Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Nie ma świateł.

  1. #1
    Rad
    Gość

    Domyślnie Nie ma świateł.

    Witam.
    Mam pytanko odnośnie świateł. Otóż wraz z odpaleniem auta automatycznie włączają się światła mijania i ani nie mogę ich wyłączyć ani zmienić na tzw. długie. Przelącznik nie reaguje, tylko migawka jest. Kierunki, awaryjne itd. działają poprawnie. Gaszę silnik, światełka również się wyłączają, ale postojówek też nie mogę włączyć. Ktoś pomoże??

  2. #2
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Światła pozycyjne możesz zapalić gdy chcesz zostawić auto np. na poboczu bez kluczyka w stacyjce w następujący sposób:
    - kluczyk do stacyjki,
    - na brzegu stacyjki jest przycisk - wcisnąć go i trzymać wciśnięty ,
    - następnie przekręcić kluczy w kierunku przeciwnym do odpalania samochodu ,
    - wyjąć kluczyk - światła pozycyjne świecą ,

    Co do świateł drogowych nie uruchomisz ich nie mając włączonych świateł mijania - przynajmniej tak jest u mnie .

  3. #3
    Rad
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superjahu007 Zobacz post

    Co do świateł drogowych nie uruchomisz ich nie mając włączonych świateł mijania - przynajmniej tak jest u mnie .
    Wiem, tylko że u mnie po odpaleniu autka automatycznie zapalają się światła mijania, pokrętłem od świateł mogę sobie kręcić, a i tak żadnej reakcji, drogowych przy włączonych światłach mijania też nie mam.
    Wcześniej wszystko działało poprawnie. Ostatnio wsiadam, zapalam silnik i widzę że mam światła mijania, pomimo że pokrętlo w pozycji "zero", a do tego nie mam podświetlenia licznika przejechanych kilometrów, a wczesniej było.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rad Zobacz post
    a do tego nie mam podświetlenia licznika przejechanych kilometrów, a wczesniej było.
    Pewnie przepaliła Ci się żarówka, musisz wyciągnąć licznik i wymienić żaróweczkę

  5. #5
    Rad
    Gość

    Domyślnie

    Tylko właśnie zastanawia mnie fakt, dlaczego wszystko razem w tym samym czasie "poleciało" (czyt. brak pozycyjnych, brak drogowych, brak podświetlenia licznika)

  6. #6
    krzysiek-lex
    Gość

    Domyślnie

    sprawdzałeś bezpieczniki? możliwe że poleciał ci przełącznik świateł albo przekaźnik przy tym przeółączniku

  7. #7
    Rad
    Gość

    Domyślnie

    Bezpieczniki sprawdzałem.
    Gdyby hipotetycznie przyjąć, że poszedł przekaźnik, to jest możliwe żeby mijania załączały się automatycznie po odpaleniu silnika, bo tak się dzieje póki co??

  8. #8
    Rad
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superjahu007 Zobacz post
    Światła pozycyjne możesz zapalić gdy chcesz zostawić auto np. na poboczu bez kluczyka w stacyjce w następujący sposób:
    - kluczyk do stacyjki,
    - na brzegu stacyjki jest przycisk - wcisnąć go i trzymać wciśnięty ,
    - następnie przekręcić kluczy w kierunku przeciwnym do odpalania samochodu ,
    - wyjąć kluczyk - światła pozycyjne świecą ,
    .
    Gdy postępuje w wyżej wymieniony sposób, światła pozycyjne mam.
    Czyli może coś nie tak z przełącznikiem świateł?????

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Wygląda na to że skleił się przekaźnik od świateł mijania i nie puszcza, a podświetlenie kilometrów to pewnie przypadek że padło w tym samym czasie.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #10
    krzysiek-lex
    Gość

    Domyślnie

    jednym słowem tak jak mówiłem.... jest tam troche babrania ale chyba warto żebyś sprawdził ten przełącznik i przekaźnik

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  2. Brzęczyk świateł w 75
    Utworzone przez Mikelos w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 19:17
  3. [146] Nie ma świateł
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 11:44
  4. regulacja świateł
    Utworzone przez marcolukas w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 08:48
  5. [33] Regulacja świateł.
    Utworzone przez qdlacz007 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 12:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory