Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Kolejny temat o wahaczach....!

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar bat25
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Leszno Wlkp
    Auto
    156 1,9jtd 2004r
    Postów
    63

    Domyślnie Kolejny temat o wahaczach....!

    Witam

    W lutym wymieniłem wahacze górny i dolny na Trw... Nic nie skrzypiało... Ale od 3-4 dni zaczyna się znowu.... Masakra! I to w lewym kole w którym wahacze były wymienione...
    Już sam nie wiem czy trafiłem na podróbki... Ale moje pytanie:
    Zakładam że tuleje w wahaczach są w dobrym stanie i czy wtedy idzie je czymś smarować???
    Może jakieś podpowiedzi w tej sprawie?
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 2004r

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Tutaj masz napisany przeze mnie manual jak pozbyć się pisków w zawieszeniu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...147_156_a.html
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Cannabis
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 156 1.6 TS 99' AR 156 2.5v6 02'
    Postów
    262

    Domyślnie

    Też wymieniłem w lutym górny dolny TRW obie str do tego gumy na stabilizator PU przejechane ok 3tys km i coś skrzypi.....

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    PU = skrzypienie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    744

    Domyślnie

    Witam,

    W dziale zrób to sam, poszukajcie ,,tuning wahacza górnego'', tam znajdziecie fotki i cały opis. Panowie, ja przejechałem do tej pory okolo 8 tyś km. na tulejach PU nasmarowanych obficie smarem silikonowym i nic mi nie skrzypi, piszczy, szumi i takie tam. Fakt, że ja w tulejach naciąłem rowki na zewnętrznej stronie w których ten smar ma zadanie się utrzymywać i być może to jest klucz do sukcesu, nie mniej jednak polecam smar silikonowy.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Lightbulb

    Hej,

    No podróbki TRW to nie jest biały kruk niestety... Bardzo trzeba uważać na Alledrogo. Mój mechanik bierze albo z ASO albo z InterCars, nigdy jeszcze mu się bubel nie trafił. Jeśli ktoś chce to może na własną rękę kupić, ale wtedy nie daje gwarancji na naprawę. Daje to trochę do myślenia, rynek nasz, szczególnie zakupów online u nieznajomych sprzedawców to ryzyk-fizyk. Dość, że ktoś wykłada kupę kasy na część to jeszcze trzeba się martwić czy to ta pewna. U mnie po wymianie jest już 3 tyś. km i nic nie piszczy, nic nie skrzypi.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar bat25
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Leszno Wlkp
    Auto
    156 1,9jtd 2004r
    Postów
    63

    Domyślnie

    Wahacze kupione u użytkownika micar.pl, same pozytywy, mnóstwo sprzedanych części do alf i nie tylko, na wahacze ekstra ceny... Gwarancja jest, faktura też. Niby wszystko ok...
    Ale zobaczymy czy alces1 faktycznie znalazł rozwiązanie. Na dniach kombinuję niby bardzo dobry smar silikonowy i spróbujemy
    Pozdrawiam
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 2004r

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał bat25 Zobacz post
    Wahacze kupione u użytkownika micar.pl, same pozytywy, mnóstwo sprzedanych części do alf i nie tylko, na wahacze ekstra ceny...
    Bo nikt nie czeka z wystawieniem komentarza aż zamontuje i przejedzie 10, czy 15 tys. km. więc są same pozytywy
    Ja obecnie testuję górny wahacz Stenberg - zobaczymy jak się sprawdzi, poprzedni był TRW, ale czy aby na pewno oryginał?
    Co do mojego sposobu na skrzypienie - nie zawsze skrzypią tuleje wahacza górnego, skrzypią też często gumy stabilizatora i o ich smarowani też trzeba pamiętać.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał bat25 Zobacz post
    Wahacze kupione u użytkownika micar.pl, same pozytywy, mnóstwo sprzedanych części do alf i nie tylko, na wahacze ekstra ceny... Gwarancja jest, faktura też. Niby wszystko ok...
    Co do komentarzy, to raczej wystawisz je po tym, kiedy otrzymasz towar, i raczej mało kto czeka kilka kkm, co będzie z jego zawieszeniem.
    Sam kiedyś się naciąłem, na wahacze z Allegro, Sprzedawca miał baaardzo dużo pozytywów, a po jakimś czasie okazało się, ze nie wszystko było tak kolorowo jak by sie mogło wydawać. Miałem nawet przypadek, kiedy to wahacz nie pasował do auta. Przy chęci złożenia reklamacji okazało się, że sprzedawca już nie współpracuje z tym producentem, no i lipa. Po pewnym czasie już i jego nie było na Allegro.
    Smutna rzeczywistość.

    ---------- Post added at 20:44 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

    Cytat Napisał bat25 Zobacz post
    Wahacze kupione u użytkownika micar.pl, same pozytywy, mnóstwo sprzedanych części do alf i nie tylko, na wahacze ekstra ceny... Gwarancja jest, faktura też. Niby wszystko ok...
    Co do komentarzy, to raczej wystawisz je po tym, kiedy otrzymasz towar, i raczej mało kto czeka kilka kkm, co będzie z jego zawieszeniem.
    Sam kiedyś się naciąłem, na wahacze z Allegro, Sprzedawca miał baaardzo dużo pozytywów, a po jakimś czasie okazało się, ze nie wszystko było tak kolorowo jak by sie mogło wydawać. Miałem nawet przypadek, kiedy to wahacz nie pasował do auta. Przy chęci złożenia reklamacji okazało się, że sprzedawca już nie współpracuje z tym producentem, no i lipa. Po pewnym czasie już i jego nie było na Allegro.
    Smutna rzeczywistość.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. Kolejny Temat Centralnego zamka
    Utworzone przez rooney w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 23:22
  2. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 19:11
  3. Kolejny temat na temat ... wycieraczek.
    Utworzone przez dzony43 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 12:57
  4. [155] Kolejny temat o braku mocy..
    Utworzone przez masterOfplaster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 10:31
  5. [146] Brak mocy... kolejny temat... ;)
    Utworzone przez rodik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 15:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory