Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Zmienna Faza 156 1.8l

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar romus130
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    radom
    Auto
    alfa 156 1.8 16v TS benzyna+LPG
    Postów
    73

    Lightbulb Zmienna Faza 156 1.8l

    Witam serdecznie

    Mam problem ze zmienną fazą w Alfie. Problem tkwi w tym ze włącza mi się za późno. Prawidłowo jest przy 3tyś. A drugi poziom przy 5tyś. Obr/min. A u mnie jest odczuwalna przy 4tyś i 6tyś. Wiec chyba coś jest nie tak. To jest świeży zakup wiec staram się go ogarnąć. Próbowałem go na trasie ogólnie ładnie się zbiera ale dochodzi 180km/h i stoi ma strasznie znaczy traci moc nie chce iść a wtedy mam jakieś 5 tyś obr/min. Wiec jak by działała faza w dobrym czasie to by jeszcze ciągła lepiej. A tak to słabo to widzę. Druga sprawa jak ją czasem przeciągnę to czuje malutkie turbo dziurki wiecie o co chodzi? Proszę was o jakąś pomoc. Liczę na każdą pomoc i z góry Dziękuję.

  2. #2
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał romus130 Zobacz post
    Witam serdecznie

    Mam problem ze zmienną fazą w Alfie. Problem tkwi w tym ze włącza mi się za późno. Prawidłowo jest przy 3tyś. A drugi poziom przy 5tyś. Obr/min. A u mnie jest odczuwalna przy 4tyś i 6tyś. Wiec chyba coś jest nie tak. To jest świeży zakup wiec staram się go ogarnąć. Próbowałem go na trasie ogólnie ładnie się zbiera ale dochodzi 180km/h i stoi ma strasznie znaczy traci moc nie chce iść a wtedy mam jakieś 5 tyś obr/min. Wiec jak by działała faza w dobrym czasie to by jeszcze ciągła lepiej. A tak to słabo to widzę. Druga sprawa jak ją czasem przeciągnę to czuje malutkie turbo dziurki wiecie o co chodzi? Proszę was o jakąś pomoc. Liczę na każdą pomoc i z góry Dziękuję.
    A jakiej dynamiki oczekiwałbyś po 1.6 ?? Druga sprawa skoro to nowy zakup to czy zmieniany rozrząd i czy prawidłowo ?? Od tego bym zaczynał poszukiwania brakujących koników

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał romus130 Zobacz post
    Witam serdecznie

    Mam problem ze zmienną fazą w Alfie. Problem tkwi w tym ze włącza mi się za późno. Prawidłowo jest przy 3tyś. A drugi poziom przy 5tyś. Obr/min. A u mnie jest odczuwalna przy 4tyś i 6tyś. Wiec chyba coś jest nie tak. To jest świeży zakup wiec staram się go ogarnąć. Próbowałem go na trasie ogólnie ładnie się zbiera ale dochodzi 180km/h i stoi ma strasznie znaczy traci moc nie chce iść a wtedy mam jakieś 5 tyś obr/min. Wiec jak by działała faza w dobrym czasie to by jeszcze ciągła lepiej. A tak to słabo to widzę. Druga sprawa jak ją czasem przeciągnę to czuje malutkie turbo dziurki wiecie o co chodzi? Proszę was o jakąś pomoc. Liczę na każdą pomoc i z góry Dziękuję.
    Kolega to miał chyba fazę pisząc tego posta (bez urazy). W opisie masz 1,6 a temacie 1,8. Poza tym turbodziurki w wolnossącym to ciekawa rzecz. Natomiast na serio to podłącz pod komputer bo może masz przebicia na kablach, świece padnięte, przestawiony rozrząd, padnięty przepływomierz i tak by można jeszcze gdybać.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Zmiana fazy a moment obrotowy to co innego,w TS nie moze sie przesunać w inna wartosc obrotow zmiana faz.Sprawdz ja pod kompem i potem sprawdz jak rozrzad

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał romus130 Zobacz post
    Witam serdecznie

    Mam problem ze zmienną fazą w Alfie. Problem tkwi w tym ze włącza mi się za późno. Prawidłowo jest przy 3tyś. A drugi poziom przy 5tyś. Obr/min. A u mnie jest odczuwalna przy 4tyś i 6tyś. Wiec chyba coś jest nie tak. To jest świeży zakup wiec staram się go ogarnąć. Próbowałem go na trasie ogólnie ładnie się zbiera ale dochodzi 180km/h i stoi ma strasznie znaczy traci moc nie chce iść a wtedy mam jakieś 5 tyś obr/min. Wiec jak by działała faza w dobrym czasie to by jeszcze ciągła lepiej. A tak to słabo to widzę. Druga sprawa jak ją czasem przeciągnę to czuje malutkie turbo dziurki wiecie o co chodzi? Proszę was o jakąś pomoc. Liczę na każdą pomoc i z góry Dziękuję.
    Zmiana faz rozrządu nie występuje przy obrotach jak opisujesz,działa to zupełnie inaczej.Patrz co koledzy napisali wyżej.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar romus130
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    radom
    Auto
    alfa 156 1.8 16v TS benzyna+LPG
    Postów
    73

    Domyślnie

    Dobrze ze ty nie masz Fazy idj.. słuchaj a propo tej turbo dziurki to było porównanie, naucz sie czytać ze zrozumieniem. Po drugie to w 1,6 szła mie do końca i bez problemu wyciagalem 200km/h . jeszcze chcialem zapytac czy ciśnienie oleju moze jest nie takie jak trzeba. kontrolka sie nie świeci i nie bierze oleju.

    - - - Updated - - -

    wiem ze to nie tak dziala to jest sterowane hydraulicznie ale przy takich obrotach silnika jest odczuwalna.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał romus130 Zobacz post
    Dobrze ze ty nie masz Fazy idj.. słuchaj a propo tej turbo dziurki to było porównanie, naucz sie czytać ze zrozumieniem. Po drugie to w 1,6 szła mie do końca i bez problemu wyciagalem 200km/h . jeszcze chcialem zapytac czy ciśnienie oleju moze jest nie takie jak trzeba. kontrolka sie nie świeci i nie bierze oleju.

    - - - Updated - - -

    wiem ze to nie tak dziala to jest sterowane hydraulicznie ale przy takich obrotach silnika jest odczuwalna.
    Porównanie powinno mieć formę zdania zawierającego wyrazy typu: "jak, niby, niż". Ty tego nie użyłeś, więc radzę się najpierw nauczyć przekładać myśli na klawiaturę a potem innych pouczać... Poza tym licz się ze słowami bo to nie jest anonimowe forum onetu.

    Napisałem Ci co może być przyczyną a Ty dalej ciągniesz swoją dziwną teorię o fazach rozrządu i ciśnieniu oleju. Najpierw sprawdź rzeczy podstawowe przy takich objawach a potem wariator, którego złe działanie było by słyszalne na wolnych obrotach i aż takiego spadku mocy nie powinno generować.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 27-10-2012 o 22:26

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar romus130
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    radom
    Auto
    alfa 156 1.8 16v TS benzyna+LPG
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Porównanie powinno mieć formę zdania zawierającego wyrazy typu: "jak, niby, niż". Ty tego nie użyłeś, więc radzę się najpierw nauczyć przekładać myśli na klawiaturę a potem innych pouczać... Poza tym licz się ze słowami bo to nie jest anonimowe forum onetu.

    Napisałem Ci co może być przyczyną a Ty dalej ciągniesz swoją dziwną teorię o fazach rozrządu i ciśnieniu oleju. Najpierw sprawdź rzeczy podstawowe przy takich objawach a potem wariator, którego złe działanie było by słyszalne na wolnych obrotach i aż takiego spadku mocy nie powinno generować.

    TA ja nie zaczołem. wiec nie miej do mnie pretensji. Dobra mniejsza o to. Skoro już napisales mi o wariatorze i jego odczuwalnej zlej pracy to nie wiem, ale gdy jest zimny to troche glośno chodzi ten silnik, tak mi sie wydaje. ale sprawdze rozrząd itp.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Musisz mieć blokady i czujnik zegarowy zeby sprawdzić rozrząd.
    Czy na zimnym silniku klepie jak stary diesel?? Jezeli tak to jak długo i do jakiej tempewratury??
    Generalnie wariat nie ma tak wielkiego wpływu na Vmax.
    Sprawdź na kompie czy sonda lambda jeszcze zyje i jakie wartosci pokazuje przepływomierz??
    Jak spalanie na 100km??
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar romus130
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    radom
    Auto
    alfa 156 1.8 16v TS benzyna+LPG
    Postów
    73

    Domyślnie

    Wreście jakaś uprzejma osoba na tym forum. trochce klepie ale jakies 4 sek. a propo glośnej pracy silnika to nie dodalem ze to na zimnym. jak go z rańca pale. Ale do momentu rozgrzania, znaczy jak sie ssanie wyłączy to przestaje.a ta głośna praca nie przypomina ani panewki ani to nie są szklanki. musze to rozebrac i sie dowiem o co chodzi jutro podjadę i podłącze pod kompa. Propo klepania to wiem o co ci chodzi, zapewne o szklanki. w sumie to nic groźnego bo to chwile. ze szklanek olej spływa i muszą od nowa sie napełnic. Propo spalania to ja jeżdżę na LPG. i na 33l ostatnio zrobilem 300km wiec to nie jest najgorszy wynik. spalanie ok 10l

Podobne wątki

  1. Błąd P1320 Synchronizacja faza/obroty
    Utworzone przez gordon771 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2022, 10:02
  2. Dziwna FAZA przy odpalaniu AKUMULATOR?
    Utworzone przez Tomunia w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2015, 15:47
  3. 156 2.4 jtd cykanie, blad synchronizacja faza/obroty
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 07:59
  4. Zmienna faza rozrządu BRAK!!! POmocy
    Utworzone przez romus130 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 06:21
  5. Zmienna długość kolektora?
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 21:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory