Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Banzyna czy diesel

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    ma być 159!
    Postów
    24

    Domyślnie Diesel przy małych przebiegach?

    Witam,
    mam dylemat. Chcę kupić Alfę 159 w benzynie (rocznik ok 2008), ze względu na małe przebiegi, mam ok 5km do roboty, ogólnie zrobię ok 8tyś rocznie.
    Problem jest taki, że mało benzyn jest na rynkach, dlatego zaczynam się zastanawiać również nad dieslem.

    I tak, przeczytałem, że:
    "Generalnie tylko dla nowych aut stosuje się zasadę, że przy małych przebiegach rocznych lepiej wybrać benzynkę a to ze względu na znaczną różnicę w cenie..."
    Przy wyborze benzyna/diesel nie chodzi mi o oszczędności na paliwie, ale o trwałość podzespołów.

    Potwierdźcie lub zaprzeczcie teorii, że nie należy brać diesla do jazdy na krótkich odcinkach i małych przebiegach, bo się bardziej psuje
    Ostatnio edytowane przez wlaz ; 19-08-2013 o 15:50 Powód: poprawiony temat

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    To czy się zepsuje to może bez przesady, jednak taka jazda nie będzie przyjemna. Np zimą będzie zimno w aucie, będzie toto klekotać itd na takich odcinkach spalanie również nie będzie urywało pupy.
    Przy zakupie diesla trzeba liczyć się z możliwą wymianą kilku gratów. Ja osobiście gdybym używał tak mało auto to jedynie benzynę. Ale to Twój wybór. Przemyśl wszystkie + oraz - i podejmij decyzję

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Zymelka
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 20v
    Postów
    82

    Domyślnie

    Przy takiej ilości przebiegu lepszym rozwiązaniem byłaby jednak benzyna. Diesle służą bardziej do jazdy w trasach. Diesla należy dobrze dogrzać, aby spełniał swoje warunki pracy.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Bierz benzynę. Przy takich przebiegach deasel nie ma sensu. Miałem podobny dylemat. Chyba, że tak jak ja, jak kupisz 159 to stwierdzisz, że jazda daje tyle frajdy i będziesz jeździł trochę więcej. Będzie tak jak w tej reklamie Renault
    http://www.youtube.com/watch?v=iKs5un9Iwzc


  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Tylko benzyna, jak Diesel to koniecznie bez dpf

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    ma być 159!
    Postów
    24

    Domyślnie

    Słuchajcie, ale ją wolę benzynę i szukam wciąż benzyny,
    problem jest ją znaleźć.
    Dlatego zastanawiam się nad wadami czy również zaletami diesla, przy moich przebiegach. Głównie chodzi o koszty , np czy to prawda, że diesel przy takiej jezdzie (5km do roboty) częściej sie psuje?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    roznicemiedzy klekotem a benzyniakami byly poruszane z 10000000 razy a to ze klekot jest drozszy w uzytkowaniu tez. poszukaj
    masz 5 km do pracy + po mleko albo kielbase do sklepu z 10-15 =20 dzinnie raz na jakis czas gdzies dalej . pomysl o 3.2 i juz
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Nie koniecznie musi sie bardziej psuć ale na pewno bardziej eksploatuje sie silnik niedogrzany. Zależy w jakim stanie i z jakim przebiegiem byłby deasel. Musiałbyś w deaslu na pewno od razu usunąć dpf-a.

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    W 159 za to wyboru między jednostkami benzynowymi wielkiego mieć nie będziesz.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    159
    Postów
    20

    Domyślnie

    Gdyby jeszcze byly dobre silniki benzynowe w Alfie, to tez bym polecal benzyne
    Najrozsadniejszy 2.2 spala duzo i to jest jego najwieksza wada - pomijam awarie rozrzadu, ktore sa drogie w naprawie. Ogolnie tragedii nie ma, ale szalu nie robi. Podobno 1.75 daje rade, ale to nowy silnik i warto podpytac uzytkownikow o opinie.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  2. bio diesel???
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2008, 19:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory