Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 156 2.4jtd ogromne piszczenie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    3

    Question 156 2.4jtd ogromne piszczenie

    Witam bardzo serdecznie wszystkich!

    Niestety pragnę się przywitać w złych dla mojej 156 okolicznościach.

    Otóż od jakiegoś czasu dręczy mnie ogromny pisk. Pojawia się niezależnie od obrotów, tylko podczas przyśpieszania. Gdy auto jedzie z stałą prędkością, ucicha. Co mi się udało w moim mieście wśród mechaników sprawdzić to:
    -pompa podciśnienia, to nie jest od niej
    -egr
    -przewody i węże również są w porządku
    -wykluczają też urwaną szpilkę na kolektorze
    -no i nieszczęsna turbina. Trochę gwiżdże co słychać nawet na filmie mimo pisku, jednak dwóch mechaników również wyklucza i to prawdopodobieństwo.


    Pytanie, za co się zabrać? Ktoś miał podobny problem? Albo gdzie w okolicach Dębicy, Rzeszowa (podkarpackie) znajdę ogarniętą osobę która będzie w stanie trafnie zdiagnozować problem i go usunąć? Szczerze powiem że mało mam zaufania do tutejszych warsztatów, zwłaszcza iż trochę już przebojów miałem

    Dorzuciłbym filmik z efektami dźwiękowymi , ale regulamin na to jeszcze mi nie pozwala

    Z góry dziękuję za poświęcony czas i w razie błędów proszę o wyrozumiałość, w sprawach czysto mechanicznych nie mam obeznania niestety

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Jeżeli byłby to pisk- świst to w moim wypadku była to uwalona uszczelka kolektora wydechowego zaraz za silnikiem jak się pierwotnie wydawało wymieniono uszczelkę i po 2 tysiącach to samo, z tego co pamiętam okazało się że na kolektorze było mikro pęknięcie w miejscu styku z uszczelką i dopiero wymiana kolektora i uszczelki załatwiła sprawę

    P.S. Było to przed dwoma laty, więc kurde skleroza już mi doskwiera

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, na chwilę obecną też mnie zastanawia czy aby nie było by to coś z uszczelką/kolektorem. Jest jakiś sposób żeby to sprawdzić nie opierając się na opinii innych? Z chęcią sam bym sobie to wymienił, z tego co myślę to chyba obyło by się bez podnośnika/kanału. Tylko jak poprawnie to zdiagnozować, na słuch ciężko zlokalizować piszczenie.


    Tak poza - jakby ktoś mógł zaglądnąć, tak brzmi ten dźwięk watch?v=qAJ534ZqhM4

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Jak od początku- zaraz po odpaleniu ci świszcze to bym na zimnym silniku oblał to czymś co robi bomble (tester LPG lub coś w ten deseń) i raz od góry zobaczył a raz od dołu i powinny się pokazać w momencie świstu. W moim wypadku była głowica okopcona i było widać zaraz po ściągnięciu osłony skąd to się wydobywa.
    A co do demontażu kolektora to nie rób tego sam, do warsztatu prowadź, bo z tego co wiem lubią się szpilki obrywać, poza tym to raczej nie będzie szybki demontaż

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Świszczy niestety cały czas, od odpalenia po zgaszenie, niezależnie od temperatury. Spróbuje ten patent co podałeś, bo okopcenia nigdzie u siebie nie widzę

    Gdybym tylko wiedział do kogo się udać to bym z chęcią to zostawił fachowcowi

Podobne wątki

  1. [156] 1.9 JTD Ogromne spalanie
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 21:17
  2. [145] Szarpanie podczas jazdy, ogromne spalanie 1.4 bx
    Utworzone przez Pol3wa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 23:16
  3. 1,9 jtd ogromne spalanie i dymienie.
    Utworzone przez kecaj77 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-05-2009, 11:35
  4. [164] Ogromne spalanie
    Utworzone przez neron78 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2008, 23:03
  5. Ogromne podziękowania
    Utworzone przez Garos w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2007, 06:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory