Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Piszczące sprzęgło

  1. #1
    kos4
    Gość

    Domyślnie Piszczące sprzęgło

    Koledzy,kilka lat już tak mam że z rana jak jest zimno,wilgotno albo jak dużej auto postoi to jak wcisnę pedał sprzegła to wydaje taki pisk,wycie nie wiem jak to nazwać.Po chwili piszczenie stopniowo zanika.Sprzęgło chodzi idealnie,ale te piszczenie jest denerwujące,macie jakieś pomysły oprócz wymiany całego sprzęgła?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,576

    Domyślnie

    to wysprzeglik, tez tak miałem po jakims czasie ucichło i za niedługo ,sprzegło powiedziało pa pa

  3. #3
    kos4
    Gość

    Domyślnie

    No to mnie trochę zmartwiłeś,pod koniec czerwca jadę bellą do Chorwacji i mam dylemat czy się za to zabierać,bo jak pisałem wszystko ładnie działa,nic nie ślizga a słychać ten dźwięk tylko przy rozruchu jak jest zimno,bo jak jest powyżej 10st to jest ok,to może nie będę ruszał g..wna jak tak bardzo nie śmierdziJak myślicie

  4. #4
    kos4
    Gość

    Domyślnie

    OK wymienię,Czy chodzi o tę część?: http://allegro.pl/alfa-146-156-166-w...572070385.html
    Czy wymiana tego jest skomplikowana?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Ja przez ostatnie kilka dni miałem podobnie z tym że po przesmarowaniu ruchomych elementów preparatem wd przeszło. Dzisiaj jak jechałem do pracy to nawet zapomniałem o tym sprzęgle. Także u mnie to co innego. A wysprzęglik wymieniłem rok temu bo padł na trasie, ale na szczęście niedaleko od domu.

  6. #6
    kos4
    Gość

    Domyślnie

    Trochę poczytałem w temacie i powiem że nie jest tak łatwo go wymienic w tych wersjach silnika.Jest on zintegrowany wspólnie z łożyskiem sprzęgła i wymiana wymaga demontażu skrzyni biegów

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,576

    Domyślnie

    no własnie wysprzeglik w naszych modelach zastepuje lozysko dociskowe(i to on piszczy ) i niestety trzeba zwalic skrzynie a to co pokazałes to siłownik i tam nie ma co piszczec tam nic sie nie kreci

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 150KM '06r
    Postów
    174

    Domyślnie

    Podepne sie pod temat. Ja z kolei mam cos takiego, ze piszczy mi jakby pedal sprzegla. Tzn. niezaleznie od warunkow pogodowych, czy zimny, czy cieply, gdy tylko lekko nacine pedal to wydaje taki pisk. Slychac tak jakbym otwieral stara szafe, albo jakis nienasmarowany zawias. Co to moze byc?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał kos4 Zobacz post
    Trochę poczytałem w temacie i powiem że nie jest tak łatwo go wymienic w tych wersjach silnika.Jest on zintegrowany wspólnie z łożyskiem sprzęgła i wymiana wymaga demontażu skrzyni biegów
    Raczej w większości aut trzeba zwalić skrzynię, ale wystarczy dzień wolnego, dwie osoby i robota zrobiona.

    Cytat Napisał Songoku Zobacz post
    Podepne sie pod temat. Ja z kolei mam cos takiego, ze piszczy mi jakby pedal sprzegla. Tzn. niezaleznie od warunkow pogodowych, czy zimny, czy cieply, gdy tylko lekko nacine pedal to wydaje taki pisk. Slychac tak jakbym otwieral stara szafe, albo jakis nienasmarowany zawias. Co to moze byc?
    Jeżeli skrzypienie słyszysz w okolicach właśnie pedału, to zapewne on skrzypi - puść na łączenie WD40.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Cytat Napisał Songoku Zobacz post
    Podepne sie pod temat. Ja z kolei mam cos takiego, ze piszczy mi jakby pedal sprzegla. Tzn. niezaleznie od warunkow pogodowych, czy zimny, czy cieply, gdy tylko lekko nacine pedal to wydaje taki pisk. Slychac tak jakbym otwieral stara szafe, albo jakis nienasmarowany zawias. Co to moze byc?
    Zrób tak jak ja zrobiłem i przejdzie. Wystarczy WD.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Piszczące sprzęgło
    Utworzone przez Robal w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:58
  2. Piszczące hamulce
    Utworzone przez oliwia w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 08:42
  3. [GTV] Piszczące hamulce
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 07:50
  4. Piszczące hamulce
    Utworzone przez showtime w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-10-2008, 13:17
  5. AR 145, 1.4 TS PISZCZĄCE HAMULCE
    Utworzone przez BYKrak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 16:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory