Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: ConnectNav+ vs. Zmieniarka/iPod/iPhone

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jar.w
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006
    Postów
    203

    Domyślnie ConnectNav+ vs. Zmieniarka/iPod/iPhone

    Moja 159 jest wyposażona w seryjny ConnectNav+ (G1). Niestety mapy są na CD i w związku z tym zachodzi konieczność "żonglowania" płytami jeśli chcę posłuchać czegokolwiek innego, niż radiowa sieczka .
    W związku z tym będę chciał doposażyć Alfę albo w jakąś zmieniarkę, albo w system, który umożliwi mi podłączenie iPoda, albo czegokolwiek poprzez JACKa. Parę pytań:
    - Czy ktoś z Was ma może za sobą instalację zmieniarki (jeśli tak - jakiej)? W mojej 156'ce firmowo jest zainstalowana w bagażniku, czy muszę ją "ciągnąć" aż tam?
    - Czy pod złącze zmieniarki można podpiąć jakiś interfejs, który współpracowałby z iPodem/iPhonem? (coś w stylu http://allegro.pl/adapter-ipod-iphon...635934995.html , tylko działające z systemem ConnectNav)
    - Czy ktoś z Was widział "w akcji" system taki jak http://allegro.pl/zmieniarka-alfa-ro...653638148.html ?
    AR 159 Sportwagon Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006r. - Bestia
    Była:
    AR 156 Sportwagon FL | 1.9 JTDm 140KM | 2003r. - Bella

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,287

    Domyślnie

    Używam bez problemów więc polecam - Loudlink.eu
    (najlepiej kupić z kablem)

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jar.w
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006
    Postów
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Używam bez problemów więc polecam - Loudlink.eu
    (najlepiej kupić z kablem)
    Za loudlinkiem też się rozglądałem, ale drogawy jest. Po rozeznaniu zrobionym na AlfaOwnersach zdecydowałem się na http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...m=250757965454 . Podobno wszystko działa, ma dodatkowo wejście USB, a cena 3x niższa, więc i ryzyko mniejsze
    AR 159 Sportwagon Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006r. - Bestia
    Była:
    AR 156 Sportwagon FL | 1.9 JTDm 140KM | 2003r. - Bella

  4. #4
    enx
    Gość

    Domyślnie

    Hej, daj znać jak chodzi ta zmieniarka z ebaya, jak jakość dźwięku i czy rzeczywiście obsłuży karty do 16GB? Tez się nad nią zastanawiam.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Mr_Kain
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Brera 2.4jtdm Q-Tronic 12'2010 czarna, z tabaczkową skórą :D
    Postów
    33

    Domyślnie

    U mnie również Loudlink bez problemu działa.
    Obsługuje kartę 16GB (aktualizacja firmware tylko z karty 2GB lub mniejszej).

    Jakby ktoś szukał interfejsu pod iPhone/iPod do zwykłego radia bez BlueMe to posiadam do sprzedania (również 147 i Mito).

    Pozdrawiam
    == Mr_Kain ==
    Chłopcy to są w agencji towarzyskiej, my jesteśmy Młode Wilki (umiarkowanie młode hehe)
    HW: AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 10'2007 + Loudlink | ThinkPad T440s i5 12G 256G | iPhone 4 | E55

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bubbihk
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    italia
    Auto
    CHWILOWO BRAK ALFKI
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.w Zobacz post
    Za loudlinkiem też się rozglądałem, ale drogawy jest. Po rozeznaniu zrobionym na AlfaOwnersach zdecydowałem się na http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...m=250757965454 . Podobno wszystko działa, ma dodatkowo wejście USB, a cena 3x niższa, więc i ryzyko mniejsze
    Jeśli można to napisz jak to działa.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jar.w
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006
    Postów
    203

    Domyślnie

    Dziś doszła paczka z Niemców Jak rozbebeszę ConnectNav'a i popodłączam to dam znać.
    AR 159 Sportwagon Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006r. - Bestia
    Była:
    AR 156 Sportwagon FL | 1.9 JTDm 140KM | 2003r. - Bella

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.w Zobacz post
    Dziś doszła paczka z Niemców Jak rozbebeszę ConnectNav'a i popodłączam to dam znać.
    Umieram z ciekawości Szczególnie interesuje mnie współpraca z iPhonem. Daj znać czy wspominają o tym w instrukcji, ewentualnie kiedyś na spocie się podłączę

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jar.w
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006
    Postów
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał YonasH Zobacz post
    Umieram z ciekawości Szczególnie interesuje mnie współpraca z iPhonem. Daj znać czy wspominają o tym w instrukcji, ewentualnie kiedyś na spocie się podłączę
    Damn! Niestety wszystkie możliwe imbusy / druty jakie mam są zbyt krótkie, by wyciągnąć CN+ z deski... Czy ktoś z Was próbował tego wcześniej samodzielnie i ma pomysł jak się za to zabrać, czy lepiej udać się do jakiegoś ASO, gdzie pewnie mają do tego firmowe narzędzia? Odnośnie samego urządzenia - byłem w kontakcie ze sprzedawcą i okazało się, że oferowany na eBayu DMC może mieć problemy z kompatybilnością z CN+, więc zaproponowano mi bliźniaczo wyglądające urządzenie od Yatour'a - identyczna funkcjonalność, a producent zapewnia, że ten jest kompatybilny. Co do iPhona - na razie nie znalazłem "budżetowego" rozwiązania, które funkcjonowałoby z iP4, więc zdecydowałem się na interfejs USB / SD / 3,5" aux in - zawsze można podpiąć iPhona via JACK i wtedy _musi_ działać
    AR 159 Sportwagon Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006r. - Bestia
    Była:
    AR 156 Sportwagon FL | 1.9 JTDm 140KM | 2003r. - Bella

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,287

    Domyślnie

    Aby wyciągnąć nawigację potrzebne są dwie "łapki" (pręty) zakończone gwintem 4mm. Wkręca się je około 2cm i ciągnie do góry.
    Można takie "łapki" zrobić z pręta śrubowego 4mm.

Podobne wątki

  1. AUX do connectnav 2005
    Utworzone przez maxiak w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory