Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Odbój i poduszka amortyzatora

  1. #1
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie Odbój i poduszka amortyzatora

    Witam koledzy,

    Nieuchronnie zbliża mi sie dzień wymiany amortyzatorów tylnych, wczorajszy przegląd wykazał sprawność prawego na poziomie 35 %. Przeglądając oferty na allegro zauważyłem że niektóre zestawy mają dodatkowo w komplecie osłonę i odbój, oczywiście te zestawy są droższe. I teraz zastanawiam sie właśnie na co sie zdecydować, komplet z czy bez tych dodatków. Nie wiem jakie mam teraz zamontowane amory ale zakładam że nie są to KYB a ten model chce teraz kupić. Czy kupowanie zestawu z odbojem jest konieczne czy jak to wygląda?

    Druga sprawa jest taka że zastanawiam sie czy nie wymienić przy okazji poduszek amortyzatora. Pytanie kiedy takie poduszki należy wymienić? Czy takie poduszki sie zużywają? Pewnie tak. Z prawego tylnego koła np dochodzą mi teraz takie głuche stuki które niosą się jakby po karoserii, na przeglądzie powiedziano mi że to wina amora który już nie tłumi jak powinien bo ma sprawność 35%, zastanawiam sie czy to na pewno amortyzator, czy nie poduszka przypadkiem? Czy zużyte amory rzeczywiście mogą wydawać takie głuche dźwięki?

    Podsumowując mój wywód - zastanawiam sie czy kupić tylko same amory czy do tego jeszcze odboje i poduszki ?

    Mam dylemat - za 800zł mogę kupić komplet nowych KYB na przód i tył albo za tą samą cenę kompletny zestaw tylko na tył /czyli amory, odboje, osłony, poduszki/. Amory z przodu mam jeszcze na poziomie 70% więc nie ma potrzeby wymiany. Dodam że mam sprężyny -35mm więc nie wiem na którą opcję wydać te 800zł

    Chętnie wysłucham Waszych rad
    Ostatnio edytowane przez flatbeet ; 20-01-2014 o 00:11

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Kupuj z kompletem dodatków - odboje, osłony P-pylowe i poduszki. Te co masz są juz zużyte - dziwi mnie tylko koszt tych dodatków. Sprawdzales w as albo raido?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Ja jadąć do PL przejechałem przez najdłuższe schody świata (http://www.obywatelskidolnyslask.pl/...schody-europy/) i amory z tyłu do wymiany. Z racji tego,że nic innego nie mieli pod ręką to założyłem te nieszczęsne KYB-y i teraz zrobiona mam na nich ok 5-7tyś km i znów są do wymiany i zawias tez mam w minusie. Teraz wleci Bilstein.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    No cóż - moje doświadczenia z kyb tez są złe. Za to bilstein i monroe bez zarzutów. Lepiej niż K&W

  5. #5
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Kupuj z kompletem dodatków - odboje, osłony P-pylowe i poduszki. Te co masz są juz zużyte - dziwi mnie tylko koszt tych dodatków. Sprawdzales w as albo raido?
    Dzięki Marcin za rady !
    No to mnie przekonałeś że jednak wartko pełen zestaw i na razie skupie sie tylko na tej osi która rzeczywiście wymaga ingerencji. Tylko teraz kolejny dylemat na jakiego producenta sie zdecydować ? Jedni mówią że KYB, inni że Monroe a jeszcze inni ze Sachs. Wszyscy natomiast zgodnie twierdzą że Bilstein niezawodny ale też i najdroższy. Mówisz że Monroe OK ?

    Co do ceny dodatków to osłony i odboje na tył są tanie, około 25zł szt ale np poduszka z łożyskiem amora do AR 147 na tył to w tym sklepie Raido 145zł/szt z tego co widzę... najtaniej w necie udało mi sie znaleźć za 100zł więc taki komplet na tył Bilsteina B4 się w 800zł nie zmieści :/
    Ostatnio edytowane przez flatbeet ; 21-01-2014 o 00:40

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    ar 147 2.0ts
    Postów
    15

    Domyślnie

    radzę kupić na tył oryginalne poduszki, kupiłem jakieś na allegownie, pewnie Chiny i miesiąca nie wytrzymały z b6.

    Sent from my SC-06D using Tapatalk

  7. #7
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Ja w końcu zdecydowałem sie na kompletny zestaw na tył Kayaba - amortyzatory, odboje z osłonami i poduszki, taki komplecik za 700zł od kolegi z forum, uważam że bardzo dobra cena a z efektu po wymianie jestem bardzo zadowolony
    Jednak jak wymieniać to całość i jest spokój, mam nadzieję że na dłuuuugi czas

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mc007
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    159 1.9 q-tronic
    Postów
    353

    Domyślnie

    Kupiłeś amory przystosowane do obniżonego zawieszenia czy standardowe?

  9. #9
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał mc007 Zobacz post
    Kupiłeś amory przystosowane do obniżonego zawieszenia czy standardowe?
    szczerze to nie wiem ale zakładam że standardowe bo przy składaniu zamówienia nigdzie nie podawałem że mam obniżone zawieszenie. domyślam sie że są amortyzatory do obniżonego zawieszenia, wiem że Bilstein takie robi /B8/ ale ogólnie nie jestem jakoś mega wyczulony na punkcie jazdy sportowej a do jazdy na codzień taki standardowy amortyzator jaki mam przy obniżonym zawieszeniu to chyba nie jest nic złego?

  10. #10
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Odświeżę temat bo po 2.5 roku (~15 tyś km) padły mi poduszki amorów tylnych KYB (czyli chyba nie polecam) i szukam czegoś nowego co wytrzyma mi trochę dłużej. Od ręki mam kupienia np firmy SNR, MONROE albo ORIGINAL IMPERIUM (Impergom??) a do sprowadzenia może SACHS lub BILSTEIN. Ten ostatni wiadomo że pewnie najlepszy bo i najdroższy ale zastanawiam się np nad poduszkami SNR, macie jakieś doświadczenia z tą firmą ?

Podobne wątki

  1. Poduszka tylnego amortyzatora - stukanie na dziurach
    Utworzone przez hudyedd w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-02-2020, 14:15
  2. Uszkodzona poduszka oraz gwint amortyzatora
    Utworzone przez M_a_N_i_e_K w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 16:39
  3. Poduszka amortyzatora przód
    Utworzone przez Maro1500 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 12:15
  4. Poduszka amortyzatora
    Utworzone przez lechita w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 23:43
  5. [156] łapa i poduszka amortyzatora przedniego
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory