Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Lekki dymek spod maski [1.9JTD 16V 140KM]

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sumyrp
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    AR 156 1.9 16V 2004r Distinctive - Była || Bravolot 1.9 8V 2007r
    Postów
    104

    Domyślnie Lekki dymek spod maski [1.9JTD 16V 140KM]

    Witam mam małą zagwozdkę po krótce opiszę co i jak. Otóż jestem świeżo po wymianie całego rozrządu wraz z napinaczami, pompą wody etc (belle kupiłem miesiąc temu) zmieniłem olej, wszystkie filtry włącznie z paliwowym. Przy wymianie rozrządu mechanik wymienił mi też płyn chłodzący [z czego mechanio to dobry znajomy, zaufany więc wiem, że na bank powymieniał ]
    Wczoraj po przejechaniu około 30km do pracy bez szalenstw, nie przekraczając 120 km/h po zatrzymaniu spod maski zaczęło delikatnie dymić na "bladoszaro" bez wyraźnego smrodu. Auto nie kopci, niema zadyszek, oleju nie ubywa i jest czysty (pod korkiem też brak syfu) Wskazówka temperatury delikatnie tylko przekracza 70 stopni przy takiej jeździe. Zauważyłem po powrocie do domu, ze stan płynu chłodzącego jest około 1cm poniżej linii MIN więc szybciutko dolałem (płyn Paraflu). Zdjąłem osłonę z silnika, żeby poszukać wycieków, ale takich ewidentnych nie widać. Natomiast co mnie zaniepokoiło, to to że silnik jest naprawdę gorący (przynajmniej góra) właściwie ledwo można było wziąć do ręki śruby mocujące osłonę. Dziś po przyjechaniu do pracy, pomimo dolania płynu lekkie dymienie nie ustało... nie mam za dużego doświadczenia z dieslem, a na punkcie auta jestem przewrażliwiony i teraz odchodzę od zmysłów.
    Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie. Aha auto przy zakupie było na kompie w ASO i właściwie wszystko było ok, brak zastrzeżeń.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    ewidentnie masz gdzieś nieszczelność w układzie chłodzenia i musisz jej poszukać.Może po założeniu pompy wody jest gdzieś przy niej nieszczelność.Jest jeszcze taka możliwość że do płynu był wsypany jakiś uszczelniacz i po spuszczeniu płynu wyleciał z silnika wraz ze starym płynem,a po wlaniu nowego pojawiła się nieszczelność która wcześniej była hamowana przez uszczelniacz.Tak czy inaczej musisz zacząć od szukania nieszczelności.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sumyrp
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    AR 156 1.9 16V 2004r Distinctive - Była || Bravolot 1.9 8V 2007r
    Postów
    104

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem z pracy otworzyłem maskę i moim oczom ukazał sie taki widok:

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d19bf50e2.html

  4. #4
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    To powrót paliwa z wtryskiwaczy. Ostrożnie wyczep te wężyki (troszke wycieknie ropy), wyjmij zawleczke i wyciągnij ten plastik do góry. Zobacz co tam się stalo, jak pęknięty to do wymiany, może uszczelka w środku sie rozleciała. Prawdopodobie po zlożeniu wszystkiego do kupy będzie problem z odpalaniem.. Trzeba będzie troche pokręcić rozrusznikiem aż układ się odpowietrzy. Jeśli to uszkodzony przewód to wymień go.. można coś dopasować tam nie ma za dużego ciśnienia
    Ostatnio edytowane przez Keeperek ; 24-06-2010 o 16:35

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sumyrp
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    AR 156 1.9 16V 2004r Distinctive - Była || Bravolot 1.9 8V 2007r
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi, na szczęście sprawa okazała się dużo prostsza, po prostu wężyk się odkleił bo mogłem go spokojnie wypiąć. Póki co naprawione, nie cieknie, a jutrzejsza trasa do pracy zweryfikuje wszystko. Skoro niema tam wielkiego ciśnienia to powinno być OK. Co się jednak nastresowałem to moje

  6. #6
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze jedna rada..wymyj silnik z tego oleju napędowego. Na przyszłość będziesz miał łatwiej w zlokalizowaniu wycieków.. Najlepiej ciepłą wodą karcherem na jakiejs myjni ręcznej

Podobne wątki

  1. Pompa wody/dymek spod maski 2.5 V6
    Utworzone przez dawideksl w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 14:02
  2. Subwoofer i org navi / lekki dymek/termostat
    Utworzone przez blackcat147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 09:22
  3. [159] Biały dym spod maski
    Utworzone przez Macku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2014, 20:14
  4. Zapach spalenizny i lekki dym spod maski
    Utworzone przez alfa147maniac w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-03-2013, 10:01
  5. 1.9JTD 16V cykanie spod maski
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory