Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: zapalajaca sie marchewka

  1. #1
    greg.79
    Gość

    Domyślnie zapalajaca sie marchewka

    choc temat wielokrotnie był i bedzie wałkowany chciałem zapytac szanownych kolegów o pomoc a mianowicie zdiagnozowanie przypadłosci mojej alfy.
    po odpaleniu mojej alfunie kontrolka nie odpala sie od razu a po chwilce kiedy silnik sie troszeczke zagrzeje.
    Dodam ze silnik po odpaleniu ma obroty ok 1500obr/min. moze to jest normalne nie wiem po rozgrzaniu obroty spadaja do tzw normy.
    ostatnio widzałem ze kontrolka na chwilke zgasła by po chwili znów sie zapalic.

    AR 2.0 TS rok 2000[COLOR="Silver"]

    ---------- Post dodany o godzinie 20:44 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:00 ----------
    Ostatnio edytowane przez greg.79 ; 07-03-2010 o 20:48

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Większe obroty na zimnym silniku to normalka, tak ma być. A z tą kontrolką trzeba podpiąć się pod kompa, bo inaczej to strzelanie w ciemno, a powodów może być wiele.

  3. #3
    greg.79
    Gość

    Domyślnie

    myslałem ze to moze sa typowe objawy dla jakiejs usterki ze wymienie np. przepływke ,sonde albo inna czesc i bedzie ok.no cóz bede musiał poszukac jakiegos dobrego serwisu w Neapolu bo tu obecnie jestem.....nawiasem zna ktos moze jakis dobry serwis godny polecenia w Neapolu lub okolicach...?byłbym bardzo wdzieczny

  4. #4
    kos4
    Gość

    Domyślnie

    Cześć,mam ten sam objaw co ty,podpinałem pod kompa i wyskakuje bład P0340 (czujnik wałka rozrządu).Wymieniłem ten czujnik(Halla),ale błąd wyskakuje ponownieJednemu mechanikowi nawet sie udało bez rozbierania rozrządu,natomiast przy ponownej próbie zdecydowałem sie na wymianę kompletnego rozrzadu wraz z owym czujnikiem,ale mam nadal to samo-wydaje mi się że za duze napięcie na niego wchodzi i pewnie znowu jest uszkodzony,a kolega bubu napisał mi że:"to jest problem z ECU a nie z Hallem"
    Nie bardzo wiem dalej jaka jest przyczyna

    pozdro



  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał kos4 Zobacz post
    Cześć,mam ten sam objaw co ty,podpinałem pod kompa i wyskakuje bład P0340 (czujnik wałka rozrządu).Wymieniłem ten czujnik(Halla),ale błąd wyskakuje ponownieJednemu mechanikowi nawet sie udało bez rozbierania rozrządu,natomiast przy ponownej próbie zdecydowałem sie na wymianę kompletnego rozrzadu wraz z owym czujnikiem,ale mam nadal to samo-wydaje mi się że za duze napięcie na niego wchodzi i pewnie znowu jest uszkodzony,a kolega bubu napisał mi że:"to jest problem z ECU a nie z Hallem"
    Nie bardzo wiem dalej jaka jest przyczyna

    pozdro

    a byleś usunąć błędy z ECU? Po montażu nowego czujnika trzeba to zrobić
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał kos4 Zobacz post
    Cześć,mam ten sam objaw co ty,podpinałem pod kompa i wyskakuje bład P0340 (czujnik wałka rozrządu).Wymieniłem ten czujnik(Halla),ale błąd wyskakuje ponownieJednemu mechanikowi nawet sie udało bez rozbierania rozrządu,natomiast przy ponownej próbie zdecydowałem sie na wymianę kompletnego rozrzadu wraz z owym czujnikiem,ale mam nadal to samo-wydaje mi się że za duze napięcie na niego wchodzi i pewnie znowu jest uszkodzony,a kolega bubu napisał mi że:"to jest problem z ECU a nie z Hallem"
    Nie bardzo wiem dalej jaka jest przyczyna

    pozdro

    A masz wymieniony na oryginalny czujnik boscha z niebieską wtyczką, czy z czarną wtyczką z firmy EPS? Bo mnie coś się wydaje, że EPS robi wadliwe czujniki - też mam ten problem. Niestety, cena oryginału boscha powala - w Polsce kosztuje ponad 500 zł, a EPS tylko 230 zł.
    A swoją drogą to chyba ten mechanik jakiś wirtuoz był albo oszust, bo ja nie widzę możliwości wymiany tego czujnika bez odkręcenia koła wałka rozrządu.

  7. #7
    kos4
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    a byleś usunąć błędy z ECU? Po montażu nowego czujnika trzeba to zrobić
    tak,wykasowałem błąd,ale zaświeca sie zaraz po uruchomieniu silnka.Wczesniej paliła sie cały czas i odpalał za 4-7 razem.Teraz normalnie pali,ma moc ale nadal się świeci(chętnie wykręciłbym żaróweczke).


    SG0240:

    Podejrzewam że obydwa to są właśnie te zamienniki,bo za pierwszym razem zapłaciłem 250zł-za sam czujnik(ale problem nie znikł-i za robociznę nie płaciłem nic),natomiast przy wymianie kompletnego rozrządu 1500zł-masakra te kwoty są przy tym silniku.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Zamiennik łatwo odróżnisz bo ma czarną wtyczkę, więc jeśli w niebieskim gnieździe siedzi czarna wtyczka to masz Halla z firmy EPS.

  9. #9
    kos4
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Zamiennik łatwo odróżnisz bo ma czarną wtyczkę, więc jeśli w niebieskim gnieździe siedzi czarna wtyczka to masz Halla z firmy EPS.
    No niestety mam EPS-a,ale dlaczego to g...no tyle kosztuje?skoro nie działa.Za te 2 czujniki już miałbym oryginalny.To jest chore,bo auto działa normalnie,ale aby zgasła ta lampka to trzeba wydać ponad 500zł +nie wiadomo jeszcze ile za robocizne,bo przecież trzeba rozebrać i złożyć rozrząd.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - odłacz wtyczke ( niebieska, czarna ) , wykasuj bledy i zapomnij o tym.
    - lampka MIL będzie się świeciła dalej ale nie będzie drenażu twojej kieszeni.
    - teraz nawet czujnik oryginalny nic nie pomoże, masz uszkodzone wejście od Halla w ECU.
    - zwykle tak się dzieje jak zainstaluje sie inny element niz oryginał na czujniku Halla.
    - dlaczego tak jest , nie wiem.
    - bez tego czujnika można jezdzić, nie zwiększy się spalanie, nie zmniejszą się osiagi.
    - z rana tylko trzeba o jeden obrót wału korbowego kręcić dłuzej,
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

Podobne wątki

  1. Świecąca marchewka
    Utworzone przez klemenso w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 15:31
  2. Marchewka po 3,5 tys obr/min
    Utworzone przez Bouncy w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 16:31
  3. Paląca się marchewka
    Utworzone przez ozman w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 14:35
  4. ...marchewka...ale...
    Utworzone przez whoocash1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 16:39
  5. Marchewka
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 00:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory