Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Temat: A gdyby tak włożyć busso do 159

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie A gdyby tak włożyć busso do 159

    Panowie,temat teoretyczny,ale chetnie dowiedział bym sie, czy było by to na iles wykonalne,zatem do meritum:

    Swap 3.0 lub 3.2 V6 do 159 .

    -Czy jest szansa zrobic to na oryginalnym komputerze ze 159 ?
    -kwestie skrzyni,silnika,mocowania,pasowania półosi
    -ewentualny automat ?
    -V6 poniewaz alfa nie ma popularnego V8 inaczej pytał bym o V8 ,no i pancerność V6
    -surrealizm,abstrakcja,czy jednak nie głupi pomysł ?
    -możliwość tuningu N/A 3.0/3.2 ?
    -chociaz przyblizone koszta

    Zapraszam do merytorycznej dyskusji.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    jeśli ktoś tego kompa z 3.2 ogarnie to zostaje Ci ogarnięcie mechaniki, to jest największy problem raczej...

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,499

    Domyślnie

    Ja już parę razy myślałem o tym. Uważam że elektronika jest do ogarnięcia.
    Jak ktoś będzie bardziej niż "ciekawy tematu" to zapraszam na priv.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Ja już parę razy myślałem o tym. Uważam że elektronika jest do ogarnięcia.
    Jak ktoś będzie bardziej niż "ciekawy tematu" to zapraszam na priv.
    Też mi ta myśl przez głowę coraz częściej przelatuje, patrząc na ceny 159'tek z zajechanymi JTS'ami.
    Tylko elektronika to nie wszystko. Oglądałem dokładnie komorę w 156 i 159 bez silnika i ciężko będzie tam zawiesić Busso. Pomijam kwestię podzespołów.
    W sumie nie ma rzeczy niemożliwych. Czasem się tylko nie opłaca...

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,499

    Domyślnie

    Na 100% się nie opłaca.
    Ale to nie o to chyba chodzi
    O mechanice się nie będę wypowiadał.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Bogatszy o doświadczenia po swapie w Gtv, jeśli mogę coś zaproponować, to - najlepiej jak jest kompletny dawca (elektronika, wiązki, silnik, osprzęt) np po jakiejś szkodzie. A i tak się nie obejdzie bez rzeźbienia. Tylko czy busso warto wkładać do tej budy, która jest dość ciężka. Tu by trzeba coś +300KM żeby to zapierdzielało.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Mi się wydaje ,że strona mechaniczna będzie mniejszym problemem jak elektryka. Przecież w 156 i 159 są takie same 1,9 JTDki ( wielkosciowo ) , w 159 jest w uj miejsca więcej pod maską więc tu akurat jest jakis plus. Jak w obu autach wisi jeden silnik to da sie i ogarnąć mocowania i same półosie itd. To tak samo jak do 147 wsadzic busso ( nie licząc GTA ). Zabieg napewno praco i kaso chłonny chyba bardziej dla efektów dzwiękowych niż osiągów no i dla samego posiadania pod maską najlepszej V6ki :-). Do E30 kumpel wsadził 4,4 V8 z 7ki a u kuzyna do Golfa mk1 wszedł VR6 po lekkich modach podłużnicy to co się nie da? Migomat i ogień :-)

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Bogatszy o doświadczenia po swapie w Gtv, jeśli mogę coś zaproponować, to - najlepiej jak jest kompletny dawca (elektronika, wiązki, silnik, osprzęt) np po jakiejś szkodzie. A i tak się nie obejdzie bez rzeźbienia. Tylko czy busso warto wkładać do tej budy, która jest dość ciężka. Tu by trzeba coś +300KM żeby to zapierdzielało.
    Różnica w wadze będzie około 100-120 kg. To nie jest tragedia. Zresztą lekkie dłubnięcie 3,2 i masz spokojnie 280 KM.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Mi się wydaje ,że strona mechaniczna będzie mniejszym problemem jak elektryka. Przecież w 156 i 159 są takie same 1,9 JTDki ( wielkosciowo ) , w 159 jest w uj miejsca więcej pod maską więc tu akurat jest jakis plus. Jak w obu autach wisi jeden silnik to da sie i ogarnąć mocowania i same półosie itd. To tak samo jak do 147 wsadzic busso ( nie licząc GTA ). Zabieg napewno praco i kaso chłonny chyba bardziej dla efektów dzwiękowych niż osiągów no i dla samego posiadania pod maską najlepszej V6ki :-). Do E30 kumpel wsadził 4,4 V8 z 7ki a u kuzyna do Golfa mk1 wszedł VR6 po lekkich modach podłużnicy to co się nie da? Migomat i ogień :-)
    Tutaj nie chodzi o miejsce tylko głównie o mocowania i właśnie napęd. Np kołyska, podłużnice mają inne profile itd. Wkładanie Busso do 147 z innym silnikiem to bułka z masłem w porównaniu do 159. Ona fabrycznie była przewidziana do tego silnika a tutaj każdy silnik był pomyślany o tej karoserii.
    JTDM do 159 ma inne mocowania niż podobny silnik np w GT. Ale są fabrycznie do tego przystosowane.
    Żeby natomiast umocować logicznie i w miarę bezawaryjnie Busso, trzeba by dobrą rzeźbę porobić.

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    żeby umocować wystarczy trochę wyobraźni i ktoś, kto będzie potrafił pospawać łapy tak, żeby się nie rozleciały. takie rzeczy nie są w ogóle problemem, idąc do innej marki - nissan 200sx - silniki RB pasują po przerobieniu belki/ławy/sanek etc jak zwał tak zwał(to co spina podłużnice i do czego są mocowane wahacze i czasem silnik) i łap silnika. naprawdę nie szukajcie problemów tam, gdzie rozwiąże je dobry spawacz... cyrk będzie naprawdę tylko z komputerem, żeby przystosować go do pracy, bo:
    1) albo będzie rzeźba z uruchomieniem busso z całym osprzętem i czujnikami z 3.2 gm,
    2) albo trzeba będzie przystosować ecu z 3.2 gm do pracy z osprzętem i czujnikami busso.
    do opcji pierwszej trzeba będzie konkretnego elektryka i kogoś, kto wystroi silnik - a do drugiej kogoś, kto poza strojeniem będzie w stanie rozgryźć seryjne ecu do tego stopnia, żeby przystosować je do pracy z kompletem czujników busso - co jest wykonalne. także polecam zastanowić się, czy trudniejsze będzie wyspawanie nowych łap, dolotu i wydechu(zakładając, że silnik się mieści w komorze) czy ciężej będzie kogoś, kto wykona reverse engineering ecu albo odpali busso na elektryce 3.2. opcja trzecia - czyli komputer i wiązka busso z resztą instalacji 159 raczej odpada, wątpię, że uda się to wszystko ze sobą zmiksować.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Od ECU i reszty elektroniki mamy speców. Między innymi wyżej...
    Ale robienie czegoś, co nigdy nie zostało zrobione (przynajmniej internet nie pokazuje takiej przeróbki) nie jest proste. Nissan, honda, vw nie takie rzeźby mają za sobą ale tych aut jest całe multum i przeróbek też cała masa. Tutaj trzeba wszystko robić i testować. Tam już mają drzwi wyważone... Zamocować to jedno. Ale pisałem, że chodzi o rozwiązania, które się sprawdzą i będą działały bezawaryjnie. Widziałem już jedną przeróbkę ze spawanymi półosiami z których jedna pękła przy 120/130 km/h i zrobiła dziurę w podłodze...
    Tak trzeźwo patrząc to bardzo wątpię w taki projekt.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Rispetto per Giuseppe Busso - Czyli Ogólnopolskie Spotkanie Belli z Busso V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 10:02
  2. Gdyby ktoś by chciał podłączyć Boxa ...
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 15:25
  3. Gdyby nie Alfa Romeo to co???
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 406
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 05:52
  4. Gdyby was ciekawiło
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 21:58
  5. Czy gdyby alfa była tak popularna jak ...
    Utworzone przez Majka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory