Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: 159 po lifcie - kilka pytan :)

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie 159 po lifcie - kilka pytan :)

    Witajcie

    Nosze sie z zamiarem zmiany mojej 159 na nowsza - po lifcie. Interesuja mnie roczniki '08 '09.
    Tutaj pytania:
    1. Czy lift polegal tylko na kosmetyce (zegary, klapa otwierana z zewnatrz), czy np. zrobili dzielona kanape w sedanie - pobozne zyczenie
    2. Czym rozni sie q-tronic od zwyklej wersji - uzytkowanie, awaryjnosc, spalanie?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał FredzioPL Zobacz post
    1. Czy lift polegal tylko na kosmetyce (zegary, klapa otwierana z zewnatrz), czy np. zrobili dzielona kanape w sedanie - pobozne zyczenie
    Dzielona kanapa była też przed liftem. Ja taką mam w alfie z 2006r. Lift polegał głównie na odchudzeniu samochodu. Zmieniono hamulce z przodu na lżejsze, czterotłoczkowe Brembo, zwrotnice przednie i stabilizator przedni na rurowy. Dodatkowo kosmetyka o której pisałeś, czyli biale podświetlenie zegarów, otwieranie tylnej klapy po nasiśnięciu logo na masce i chyba przenieśli przycisk otwierania bagażnika z podufitki w jakieś sensowniejsze miejsce. Zmienili też wyprofilowanie foteli i skrócili siedzisko tylnej klanapy.
    Ostatnio edytowane przez sickboy ; 18-06-2012 o 17:01

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    Dzielenie kanapy chodzilo mi o sedana znaczy dzielenie i skladanie tylnej kanapy, glownie zwiazane ze zwiekszeniem przestrzeni ladunkowej

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał FredzioPL Zobacz post
    Witajcie

    Nosze sie z zamiarem zmiany mojej 159 na nowsza - po lifcie. Interesuja mnie roczniki '08 '09.
    Tutaj pytania:
    1. Czy lift polegal tylko na kosmetyce (zegary, klapa otwierana z zewnatrz), czy np. zrobili dzielona kanape w sedanie - pobozne zyczenie
    2. Czym rozni sie q-tronic od zwyklej wersji - uzytkowanie, awaryjnosc, spalanie?
    1. Lift to oprócz zmienionych przednich zacisków (droższe klocki hamulcowe ) ) i lekkiego odchudzenia - nie wprowadził żadnych istotnych zmian ani w prowadzenie auta, ani w jakość wykonania. Odrobinę fajniejsze jest poliftowe białe podświetlenie zegarów, ale np. gorsza wg mnie jest tylna kanapa - przedliftowa była lepiej wyprofilowana. Otwieranie bagażnika z przycisku na klapie, umieszczonego pod logo AR. I teoretycznie to tyle
    2. Qtronic - w praktyce litr / 100 więcej, niż zwykła skrzynia, awaryjność - jeszcze do mnie nie trafiło auto z problemem z qtronikiem, w najgorszym wypadku pełny remont to 6000 PLN. Użytkowanie - gdyby nie deczko ociężały start z miejsca, to skrzynia byłaby rewelacyjna. Zmiany biegów bez odczuwania jakichś szarpnięć, czy czegoś w tym stylu, bardzo dynamiczne nabieranie prędkości, dobre "czucie", kiedy trzeba zmienić bieg, generalnie jeden z fajniejszych automatów.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Fredzio byla opcja z dzielona kanapa w sedanie.Przed liftem byla i taka i taka.To zalezy od tego jaki masz podlokietnik.Jak taki gruby(poducha) to nie ma opcji skladania kanapy jezeli taki cienki twardszy podlokietnik to jest ta opcja.Sickyboy przycisk z podsufitki calkowicie zniknal w wersji poliftowej-nie zostal nigdzie przeniesiony albo raczej zostal przeniesiony na tylne logo AR.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Jest jeszcze różnica z przyciskiem start/stop. Przed liftem trzeba trzymać aż auto odpali a po lifcie naciska się i puszcza i rozrusznik już kręci sam.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Tak Mariusz jeszcze to ale w sumie te zmiany to tak naprawde pierdoly ktorych mozna nawet nie wylapac jak ktos o tym nie wie

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    W sumie mam juz obraz na co chce zmienic.
    Najwazniejsze rok '08 '09 kombi preferowane, sedan tylko z opcja skladania kanapy no i wersja jak najbogatsza najlepiej z ksenonami.
    Teraz tylko czekac na tomka albo szukac takiego egzempl.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Trochę pytanie z innej beczki.Czy poliftowe części (chodzi mi o lżejsze hamulce i elementy zawieszenia) pasują do wersji przedliftowych?Pytam z ciekawości czy np. przy jakichś naprawach nie można sobie trochę samochodu odchudzić.Pzdr.

    P.S.Q-Tronic dla mnie rewelacja choć rzeczywiście start mógłby być bardziej płynny.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Trochę pytanie z innej beczki.Czy poliftowe części (chodzi mi o lżejsze hamulce i elementy zawieszenia) pasują do wersji przedliftowych?Pytam z ciekawości czy np. przy jakichś naprawach nie można sobie trochę samochodu odchudzić.Pzdr.
    Żeby założyć hamulce brembo do przedliftowej 159 musiałbyś wymienić też zwrotnice. Nie wystarczy wymienic tylko zaciski. Generalnie droga impreza i pytanie czy warto.

    Ma ktoś jakieś dane czy zmieniła się droga hamowania na hamulcach brembo w porównaniu do przedliftowych?

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

Podobne wątki

  1. kilka pytan
    Utworzone przez Nooe w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 20:57
  2. Kilka pytan o 1,9 jtd
    Utworzone przez malarz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 13:42
  3. 2.0 jts kilka pytan
    Utworzone przez guust w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 08:03
  4. 156 1.9 jtd po lifcie - pare pytan
    Utworzone przez eryk328e46 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 14:04
  5. [145] 1.9 JTD Kilka pytan :)
    Utworzone przez piotrek211 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 13:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory