Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Cofa sie paliwo ? ? pomocy koledzy

  1. #1
    kyzb
    Gość

    Domyślnie Cofa sie paliwo ? ? pomocy koledzy

    Na poczatek witam wszystkich od ponad 3 miesięcy jetem właścicielem pięknej alfy romeo 156 1.9 jtd Ti . Do tej pory nic sie takowego nie działo ale od tygodnia (odkąd zaczołem pakować w mieście )zauważyłem ze jak stane 2 kołami na krawęzniku auto nie chce odpalić zaczyna palić i gasnie jakby nie było paliwa. Dopiero po zepchnięciu je na równą jezdnie odpala bez problemu. Czy to może być spowodowane cofaniem sie paliwa ? dziwna sprawa troche. Jeżeli ktoś spotkał się z czymś takim to byłbym wdzięczny w pomocy mi z tym problemem. Z góry mówie ze przy mrozach jakie teraz były to odpalała na cyknięcie tylko jak stoi przednimi kołami na krawężniku bądź bocznymi to nie chce rechnąć. Pozdrawiam !

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Regulator ciśnienia paliwa wyczysc albo wymień http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...aliwa_jtd.html

  3. #3
    kyzb
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź
    a nie było by tak ze jakby coś było z regulatorem to komputer by błąd wywalał ? a u mnie nic komputer nie wyrzuca ..

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Usterki mechanicznej nie pokaże, natomiast w kompie sprawdz parametry ciśnienia paliwa, i szerokiej drogi nową Alfą
    Ostatnio edytowane przez bonzaj ; 25-02-2012 o 15:14

  5. #5
    LewaR
    Gość

    Domyślnie

    mozesz tez kupić w motoryzacyjnym zwykły zawór zwrotny paliwa na przewód zalozyc i po problemie

  6. #6
    fabick
    Gość

    Domyślnie

    U mnie był problem z cofającym się paliwem (powietrze w układzie) i komputer pokazywał błąd niskiego ciśnienia paliwa i zapalała się marchewa. Przerabiałem przez kilka tygodni zanim doszedłem, że problem powodował syf na dnie zbiornika, plus jakiś mały paproch, który blokował zaworek zwrotny w dnie pompki (taki mały "kapturek"). Objawy były podobne. Czasem potrafiła zgasnąć stojąc mocniej "pod górę", albo nie odpalić po postoju w przechyle. Po zgaszeniu było słychać "bulgotanie" w zbiorniku.

  7. #7
    kyzb
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki koledzy ale problem chyba rozwiązałem okazał sie zatkany ten otworek od odpowietrzania baku tuż pod wlewem paliwa narazie 2 dni odpala dobrze Jeszcze zamierzam przeczyścić tą pąpe paliwa w baku dla świętego spokoju ! pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Koledzy pomocy . 147
    Utworzone przez mariusz359 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2013, 12:49
  2. Pomocy Koledzy :)
    Utworzone przez zucho1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 07:19
  3. pomocy koledzy 156
    Utworzone przez bastek27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 09:11
  4. Koledzy pomocy
    Utworzone przez kasbak w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 20:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory