Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Dziwne zachowanie nawiewu i klimatyzacji.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - 136KM był, Giulietta 170 MA QV Line jest
    Postów
    66

    Domyślnie Dziwne zachowanie nawiewu i klimatyzacji.

    Witam wszystkich serdecznie.

    Temat pewnie przewijany, znalazłem wiele mu podobnych ale odpowiedzi jednoznacznej niestety nie.
    Miesiąc temu stałem się szczęśliwym posiadaczem 166 2.4 JTD przed liftem(2001). Nie działał w niej nawiew i było parę innych mankamentów. Zaznaczę iż jest to moja pierwsza Alfa.
    Po wizycie u pierwszego mechanika skończyło się na wymianie wentylatora. Po odebraniu autka okazało się, że wentylator owszem działa, ale powietrze z nawiewów nie leci. Pan Majster rozłożył ręce i podał mi rachunek mówiąc, że mogłem go uprzedzić
    U kolejnego mechanika został rozebrany prawie cały kokpit i podszybie, wymieniono według faktury: moduł sterownia klimatyzacji i silnik klapy klimatyzatora, naprawiono i uszczelniono klimę(mechanicy poprzedniego właściciela pogięli całe rurki i zrobili w środku straszne zamieszanie, wszystko było połamane itp.) oraz nabito i odgrzybiono ją. Po zostawieniu tam worka pieniędzy cieszyłem się ładnie działającym nawiewem parę dni i oto co teraz się dzieje:

    Klima działa, chłodzi, nawiewy działają ale:
    1)Po wybraniu funkcji auto i ustawieniu żądanej temperatury sterownik ustala prędkość wentylatora na 2 kreskach, nawiew dolny i to by było na tyle(nie ważne czy temp jest low czy high czy coś pośrodku).
    2)Sterując manualnie niby wszystko cacy, ale przy przełączeniu się z nawiewu dolnego na nawiew górny słychać w podszybiu albo gdzieś za panelem ICS takie regularne stukanie jakby się coś zacięło i wywala komunikat air conditioner faulty. Niemniej jednak po kliknięciu "OK" nawiew górny mimo tego komunikatu zaczyna działać ale po przełączeniu na inny tryb(np. tylko nawiew dolny lub tylko szyba) powietrze i tak leci tylko nawiewem górnym.
    3)Po zapaleniu silnika słychać taki metaliczny dźwięk(ćwierkot) z prawej strony od pasażera i po chwil ustaje. Zauważyłem, że jak włączam silnik i wyłączę nawiewy to jakby dziwny dźwięk tracił na mocy albo zanikał w ogóle.

    Ma ktoś jakikolwiek pomysł co to może być?Ogólnie na upartego nawiew działa, klima chłodzi ale no po to człowiek zostawia kupę szmalu, żeby to tak działało. Mam zamiar podjechać w tygodniu do tego warsztatu i zapytać czy zrobią mi z tym coś czy powiedzą, że to już nie ich sprawa.

    Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi
    Pozdrawiam,
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez bfjey ; 20-06-2015 o 23:30

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Ćwierkot prawdopodobnie z tego, że masz auto i klima hula cały czas - czyli jak odpalisz auto po chwili załącza się klima co daje obciążenie na pasek i to może od ćwierkoczy.
    Ale do sedna, wymieniali Ci silniczek do sterowania klapy pod deską rozdzielczą ?


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,450

    Domyślnie

    Nie wiem do czego rozbebeszali kokpit,skoro nagrzewnica wychodzi od silnika.A po naprawie było dobrze?Wszystko działało?Jak coś tam chrupie,to widocznie któraś klapa jest zacięta/zablokowana i na siłę próbuje się przestawić i stąd wywala błąd.Podłącz kabel do kompa i sprawdź jaki błąd wywala.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Tia już to widzę jak zdiagnozuje klimę...
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,450

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Tia już to widzę jak zdiagnozuje klimę...
    ...To rozwiń bardziej

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - 136KM był, Giulietta 170 MA QV Line jest
    Postów
    66

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał KaaC Zobacz post
    Ćwierkot prawdopodobnie z tego, że masz auto i klima hula cały czas - czyli jak odpalisz auto po chwili załącza się klima co daje obciążenie na pasek i to może od ćwierkoczy.
    Ale do sedna, wymieniali Ci silniczek do sterowania klapy pod deską rozdzielczą ?
    Na fakturze jest, że zakupiono używany i go wymieniono.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Nie wiem do czego rozbebeszali kokpit,skoro nagrzewnica wychodzi od silnika.A po naprawie było dobrze?Wszystko działało?Jak coś tam chrupie,to widocznie któraś klapa jest zacięta/zablokowana i na siłę próbuje się przestawić i stąd wywala błąd.Podłącz kabel do kompa i sprawdź jaki błąd wywala.
    Tak po naprawie wszystko działało jak należy. Też mi się wydawało, że to jakaś klapa się nie otwiera/zamyka natomiast powietrze leci przez wszystkie możliwe otwory i klapki więc nie nie bardzo ma to sens chyba. Podjadę i podepnę kompa w serwisie bo nic innego mi nie zostało. Co do ćwierkotania to klima/nawiew chyba jednak nie ma na to wpływu. Jak jest zimny silnik to zawsze występuje ten dziwny dźwięk i po paru minutach ustaje jak temperatura poskoczy. Dodam, że pasek mikro jak i sam pasek napinacza mikro jest wymieniony bo wcześniej miałem takie ćwierkotanie cały czas i mechanik stwierdził, że to te paski są przyczyną. Coś czuje, że kolesie ogarnęli, że nie mam dużego pojęcia o aucie i nacinają mnie na koszty


  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    W takim razie jedz do innego serwisu. Co do pasków to unikaj continentala bo nowy piszczy nawet


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Nie pozostaje nic innego jak rzetelne w końcu przeprowadzenie naprawy. Przecież tam nie ma żadnej filozofii. Kilka napędów do klap i kilka czujników. U Ciebie walnięte może być jedno i drugie. Któryś czujnik skoro klimatronik nawet nie próbuje optymalizować temperatury i klapy (albo któraś) skoro Ci coś tam chrobocze i hałasuje. Czy znajdziesz kogoś kto rzetelnie to naprawi to ja nie wiem.

    odp.1 Albo coś ze sterownikiem albo czujnikiem temp wew. Efekt jaki opisujesz mógłby mieć miejsce jedynie podczas gdy komputer zarejesrtował już optymalną temperaturę (mało prawdopodobne zaraz po wejściu do auta).
    odp.2 Tak jak wspomniałem coś z klapami. Raczej bez dobrania się do nich nic nie zrobisz.
    odp.3 Zidentyfikuj dźwięk. Chyba nie jest trudno sprawdzić czy to w kabinie czy koło silnika

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - 136KM był, Giulietta 170 MA QV Line jest
    Postów
    66

    Domyślnie

    Temat zamykam. Sterownik i klapy wymienili mi na gwarancji a ćwierkot był wynikiem pękniętej obudowy alternatora, która przy okazji uszkodziła założony tydzień wcześniej pasek

Podobne wątki

  1. Dziwne zachowanie sprężarki klimatyzacji 2.4 JTD 10V CF3
    Utworzone przez Matheus w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 09:56
  2. Dziwne zachowanie klimatyzacji
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 15:08
  3. sprężarka klimatyzacji - dziwne zachowanie
    Utworzone przez emo94 w dziale 156
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 13:36
  4. Dziwne zachowanie klimatyzacji:(:(
    Utworzone przez Młody 25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 22:06
  5. Dziwne zachowanie się nawiewu- klimatronik
    Utworzone przez soon44 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 22:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory