Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Niepewne prowadzenie Giulia Q4

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q4
    Postów
    5

    Domyślnie Niepewne prowadzenie Giulia Q4

    Witam.
    Jestem nowy na forum, swoją Giulię Q4 mam od paru miesięcy i mam pewien problem z prowadzeniem, zarówno przy przyspieszaniu na mokrym jak i przy większych prędkościach na łukach. Auto myszkuje mi w prawo i w lewo i zachowuje się dość niestabilnie, a przy przyspieszaniu bardziej energicznym wręcz rzuca tyłem samochodu np. przy zmianie biegu i boję się że w pewnym momencie będzie to nie do opanowania. Po zauważeniu problemu zgodnie ze znalezionymi na forum postami zrobiłem pełną geometrię kół w zaufanym i polecanym serwisie, sprawdzili niby zawieszenie i też było ok, (raczej nie zabieraliby się za geometrie jeżeli byłyby jakieś luzy) lecz to nie pomogło, nadal problem występuje i powiem szczerze że na mokrej i śliskiej nawierzchni to strach jechać, a przed nami zima.
    Dodatkowo gdy wjeżdżam w jakąś większą dziurę albo nierówną pokrywę kanalizacji tylnem kołem to również delikatnie rzuca.
    Auto jest w rodzinie od czasu zakupu w polskie salonie.
    W związku z powyższym mam prośbę do forumowiczów czy jest jeszcze coś co mogłoby być przyczyną takiego zachowania?
    Posiadam również Mazdę 6 z 2013r kombi i auto jedzie jak po sznurku. Żadnego problemu przy porównaniu z tą samą prędkością np w łuku, nie mówiąc o jakiejkolwiek niestabilności.
    Biorąc pod uwagę większość recenzji Giuli Q4 jakie oglądałem, są bardzo pozytywne zwłaszcza jeżeli chodzi o prowadzenie więc tym bardziej mnie to dziwi, zwłaszcza że widziałem już wcześniej posty na temat niestabilności Giulii.
    Mam jeszcze jedną prośbę. Czy na forum jest może ktoś z Poznania z wersją Giuli Q4 kto znalazłby chwilę czasu żeby przejechać się dla porównania czy te samochody tak mają, czy problem występuje tylko u mnie.
    Dziękuję

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Przede wszystkim zanim zaczniemy naprawiać samochód na odległość i proponować jakieś wymiany, to może najlepiej przejedź się inną Giulią, bo może mamy do czynienia, nie z usterką/wadą, a cechą/charakterystyką prowadzenia. Nie zapominaj, że napęd Q4 preferuje tył i przy gwałtownym przyspieszeniu w łuku może dojść do chwilowego "zarzucenia" tyłem. Jest on na tyle bezpieczny, że zaraz przód wyciągnie, ale zjawisko jest, mi się akurat podoba bo charakterystyka przypomina nieco napęd tylny. Co do porównywania z mazdą, nie będzie to miarodajne, bo mazda ma napęd na przód, zatem zupełnie inna bajka. Zacząłbym od porównania i przejechania się inną Giulią, najprościej umówić się na jazdę próbną w najbliższym salonie

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q4
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki za radę. Inną Giulią na bank się przejadę dla porównania, tak jak pisałem może ktoś byłby chętny żeby się spotkać z Poznania, a jak nie to umówie się na jazdę próbną.
    Co do kwestii samego objawu to w delikatnym łuku np na autostradzie lub esce przy stałej prędkości ok 160 lub 170 auto zaczyna "myszkować", nie mówiąc o wyższych prędkościach lub o przyspieszaniu w łuku..., jeździłem wieloma samochodami ale wydaje mi się że tu jest to dość dziwne i niebezpieczne i w ogóle nie czuje się pewnie. Auto dodam że jest 100% bezwypadkowe. Proszę o info jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał.
    Dziękuję i pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Ja miałem te same objawy i serwis twierdził, że wszystko ok. Sugerowali, że taka cecha auta.
    Uparłem się, że to źle ustawiona geometria tylnej osi i miałem rację. Po regulacji problem zniknął.
    Ostatnio edytowane przez arturo132 ; 26-10-2022 o 11:12

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q4
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o geometrię to miałem też wykonaną dość sumiennie, więc mam nadzieję że jest ok, ale może faktycznie warto się przejechać do innego warsztatu sprawdzić czy na pewno jest ok, podobno wcześniej były małe odchylenia tylko..., gdzieś czytałem, żę mogą być to jeszcze tuleje wahaczy tylnych lub zwrotnic, tylko pytanie czy w stosunkowo "młodym" (2017r.) samochodzie mogłyby się tak szybko wyrobić.
    Polecilibyście gdzie mógłbym w Poznaniu sprawdzić dokładnie geometrię?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    a co z oponami?

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roberto- Zobacz post
    ...Giulię Q4 .... Auto myszkuje mi w prawo i w lewo ...
    ...Posiadam również Mazdę 6 z 2013r kombi i auto jedzie jak po sznurku. Żadnego problemu przy porównaniu z tą samą prędkością np w łuku, nie mówiąc o jakiejkolwiek niestabilności....
    Nie no, tylko nie na tym forum

    A poważnie, to co opisujesz to jeśli nie ma luzów (sprawdzili / nie sprawdzili nie wiesz tego jeśli nie byłeś przy), to coś ze zbieżnością czy przodu czy tyłu czy obu. Niewielkie różnice mają mocno wyczuwalny wpływ . A dali Ci z zakładu geometrii wydruk z wartościami aktualnymi i wartościami zalecanymi fabrycznie do tego auta?
    Przejeachali się po ? w niektórych zakładach po ustawieniu robi się jazdę testową, ustawiający na jej podstawie wie / ma orientację co w którym kierunku zmienić gdy jest niestabilnie.
    Ale najprościej jw pojeździć innymi podobnymi, choć 160 na łuku autostradowym to z palcem w nosie każde współczesne auto stabilnie jedzie, i jeszcze raz sprawdzić ew luzy.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roberto- Zobacz post
    Polecilibyście gdzie mógłbym w Poznaniu sprawdzić dokładnie geometrię?
    Jedź do Darka na Radłową - klik Ma doświadczenie z Giuliami bo ciągle je robi, teraz robił mi Stelvio bo tez myszkowała, okazało się że jednak tył był trafiony.

    Możesz się powołać a Tomka od Stelvio.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    382

    Domyślnie

    Opony mogą być tez przyczyna. Marka jak i model. Jakie masz? Także zbyt duże ciśnienie powoduje myszkowanie. To było opisywane.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Albo amor któryś trafiony, albo tuleja w zawieszeniu - albo w sankach, to też pływanie powoduje.

Podobne wątki

  1. PROWADZENIE sie alfy a Run flaty
    Utworzone przez marekkoczta w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 26-09-2019, 12:27
  2. Prowadzenie instalacji eketrycznej
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2019, 09:48
  3. AR 156 prowadzenie się auta
    Utworzone przez bogusrafal w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-01-2019, 22:26
  4. Jak wyłączyć prowadzenie w nawigacji ?
    Utworzone przez AAA w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 06:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory