Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Dymy z rury!! Proszę o pomoc.

  1. #1
    Greg165
    Gość

    Domyślnie Dymy z rury!! Proszę o pomoc.

    Witam.


    Na początku chciałem zaznaczyć, że naprawdę przeszukałem forum i znalazłem temat z problemem podobnym do mnie, ale wiele mi nie pomógł, dlatego postanowiłem napisać jeszcze raz, dołączam również zdjęcia na których prawdopodobnie jest widoczna usterka, tylko właśnie nie wiem po prostu do czego on służy i co to w ogóle jest
    . Może teraz napiszę coś na temat tej awarii: ostatnio zauważyłem ze strasznie dymi z rury gdy nagle nacisnę pedał gazu jest to czarny dym, również słyszę taki dziwny odgłos tak jakby od turbiny, dawniej tak gwizdała a teraz po prostu jakieś syczenie dziwny odgłos daje, na rurze osiada się tak jakby jakaś sadź. A co do tego zdjęcia to właśnie widać że po prostu jedna część prawdopodobnie jest uszkodzona, tylko nie wiem jak ona się nazywa, stwierdzam to po tym że jest ona cała z oleju. Właśnie w tym problem czy może z niej uciekać olej, czy może jakaś uszczelka bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za przeczytanie mojego tematu i pomoc.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG054.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	69.0 KB
ID:	28996   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG057.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	88.5 KB
ID:	28997   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG056.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	81.5 KB
ID:	28998  

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Sprawdzałeś szczelność dolotu?
    Chodzi o tą grubą gumową rurę która łączy się z silnikiem pod tą osłoną z napisem Alfa Romeo widać to na pierwszym zdjęciu.
    Jeżeli chcesz wiedzieć, w którym miejscu pękła rura posadź kogoś w samochodzie i niech dodaje gazu, a Ty idź do przodu i nasłuchuj gdzie jest pęknięcie.
    Nieszczelność znajdziesz bardzo szybko.

  3. #3
    Greg165
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz co właśnie tą rurę wymieniałem nie dawno także ona jest dobra sprawdzałem ją. A powiedz mi ta czarna mała część to jest może regulator ciśnienia?? czy on za coś odpowiada?? bo właśnie on jest cały z oleju ale nie wiem skąd ten olej się tam bierze.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Ten mały element o który pytasz (gruszka )jest to siłownik podciśnieniowy sterowania przepustnicą przepływu do kolektora, jest w oleju ponieważ w dolocie na 300% masz olej i dobinki oleju wydostają się w miejscu łączenia grubej czarnej rury z kolektorem. Chudy wężyk od srebrnego elementu to wąż podciśnienia od pompy podciśnienia, mi w tym miejscu syczało, ale w tedy miałbyś problemy z hamulcami. Sprawdź bardzo dokładnie rury:
    Filtr powietrza => Turbo
    Turbo => InterCooler
    Te dwie od spodu samochodu

    Zakładam że wymieniałeś górną rurę InterCooler => Kolektor

  5. #5
    Greg165
    Gość

    Domyślnie

    Tak jest dokładnie wymieniłem rure od Intercoolera ta u samej góry ona taka długa była. dobrze sprawdze to jutro i jak sie czegos dowiem to napisze. a co do tego silownika to moze sie dziac takie cos przez to??

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Raczej ten problem odpada, można sprawdzić podpinając pod kompa czy działa, ale nie ma to wpływu na dymienie czy syczenie.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Dobrze masz ściągniętą tą gume na cybantach?
    Może opaska puszcza na łączeniu z kolektorem?

  8. #8
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna rura która może syczeć oraz dzięki której może dymić autko. Jest to rura turbo-intercooler. Powinieneś sprawdzić tą rurę, bo nieszczelność na niej powoduje właśnie takie objawy jak napisałeś. Znajdziesz ją "od dołu" belli, ściągając osłonę pod silnikiem (jeśli masz oczywiście), łączy turbosprężarkę z małym coolerem pod lewym nadkolem.
    Obrazki na zdjęciach w 1 poście nie wskazują wcale na nieszczelność w tym miejscu. Obrazki pokazują siłownik klapy gaszącej silnika, służy ona do gaszenia autka. Jeśli po przekręceniu kluczyka przy pracującym silniku w pozycję off silnik normalnie gaśnie to masz tam wszystko ok.
    Zauważysz pracę klapy jak ktoś zgasi ci autko a ty to poobserwujesz pod maską, dźwigienka powinna się ruszyć.
    U mnie to wygląda tak, choć sądzę że jest jakoś w innym miejscu, bo z drugiej strony.
    Pozdrawiam
    Załącznik 29113

  9. #9
    Greg165
    Gość

    Domyślnie

    Witam.

    Własnie posprawdzalem te rury ktore pisaliscie i niestety nie zauwazylem zadnej dziury kazda sciaglem przemylem i dobrze ogladalem. Kurcze co by to jeszcze moglo byc raczej chyba nie turbina?? poniewaz sile ona ma jak nacisne gaz to zbiera sie ale to nie to co bylo kiedys....

  10. #10
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Witam!

    Dzisiaj miałem okazję obejrzeć samochód od dołu. Zauważyłem że rura turbo-ic jest z zewnątrz cała usmolona, dokładnie nie wiem w czym być może w płynie chłodniczym bo mi kapie z jednego węża. Ale po wstępnych oględzinach zauważyłem że jest szczelna i w środku jest sucho tzn. nie ma oleju, tylko małą warstewka nagaru (sadzy) - w sumie po przetarciu palem znika więc wydaje mi się że to normalne.
    Co mam jeszcze sprawdzić? Samochód przydymia mi na wyższych obrotach i czuć że nie zbiera się tak jak kiedyś. Przez dłuższy czas miałem ok (4-5 miesięcy) miałem błąd MCSF który sam zniknął. Może to wina przepływki bo mam założoną od Fita Stilo 115 KM, a patrzyłem że do mojego silnika jest z innym numerem katalogowy.

    Zauważyłem też że te rury zarówno od dolotu jak i turbo-ic mocno się pompują przy dodawaniu gazu. Są dość miękkie i pewnie powodują opóźnienie w przesyłaniu powietrza. Wpadłem na pomysł żeby opleść je w kilkunastu miejscach opaskami zaciskowymi (plastikowymi). Ktoś może tak robił? Pomaga to coś w kwestii lepszego przyspieszenia?

    Pzdr.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 23:36
  2. Trzęsie silnikem, kopci z rury 2.4 jtd proszę o pomoc
    Utworzone przez Czarek w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 16:21
  3. proszę o pomoc
    Utworzone przez maly1212 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 06:36
  4. PILNA pomoc nt. RURY DOLOTOWEJ
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 17:41
  5. 2,4 jtd , puszcza dymy
    Utworzone przez 17bobek w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 14:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory