBLEM z SONDA LAMBDA
    Utworzone przez alfapier w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 14:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory