Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Brera 2.2 JTS brać czy nie brać?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Mazda3
    Postów
    11

    Domyślnie Brera 2.2 JTS brać czy nie brać?

    Witam ponownie użytkowników!

    Rozglądam się za swoją pierwszą alfa i myślę, że znalazłem auto. Jako, że póki co nie mam dzieci to myślę, że nie ma lepszego czasu by wziąć Brere później będzie trzeba mieć bardziej praktyczne auto.

    Teraz wybór należy pomiędzy 2.4JTDm lub 2.2JTS. Generalnie na początku byłem nastawiony na diesla ale jak się trochę wczytałem to skłaniam się do benzyny z uwagi na dystanse które będę robić dziennie, tzn 15-20km/dzień.Przy takim przebiegu ciężko będzie nawet diesla rozgrzać a dopiero co mówić o przeczyszczeniu filtra DPF.

    Czy są jakieś zalety diesla, oprócz niższego spalania o których powinienem wiedzieć?

    Plusy JTS (w odniesieniu do diesla) które udało mi się wywnioskować z recenzji lub opinii
    +mniejsza masa auta
    +mniej skomplikowany
    +łańcuch (zamiast paska)
    +dźwięk silnika
    +tańszy w zakupie (w UK 2.2 JTS będzie miał mniejszy przebieg niż 2.4JTDm przy tej samej cenie)
    -wyższe spalanie

    Co ciekawe w UK jest więcej benzyn na rynku niż diesli

    Proszę o opinie szczególnie użytkowników 2.2JTS

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Mazda3
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dziękuje za linki ale już dwa z nich przeczytałem, generalnie trochę już przeczytałem na tym forum jak i na zagranicznych. Dlatego napisałem kilka słów, chciałem słyszeć czy moje wnioski są poprawne czy w czymś się mylę.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Mocny silnik, na pewno jazda takim autem będzie sporą frajdą. Tylko dla mnie Brera to auto dwuosobowe... Miejsca jest tyle samo (a z tyłu nawet mniej) niż w Pandzie
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MK22
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Ch-ce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 m-jet 150 KM Q2
    Postów
    35

    Domyślnie

    Wobec 2.2 mam mieszane uczucia, bo z jednej strony jeździło się super (dynamika, elastyczność, etc.) to kwota jaką włożyłem w rozrząd, łańcuchy wyważające, elektrozawory może być porażająca. Na pewno nie kupiłbym 2.2 jts bez udokumentowanej wymiany rozrządu. Ten silnik potrafi mało spalić, co nie oznacza, że pali mało. Przy wykorzystywaniu pełni możliwości otwierała się otłchań, w którą wpadało paliwo wartkim strumieniem Co ciekawe 2.2 ma podobnie jak diesel koło dwumasowe ) Pozostałe kwestie zostawiam Tobie, ja ogólnie bylem zadowolony, poza wyżej wymienionymi usterkami dotyczącymi rozrządu i elektrozaworów.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Mazda3
    Postów
    11

    Domyślnie

    Na co zmieniłeś 2.2 JTS? miałeś to w brerce czy 159? Generalnie Brera z 2.2 JTS na rynku wtórnym w uk ma mały przebieg spokojnie można coś znaleźć 40-60tys mil na liczniku np.
    http://www4.autotrader.co.uk/classif...ge/1?logcode=p

    Mam nadzieje, że przy takich przebiegów wymiana rozrządu nie jest potrzebna.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Nie było reguły, zdarzały się przypadki że przy 30 tys. km pojawiał się problem z rozrządem.
    Tak jak w przypadku TS trzeba sprawdzać regularnie poziom oleju, no i jeśli oczekujesz rajdów od świateł do świateł to lepiej kupić sobie 3.2 choć dla mnie 2.2 w zupełności wystarcza do dynamicznej miejskiej jazdy.
    Ostatnio edytowane przez Zmianowy ; 20-07-2013 o 15:40

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    Ja osobiście polecam 2.2 JTS, moje odczucia możesz poczytać tutaj : http://www.forum.alfaholicy.org/pora...9_2_2_jts.html

    Obecnie mam 113 000 KM i żadnych zastrzeżeń. Pozdrawiam
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Mazda3
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dla mnie moc 2.2 JTS to nawet za dużo. Wytarczyłby mi spokojnie 1.9 JTS ale tego silnika nie montowano do Brery. Co ciekawe mój znajomy który przesiadł się z 147 TS 2.0l do Brery 2.4 JTDm uważa, że różnica w przyśpieszeniu jest niewielka. Na pewno planuje się przejechać JTS i JTDm by mieć prównanie. Niskie dzienne przebiegi skłaniają mnie do JTS.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    to chyba ten kolega ma coś dupnięte to 2,4 JTDM... w przyspieszeniu od 0 2,4JTDM powinien deklasować każdego wolnossaka, turbina robi swoje.
    Born to be wild.

Podobne wątki

  1. Zakup rozrządu na allegro bać się czy brać?
    Utworzone przez raxor19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 12:40
  2. [164] Tylko brać lawetę i jechać ;-)
    Utworzone przez SebaStol w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:54
  3. Ile powinna brać oleju 2.0 TS
    Utworzone przez dominos71 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 00:59
  4. brać, nie gadać
    Utworzone przez Alfista w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-05-2008, 09:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory