Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: Mokro pod dywanikiem za kierowcą

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar skopek
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica, Poland
    Auto
    AR 146 1.4 TS (sold) / AR 166 2.4 JTD 10V / AR Spider 2.0 TS / AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    253

    Domyślnie Mokro pod dywanikiem za kierowcą

    Witam
    Mam problem ze zbierającą się wodą (najprawdopodobniej wodą, bo ciecz bezwonna) pod dywanikiem pasażera z tyłu za kierowcą w AR 166. Aktualnie temperatura od około 5 dni poniżej zera, nie ma opadów deszczu ani śniegu na drogach, a pod dywanikiem mokro. Nie mam pomysłu na przyczynę takiego stanu rzeczy. Może ktoś coś takiego przerabiał u siebie??
    Z góry dzięki za sugestie.
    Pozdrawiam
    TED - diagnostyka pojazdów grupy FCA
    Oględziny: 737 744 979
    https://www.facebook.com/TEDznaFCA

  2. #2
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Zwykle w takim przypadku winna jest nagrzewnica, co by się zgadzało, bo jest to częsta usterka w 166. Sprawdź, czy ci płynu w zbiorniczku nie ubywa.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suchyprosto88
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Rzeszów-Nowa Sarzyna
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5l Sportronic 1999r.
    Postów
    123

    Domyślnie

    ja sie też kiedys zastanawiałem czemu mam mokro pod dywanikiem gumowym i sie okazało ze mam coś wbitego i przeciekał dywanik

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar skopek
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica, Poland
    Auto
    AR 146 1.4 TS (sold) / AR 166 2.4 JTD 10V / AR Spider 2.0 TS / AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Numberuno Zobacz post
    Zwykle w takim przypadku winna jest nagrzewnica, co by się zgadzało, bo jest to częsta usterka w 166. Sprawdź, czy ci płynu w zbiorniczku nie ubywa.
    Rozumiałbym gdyby to był przód mokry, a mokro jest pod dywanikiem pasażera za kierowcą (i to tak w miejscu pięt bardziej niż palców stopy) i nigdzie indziej.

    Dywaniki mam welurowe i w tym miejscu dywanik jest mokry tyle, że nikt tam z mokrymi butami nie siedział (nie padał deszcz ani śnieg od dawna).
    TED - diagnostyka pojazdów grupy FCA
    Oględziny: 737 744 979
    https://www.facebook.com/TEDznaFCA

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ja długi czas walczyłem z wodą w aucie, chyba (odpukać) udało mi się w końcu. Też miałem mokry dywanik z tyłu za kierowcą, poza tym w czasie ulewy po plastikowych słupkach pod nogami kierowcy i pasażera lała się woda. Winna prawdopodobnie była dziura od strony komory silnika, z lewej strony na podszybiu. Tam jest taka masa przykręcona, wszystko było skorodowane - zakleiłem i jest spokój.
    Mniej więcej w tym samym czasie załatałem progi, z tyłu były mocno skorodowane, być może przez nie też coś się lało do środka.
    A teraz niedawno przy okazji wymiany sprężyn okazało się, że tylna szyba przecieka w prawym dolnym rogu. Rozkleiła się na odcinku jakichś 3cm. Skutek - woda w bagażniku i pod tylną kanapą.
    To tyle moich przygód z wodą. Mam nadzieję, że nic więcej nie odkryję w kwestii przecieków i alfka się nade mną ulituje .

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Ja tez miałem wode w środku, ale uporałem sie z tym szybko wg instrukcji kolegi yoozefa (gdzieś był temat z załączonymi Twoimi zdjęciami).
    A do klejenia użyłem silikonu dekarskiego i od czerwca susza i spokój

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał kelpin Zobacz post
    Ja tez miałem wode w środku, ale uporałem sie z tym szybko wg instrukcji kolegi yoozefa (gdzieś był temat z załączonymi Twoimi zdjęciami)
    Etam, ja niegodzien, to Majkel wtedy podsunął to miejsce i zarzucił fotki . Ja tylko pomęczyłem temat i skorzystałem z jego porad . A tutaj jest ten wątek:
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/..._srodka-3.html

    Edit: Acha, jeszcze mi się przypomniało, że jak ta woda się lała przez grodzie z przodu, to charakterystyczne było, że jak się ostrzej ruszało z miejsca po deszczu to słychać było odgłos takiego przelewania się wody gdzieś z przodu auta (jakby się pełne wiadro wiozło).
    Ostatnio edytowane przez yoozef ; 28-02-2011 o 12:03

  8. #8
    aza1983
    Gość

    Domyślnie

    odświeżam troszkę temat

    u mnie mokry jest dywanik kierowcy.

    z doświadczenia jakie przeprowadziłem wynika, iż wlewając wodę na dachu (w rogu szyby) ścieka ona po uszczelce od drzwi do środka.

    nie wiem Jak i Czy to jest w ogóle możliwe ???

    bardzo proszę o pomoc. znowu pada

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar skopek
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica, Poland
    Auto
    AR 146 1.4 TS (sold) / AR 166 2.4 JTD 10V / AR Spider 2.0 TS / AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    253

    Domyślnie

    U mnie po ostatnich deszczach nadal robi się mokro na dywaniku pasażera za kierowcą i również nie mam pojęcia dlaczego. Pozostaje empirycznie stwierdzić co jest nie tak czyli wąż ogrodowy na dach. Tak poza tym to zapomniałem schować anteny od CB i przez te kilka dni zrobiła mi się powódź w bagażniku
    TED - diagnostyka pojazdów grupy FCA
    Oględziny: 737 744 979
    https://www.facebook.com/TEDznaFCA

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to Wam pomoże, ale u mnie w aucie był zainstalowany niby oryginalny alarm (są naklejki na oknach drzwi) i kable do niego były przeprowadzone w taki sposób, że ktoś wyciął kawałek takiej dużej uszczelki na ścianie grodziowej przez którą idzie główna wiązka kabli z silnika. Przez powstałą dziurę w uszczelce przeciągnął kable do alarmu.
    Właśnie przez tę dziurę w uszczelce dostawała się podczas deszczu do środka kabiny woda.
    Musiało się tak dziać od nowości (kupiłem używane). Efekt jest taki, że mimo zastosowania środka przeciwgrzybicznego i kilkukrotnego ozonowania kabiny czasem (zwłaszcza jak jest wilgotne powietrze) pojawia się leciutki zapaszek stęchlizny wewnątrz auta (niestety należałoby wymienić wszystkie maty wygłuszające). Woda za to, po zaklejeniu dziury poxipolem już się nie pojawia.

Podobne wątki

  1. Szukam busa z kierowcą
    Utworzone przez Nestow w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 09:22
  2. Woda ? Woda ! Woda ! 156 mokro pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Walsh 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 15:42
  3. Mokro ... Tylko pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 18:33
  4. Zalewa podłogę pod dywanikiem kiwerowcy
    Utworzone przez whatsup w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 15:16
  5. [146] Wymiana drzwi za kierowcą ?
    Utworzone przez Szymonik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-01-2008, 22:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory