Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: [156] Problemy z ABS szyna can, uszkodzony czujnik predkosci

  1. #1
    Dario
    Gość

    Domyślnie [156] Problemy z ABS szyna can, uszkodzony czujnik predkosci

    Mam problem z absem to znaczy siwieć sie kontrolka abs i kontrolka silnika. Po podłączeniu pod komputer wyskakują dwa bledy jeden to U 1706 can komunikacja z abs. a drugi dotyczy p 0500 czujnik predkosci jazdy. Nadmienię ze licznik pokazuje prędkość i nabija kilometry.Jest zwalona komunikacja z kompem.NIe wiem gdzie szukać czujnika Prędkości. i jak go wymienić.Czy ten czujnik może mieć bezpośredni wpływ na abs. Czy ktoś ma jakieś schematy. Co to jet szyna can. Alfa 156 1.8Ts sportiwo, 2001r.

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    czujnik predkosci jazdy ktore kolo ci podaje? jezeli nie wymienia jakie sprawdz czujnik prawe przednie./czujnik abs/

  3. #3
    Dario
    Gość

    Domyślnie

    CZyli rozumiem ze czujnik predkosci jest zarazem czujnikiem abs i odwrotnie.Przypominam sobie ze podczas testu predkosci podczas jazdy z podpietym komputerem. W poczatkowej fazie wyswietlala sie predkosc a za chwile brak polaczenie.Potrzebuje iwecej info, rozwiniecia tematu. dzieki z gory.

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    nie ma oddzelnego czujnika predkosci.w systemie can predkosc jest brana z czujnika abs.sprawdz czujnik omomierzem.powinien ci podac ktory to czujnik .przewaznie jest to prawy przod ale jak jest akurat w alfie nie wiem.wypinasz kostke na podszybiu i mierzysz stacyjka ma byc wylaczona ,czujnik powinien miec ok 1800 ohm

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    U mnie od wczoraj sprawa wyglada podobnie jak u Dario.Zaczely sie wariacje komp.pokladowego w mojej niuni,a wyglada to takdpalam autko ,ruszam pare metrow i blad ASR, ABS,faul.....EBD,(czasem tez key kode)no i auteczko gasnie.Czasem jak odpale to jade dalej ,a czasem kluczyk 10-ka odlaczam aku na 5 minut i dalej jedzie,ale problem powraca co jakis czas,dziwna sprawa.Jutro pewnie na kompa,ale gdzie?servis czy bosch(dobre opinnie slyszalem).Niedawno mialem remont skrzyni,nowe sprzeglo itd.moze cos mi namieszali w kostkach?ale to sie zrobi i dalej bedzie mykala,pozdrawiam z nad morza

  6. #6
    pawekk9
    Gość

    Domyślnie

    Przerabiałem ten problem w swojej alfie 156 i wiem na 100% że piotriix ma racje bo czujnik prędkości to ten sam od ABS. U mnie skończyło się na wymianie całego modułu ABS czyli pompa i sterownik. Kupiłem używany za 500 zł i działa jak zegarek Pozdrawiam

  7. #7
    Dario
    Gość

    Domyślnie

    Hmy ja wymienilem już pompe dawno. I wymienilem caly panel z przekaznikami ten do ktorego dochodza kable i sa w nim bezpieczniki(ze wzgledu na to iż podlaczony komputr wykazywal problem z przekaznikiem, ktory sie grzeje). Czy na tym etapie nie wystarczy wymiana czujnika predkosci. Mam wymienic pompe?Bo tak wynika z wypowiedzi pawekk9. CZy ktos moze to mi wyjasnic prosze bo im wiecej wiem to dochodze do wniosku ze nic nie wiem.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    No i wiec wrocilem wlasnie z diagnozy i co nastepuje:zapalanie sie wszystkich kontrolek bledow poszczegolnych urzadzen i co doprowadzalo do gasniecia silnika,to sprawa spowodowana jakims tymczasowym zwarciem.Nie zawsze ,ale czasem jak silnik chodzil,kazal mi wlaczyc wszystko co sie da i nagle napiecie spadalo do 11 V (jak stwierdzil elektryk "Zbyt nagłe), dlatego pokazywaly sie poszczegolne bledy i silnik gasl.Powyciagal akumulator,wszystko co sie dalo i sprawdzal kabelki,przekazniki,niby wszystko si,ale i tak raz potem zgasla.Na koniec wsadzil inny akumulator i kazal troszke pojezdzic blisko warsztatu,bylo ok,wrocilem do domku ok,ale mam pare dni tak pojezdzic i zobaczyc czy sytuacja sie nie powtorzy,moze tak byc ze aku. robi zwarcie.Takze zobaczymy,pokazywanie bledow na wyswietlaczu wcale nie musza pokazywac awarii pojedynczego problemu :/jezeli okaze sie ,ze to aku. jest przyczyna(a dobrze krecil),dla mnie jest to nowosc w tym aucie

  9. #9
    Dario
    Gość

    Domyślnie

    Mam caly czas ten sam problem nie wiem co dokladnie robic. Z roznych stron rozne glosy a malo konkretnych odpowiedzi.Mam pytanko do piotriixa chodzi o wypiecie wtyki bezposrednio z pompy. Ale ktore w tej wtyce otworow to przewody prowadzace do czujnikow. I jak wpiac miedzy mase?
    Czy ktos ma moze opis do tych bledow.
    U 1706 Can comunikacja to abs faulty
    P0500 Vehicle speed sensor faulty

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    tutaj masz fajny bajer z opisami bledow http://www.obd-2.biz/obd2.php

Podobne wątki

  1. Uszkodzony czujnik oleju
    Utworzone przez sixtus w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 16:27
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 09:14
  3. Uszkodzony czujnik xenon ?
    Utworzone przez Yerzo w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 10:33
  4. [156]czujnik predkosci i polozenia walu korbowego
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 22:54
  5. [156] Problemy z ABS szyna can, uszkodzony czujnik predkosci
    Utworzone przez Dario w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 23:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory