Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Alfa Romeo 159 nie odpala + dym z rury wydechowej!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    46

    Domyślnie Alfa Romeo 159 nie odpala + dym z rury wydechowej!

    Witam!
    Wygląda na to że "zajechałem" swoją Alfę przez własną ignorancję.....
    Opiszę od początku problem....
    Olej ( i chyba filtry ) były wymieniane przez poprzedniego właściciela półtora roku temu... Od tego czasu auto przejechało jakieś 20kkm. Przy przebiegu 150kkm wyskoczyła ikona "check engine oil", którą ignorowałem, poziom oleju 2 kreski na 5, czasem niższy. w późniejszym czasie wyskoczył mi błąd pre-heating glows non available. Autem jeźdźiłem cały czas bez problemu, jednak ostatnio zaczęło lekko buczeć ( przy przyspieszaniu na 1 biegu, skrzynia automat beez dodawania gazu ). Biegi zmienia normalnie więc raczej skrzynie wykluczam.... Parę dni później po zatankowaniu na orlenie Vervy auto odpaliłem ledwo co i zaczęło coś szarpać przy jeździe tak jakby dusiło auto, dojechałem do domu i dzień później auto nie odpala i dodatkowo ulatnia się biały dym z rury wydechowej. Aaaaa byłbym zapomniał.... Dodatkowo od kilku dni nie działa mi radio z nawigacją (Pioneer) przy uruchomieniu auta załącza się błekitne intro po czym gaśnie ekran, wyłącza się samoczynnie i nie można jej załączyć.

    Filtry paliwa, oleju i powietrza już są w drodze do domu, tak samo komplet 5ciu świec żarowych, myślicie że w tym tkwi problem? Jeśli nie to w czym? Auto nie pali...
    Z góry dzięki za jakieś rady....
    Ostatnio edytowane przez davids1986 ; 25-03-2015 o 16:23

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Jeśli samochód to 2.4 to napisz jak wygląda sprawa klap wirowych, czyszczenia kolektora ssącego oraz EGR (pełna zaślepka?)

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Jeśli samochód to 2.4 to napisz jak wygląda sprawa klap wirowych, czyszczenia kolektora ssącego oraz EGR (pełna zaślepka?)
    Silnik 1.9 jtdm 150KM taki jak Twój. Kolejność usterek:
    check engine oil
    pre-heating glows non available
    nie działa radio z navi, jest tylko intro startowe przy włączeniu auta
    stukot podczas jazdy i trzepanie autem
    nie odpala auto plus dymi z wydechu

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Podlacz pod kompa. ..a będziesz wiedział na pewno wiecej....bardzo możliwe ze klapka lub klapki sie urwaly i poszly do cylindra....wiec stukot w cylindrach i trzepanie autem bo chodzi nie na wszystkich ...zrobisz logi wtryskowe i bedziesz wiedział który cylinder dostał. ...Miałem podobnie u siebie wiec remoncik byl potrzebny ale mam nadzieje ze u ciebie będzie inaczej i mniej inwazyjne. ..ze to jakas pierdola...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR
    Postów
    20

    Domyślnie

    Niestety nie jestem w stanie pomóc pomóc w diagnozie, ale powiedz jedno. Dlaczego nie zmieniłeś oleju przez półtorej roku od zakupu używanego samochodu ? Swoją drogą ciekawe ile na tym oleju pojeździł poprzedni właściciel.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejon Zobacz post
    Podlacz pod kompa. ..a będziesz wiedział na pewno wiecej....bardzo możliwe ze klapka lub klapki sie urwaly i poszly do cylindra....wiec stukot w cylindrach i trzepanie autem bo chodzi nie na wszystkich ...zrobisz logi wtryskowe i bedziesz wiedział który cylinder dostał. ...Miałem podobnie u siebie wiec remoncik byl potrzebny ale mam nadzieje ze u ciebie będzie inaczej i mniej inwazyjne. ..ze to jakas pierdola...
    Wnioskuję że w najgorszym wypadku będzie to remont silnika? Ile Cię kosztował zabieg naprawy Twojej awarii?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Wszystko zalezy od tego co w środku sie zrobiło. .. Planowanie glowicy jakies 450...uszczelki od 350 w górę. .. ja jeszcze musialem tlok z korbowodem wymienić bo klapa zrobila swoje .. wywalenie klap czyszczenie kolektora . Zaslepienie egr to sam robiłem...nowe śruby silnika. ...nowy olej filtry wszystkie. I rozrząd ...nowy płyn chłodniczy. ...wiec trochę tego jest ja za wszystko placilem bardzo mało zdradze ze wyrobiłem sie razem z rozrządem w 2500...ale jak pisałem trochę sam grzebalem...Normalnie u mechanikow bez znajomości bedzie powyżej 3500.ale może nie będzie az tak źle...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejon Zobacz post
    Wszystko zalezy od tego co w środku sie zrobiło. .. Planowanie glowicy jakies 450...uszczelki od 350 w górę. .. ja jeszcze musialem tlok z korbowodem wymienić bo klapa zrobila swoje .. wywalenie klap czyszczenie kolektora . Zaslepienie egr to sam robiłem...nowe śruby silnika. ...nowy olej filtry wszystkie. I rozrząd ...nowy płyn chłodniczy. ...wiec trochę tego jest ja za wszystko placilem bardzo mało zdradze ze wyrobiłem sie razem z rozrządem w 2500...ale jak pisałem trochę sam grzebalem...Normalnie u mechanikow bez znajomości bedzie powyżej 3500.ale może nie będzie az tak źle...
    Tak jak pisałem jutro lub pojutrze przyjdą świece, filtry paliwa, oleju i powietrza. Wymienie je i spróbuje odpalić. Wezmę też kogoś z komputerem ( czy fiatecuscan jak sama nazwa wskazuje to program który działa też na autach Fiata? ). Teraz jak tu dojechać do mechanika jak auta nie odpalisz jeśli sprawdzi się wersja z urwaniem klap wirowych.... :/

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    A ja tylko zapytam czemu 5 świec skoro to 1.9?

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Jedna na zapas

    Diagnozę usterki standardowo dla JTDm: klapy i EGR. Reszta w dalszej kolejności.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Średnica rury wydechowej w jtd 115km
    Utworzone przez seba198666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 12:05
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 20:38
  3. [156] 2.0 ts Jasny dym z rury wydechowej.
    Utworzone przez Adrian R-sko w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 17:10
  4. [156] obroty silnika, a strzał z rury wydechowej
    Utworzone przez slow w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 20:19
  5. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory