Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: ICS a nieoryginalny wzmacniacz

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Auto
    Lancia Delta 2,0 Multijet & Lancia Delta HPE 1,8 GT
    Postów
    7

    Domyślnie ICS a nieoryginalny wzmacniacz

    Mam pytanko - czy ktoś przerabiał temat podłączenia "markowego" wzmaka zamiast oryginalnego?

    Z tego co znalazłem to oryginał ma z jednej strony wbudowane DSP, ale z drugiej - mocą nie grzeszy (6x40W)...

    Zastanawiam się czy jest szansa na zakup jakiegoś "markowego" sprzętu o 5 czy 6 kanałach i większej mocy i podłączenie go zamiast oryginału.

    I pytanie, czy jak ten "markowy" będzie miał też wbudowane DSP to czy ICS będzie to widziało?

    Oczywiście potem w grę wchodziłaby też zmiana głośników na coś nieco lepszego

  2. #2
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomzik Zobacz post
    Mam pytanko - czy ktoś przerabiał temat podłączenia "markowego" wzmaka zamiast oryginalnego?
    W sumie ja rzeźbię. Ale Twoje pytanie jest dość nieprecyzyjne. A wynika to zapewne z faktu że nie zdajesz sobie jeszcze sprawy ze stopnia skomplikowania tego układu w 166.


    Cytat Napisał Tomzik Zobacz post
    Zastanawiam się czy jest szansa na zakup jakiegoś "markowego" sprzętu o 5 czy 6 kanałach i większej mocy i podłączenie go zamiast oryginału.
    Nie


    Cytat Napisał Tomzik Zobacz post
    I pytanie, czy jak ten "markowy" będzie miał też wbudowane DSP to czy ICS będzie to widziało?
    Nie

    Ogólnie ICS nie widzi nic co nie jego. Nie podepniesz innej zmieniarki anie procka czy wzmacniacza. Zmieniarka musi być ori albo specjalny emulator (tylko loudlink labo audiostrada). DSP musi być oryginalne ponieważ płyta główna "gada" z ICSem przez co na nim masz dostępne menu i funkcje. Nie ma w żadnym aucie takiej możliwości. DSP w 166 to nie autonomiczne urządzenie. Lecz nazwijmy to peryferie ICSa.

    Możesz oczywiście kupić mini iso i wyprowadzić audio z ICSa a potem robisz co chcesz.

    Jeżeli jednak chcesz coś pokombinować to ja właśnie jestem na takim etapie. A raczej stanąłem na kupnie głośników bo nie mam kasy poczytaj schematy i rozwiązanie jakie zastosowałem. Jak tego nie ogarniasz to pozostaje Ci tylko oryginał albo jakiś wzmak na mini ISO.

    - - - Updated - - -

    Tu masz na 18 stronie schemat.
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._4hp20-18.html

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Marek poszedł drogą integracji, czyli korzysta z tego co daje ICS + podmienia wzmak i głośniki na lepsze - i chwała mu za ten projekt
    Jest to trudne, ma ograniczenia, ale pozwala na pełne sterowanie no i zachowuje ustawienia DSP.

    Jest jeszcze druga opcja: dajesz nowe radio (np. w schowku) i z niego napędzasz głośniki (+ ewentualnie sub). Możesz przez wzmacniacz, możesz bezpośrednio. Sterowanie wyprowadzasz na pilota. Jest to opcja droższa, ale łatwiejsza w instalacji (nie ingerujesz w elektronikę). Jeżeli zainwestujesz większą kasę w sprzęt, osiągniesz sporo lepsze brzmienie niż z ICS, nawet w opcji z DSP. Niestety większa kasa oznacza 2-3k zł (używki). Na nowych pomnóż razy.. hmm.. dwa
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #4
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,609

    Domyślnie

    Tomzik chyba już wystarczająco się zniechęcił

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jondi
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    brak
    Postów
    137

    Domyślnie

    w wersji dsp były jeszcze głośniki w tylniej półce tak? Gdybym chciał je dołożyć muszę mieć dsp + wiązki?

  6. #6
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,609

    Domyślnie

    Tak, przy DSP wszystko było inne. Wszystkie głośniki + te w półce (razem 10 a nie jak zwykle 8), inna wiązka w tunelu i wzmacniacz ze zmieniarką w bagażniku (choć zmieniarkę można pominąć). Głośniki są przepinane do nowej wiązki.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    ja mam 10 glosnikow a dsp chyba nima

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian666666 Zobacz post
    a dsp chyba nima
    JEżeli jest DSP to w zakładce AUDIO w ICS masz opcje DSP i tam sobie robisz ustawienia. Pozatym w bagażniku nad akumulatorem powinna byc skrzyneczka czarna- to wzmacniacz. JEżeli tego nie ma to DSP nie ma.

    http://www.youtube.com/watch?v=06zE3iw3gXg
    [C

  9. #9
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,609

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian666666 Zobacz post
    ja mam 10 glosnikow a dsp chyba nima
    Zakładam że jest fabryczne wyposażenie. To że ktoś dostawił głośniki o niczym nie świadczy. ICS fizycznie nie ma możliwości wyjścia na więcej niż 4 kanały więc bez DSP niemożliwe było podłączenie jeszcze dwóch kanałów. DSP miało taką możliwość. Po jego podpięciu automatycznie w menu ICSa pojawiała się pozycja DSP (w ustawieniach audio). Poczytaj instrukcję to się dowiesz. Procesor dźwięku korzysta z sygnału audio przez mini ISO

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    normalnie są dwa bodajże głośniki niskotonowe na tylnej półce, na pewno oryginalne

    dsp nie mam bo kostka mini iso nie ma kabli no i tego wzmacniacza dsp nie mam, chociaz to moglo byc wymontowane i dlatego mogloby nie byc

    są wersje bez dsp z 10 glosnikami, gdzies juz o tym pisali

    chyba ze mi sie wydawalo ze cos gra na tylnej półce, ale raczej nie, wyraznie slychac tam tylko nizsze tony
    Ostatnio edytowane przez marian666666 ; 15-10-2013 o 06:52

Podobne wątki

  1. Jaki polecacie nieoryginalny alarm?
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 21-07-2017, 14:20
  2. seria mp3 plus wzmacniacz/2din wzmacniacz plus adapter
    Utworzone przez adriano1987 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 19:40
  3. Wymiana fabrycznego klaksonu na nieoryginalny
    Utworzone przez lucek w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 18:19
  4. Wzmacniacz DSP
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 16:32
  5. Nieoryginalny centralny zamek świruje
    Utworzone przez twardy11 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory