Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: [166] Sprężyny zawieszenia

  1. #1
    Raulcarlos
    Gość

    Domyślnie [166] Sprężyny zawieszenia

    Witam.Myślę o zmianie sprężyn zawieszenia w swojej alfie na twardsze.Te oryginalne wydają mi się być zbyt miękkie.Z kolei nie bardzo chciałbym zakładać typowo sportowych,bo średnio interesuje mnie zbytnie obnizenie samochodu.Czy ktoś z was przeprowadzał już podobną operację?Jeśli tak to jakie sprężyny założyliście?Z góry wielkie dzięki!!!

  2. #2
    picek
    Gość

    Domyślnie

    Kolego według mnie w zupełności usatysfakcjonowały by cię porządne amortyzatory. W najbliższej przyszłości sam przymierzam się do Koni z regulacją i to jest właśnie grzechu warte 8)))

  3. #3
    lacky
    Gość

    Domyślnie

    witam.a czy ktos stosowal sportowe sprezynki do seryjnych amorkow.jak ma sie taka sprawa i jak sie jezdzi na takich. znlazlem takie wlasnie na allegro ale moze ktos wie cos na ten temat. http://moto.allegro.pl/item345381832...omeo_166_.html

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Skoro jest temat o sprężynach to zapytam może ktoś wie jak się mają oznaczenia kolorami na sprężynach do ich twardości czy długości. I jeszcze jedno, jaki macie prześwit w swoich 166 chodzi mi prześwit w najniższym punkcie, czyli odległość od osłony silnika to ziemi, u mnie wynosi ona 7, 5cm wydaje mi się to trochę mało.

  5. #5
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    jezdzi sie przyjemniej, pewniej. Mialem chwile takie sprezyny u siebie, ale z racji drog jakie sa w moim regionie i miejsc do ktorych czesto potrzebuje dojechac, to zrezygnowalem z tych sprezyn, zeby nie uwalic miski. Jakbym natomiast mieszkal w bardziej plaskim terenie, to bym zostawil, bo lepiej sie czuje auto. A tak to mam teraz na zbyciu utwardzane H&R - jakby ktos chcial to moge odstapic za symboliczna oplata

  6. #6
    damian3619
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dj_Direct
    A tak to mam teraz na zbyciu utwardzane H&R - jakby ktos chcial to moge odstapic za symboliczna oplata
    Mam tylko pytanko czy pasowaly by one do 156 czy tylko 166.

  7. #7
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    nie umiem odpowiedziec czy by pasowaly do 156. obawiam sie jednak ze nie. Wyczyszcze je i sprawdze jakies oznaczenia, to moze dojdziemy po nich do zastosowania w konkretnych modelach.

  8. #8
    Techno
    Gość

    Domyślnie

    moim zdaniem nie będa pasowały, inne siły tłumienia amorów, inne masy /silnik itp/ ...

    a propos, ile chcesz za te sprężyny ? Jestem chętny ... po tej atrakcyjnej cenie

  9. #9
    Raulcarlos
    Gość

    Domyślnie

    Witam.Byłbym zainteresowany kupnem tych sprężyn,bo juz zorientowałem się że twardszych nie powodujących obniżenia niestety nie dostanę;/.Jaka miała by być cena za komplet??Pozdrawiam.

  10. #10
    Michal166
    Gość

    Domyślnie

    panowie jaki macie u siebie przeswit miedzy przednim kolem a blotnikiem,ja wymienilem teraz na nowe i siedzi chyba za wysoko :? co o tym sadzicie

Podobne wątki

  1. [Brera] Sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez pieron w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 10:48
  2. Sprężyny zawieszenia KME
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 13:13
  3. [146] sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez niezgoda w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:54
  4. [156] sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 19:49
  5. [146] Sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez Tipo14000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory