Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Po wymianie sprzegla

  1. #1
    badboy
    Gość

    Domyślnie Po wymianie sprzegla

    Witam,
    Otoz wymienilem sprzeglo(komplet valeo) oraz olej. Wszystko jest pieknie cacy, tylko taki maly problem z biegami. Otoz: Tam gdzie wczesniej byl luz teraz jest juz 3, a luz znajduje sie na poprzedniej 4 ( tak mniej wiecej) natomiast wsteczny jakby "niedochodzi" i musze trzymac przy cofaniu aby nie zgrzytal lub nie wyskoczyl.
    Czy to wina linek od biegow i czy to prawda ze nie maja one zadnej regulacji?
    Pozdrawiam i czekam na odp

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar polniaczek1
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 1.9 JTD 115HP
    Postów
    65

    Domyślnie

    dziwna sprawa, może przy wymianie były ściągane cięgna od lewarka i zostały odwrotnie założone, tzn dolne w miejscu górnego i górne w miejscu dolnego. Nie wiem czy wtedy w ogóle by biegi wchodziły ale taka jest moja pierwsza myśl.

  3. #3
    badboy
    Gość

    Domyślnie

    Mechanik twierdzi ze trzeba wymienic linki zmiany biegow, ale przeciez oddajac samochod bylo wszystko normalnie.
    Juz wiem ze niestety regulacji nie ma. Moze jest jakis inny sposob aby to ustawic? Moze popelniono jakis blad przy wymianie?
    Pomoze ktos?
    Dodam ze plastik w ktory wchodza linki (podobno czesto jest przyczyna problemow z lewarkiem itp ) jest caly

    - - - Updated - - -

    PS: Jak wyglada sprawa z odpowieterzaniem? moze to byc przyczyna?
    Moze cos trzeba ustawic?
    A moze faktycznie poprostu linki trzeba wynmienic?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał badboy Zobacz post
    Moze popelniono jakis blad przy wymianie?
    Myślę że tak.
    Może po ponownym montażu przesunięta jest trochę skrzynia względem nadwozia.
    Moja Bella

  5. #5
    badboy
    Gość

    Domyślnie

    Ktos ma jeszcze jakies pomysly? Widze ze nikt nie mial takiego przypadku jeszcze...

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Może po ponownym montażu przesunięta jest trochę skrzynia względem nadwozia.
    Ale... jak nawet skrzynia będzie przesunięta względem nadwozia to przecież skrzynia jest sterowana linkami które przesuną się razem ze skrzynią,gdyby było sterowane sztywnym "cięgłem/prętem" z lewarka była by taka możliwość, ale w tym przypadku... Tak sobie dedukuje.
    Regulacji na linkach nie ma ale,jak pamiętam zapinanie u mnie linek po zdjęciu skrzyni,to jest możliwy zły montaż linek,zbyt płytko może osadził je mech w trzymaku linki na skrzyni albo rzeczywiście coś się uwaliło na pancerzu i zbyt głeboko/płytko wchodzi w trzymak stąd takie chece.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  7. #7
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    Niewiem jak to jest w 1.9 ale sie zapytam. Masz linke czy wysprzeglik????? Często i gęsto valeo nie do konca jest valeo i mozesz miec trafiony docisk. Nie ma odpowiedniego docisku albo jest zła tarcza. Mi kiedys kolo w bił na siłe tarcze i musialem ciąć skrzynie zeby zdjąc.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szwagieralfa
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Golub-Dobrzyń
    Auto
    156 1,9 jtd
    Postów
    75

    Domyślnie

    wyglada na to ze linki zrobily sie za "krotkie" , do skrzyni biegow przykrecany jest metalowy uchwyt w ktory wchodza koncowki pancerza linek , prawdopodobnie nie siedza dobrze w swoich gniazdach , sprzeglo iuz teraz nie ma nic do tego , musisz szukac w mocowaniu linek albo na skrzyni albo przy lewarku . powodz.

  9. #9
    badboy
    Gość

    Domyślnie

    Mechanik sie upiera ze trzeba linki wymienic, przyznam ze nic z tego nie rozumiem. Poza tym linki kosztuja ponad 900zl... ;/

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Niech mądrala wymienia na własny koszt, nie ma możliwości żeby wszystkie padły na raz,coś spartolił niech szuka albo zmień mechanika. a jeżeli chce zmieniać to niech pokaże i wyjaśni co w starych jest zepsute.

    Skąd jesteś?

Podobne wątki

  1. [159] Sprzeglo sie slizga po wymianie pompki sprzegla
    Utworzone przez cinek07 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-10-2017, 16:44
  2. po wymianie sprzegla zle wchodza biegi
    Utworzone przez gallonek w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-11-2014, 23:34
  3. Sprężyna sprzegla, zacinajacy sie pedal sprzegla.
    Utworzone przez Endrjus w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 11:17
  4. [159] Dziwne odglosy po wymianie sprzegla
    Utworzone przez marti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 12:20
  5. Wymiana sprzegla 2.4 JTD
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 06:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory