Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Giulia SGW + narzędzie diagnostyczne

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2022
    Auto
    Alfą Romeo Giulia
    Postów
    3

    Domyślnie Giulia SGW + narzędzie diagnostyczne

    Cześć. Posiadam Giulia i mam parę pytań. Chciałbym kupić Bypass SGW i przedłużkę SGW. Chciałbym zapytać jakie podstawowe narzędzie diagnostyczne i program polecacie. Interesuje mnie głównie możliwość sczytywania kodu błędów i kasowania ich.
    Ostatnio edytowane przez Walo ; 02-08-2023 o 17:01

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walo Zobacz post
    Cześć. Posiadam Giulia i mam parę pytań. Chciałbym kupić Bypass SGW i przedłużkę SGW. Chciałbym zapytać jakie podstawowe narzędzie diagnostyczne i program polecacie. Interesuje mnie głównie możliwość szczytowania kodu błędów i kasowania ich.
    Wszystko tu jest czytać kolega esponix sprzedaje sgv przedłużki itp a kom multiecuscan na aledrogo kupisz.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walo Zobacz post
    ...Interesuje mnie głównie możliwość szczytowania....
    Hmm to chyba nie ten wątek

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Hmm to chyba nie ten wątek
    Demokracja każdy szczytuje gdzie chce i z kim chce.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Car scanner i zwykły obd na bt albo wifi wystarczy do kasowania błędów. Jak chcesz sam grzebać to juz Alfaobd albo Multiscanecu plus dobry OBD, epsonix ma SGW i przedłużki w swoim sklepie.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fojteg Zobacz post
    Car scanner i zwykły obd na bt albo wifi wystarczy do kasowania błędów. Jak chcesz sam grzebać to juz Alfaobd albo Multiscanecu plus dobry OBD, epsonix ma SGW i przedłużki w swoim sklepie.
    Który soft lepszy, łatwiejszy w obsłudze, bardziej funkcjonalny MES czy alfaobd ?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Oba sa proste i mają pewne ograniczenia ale wydaje mi się że Alfaobd ma więcej opcji. Używam ich od niedawna, właściwie od 2 tygodni i jedyne co robiłem, to adaptowalem Multiair po wymianie oleju MESem. MES jest tylko na komputer albo Iphona, ściągnij sobie i możesz zasymulować wszystkie możliwe opcje. Alfaobd też jest na kompa oraz skolej na androida, też możesz sobie włączyć demo. Do obu potrzebujesz jeszcze przejściowek, niebieskiej i szarej i SGW jeżeli masz rocznik od 18tego w górę. Do Mesa kupiłem obd na kablu za 100pln i łączy bez problemu, do alfaobd musisz mieć lepszy obd bt albo wifi bo jakimś tanim za 40pln to Cie nie połączy.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fojteg Zobacz post
    Oba sa proste i mają pewne ograniczenia ale wydaje mi się że Alfaobd ma więcej opcji. Używam ich od niedawna, właściwie od 2 tygodni i jedyne co robiłem, to adaptowalem Multiair po wymianie oleju MESem. MES jest tylko na komputer albo Iphona, ściągnij sobie i możesz zasymulować wszystkie możliwe opcje. Alfaobd też jest na kompa oraz skolej na androida, też możesz sobie włączyć demo. Do obu potrzebujesz jeszcze przejściowek, niebieskiej i szarej i SGW jeżeli masz rocznik od 18tego w górę. Do Mesa kupiłem obd na kablu za 100pln i łączy bez problemu, do alfaobd musisz mieć lepszy obd bt albo wifi bo jakimś tanim za 40pln to Cie nie połączy.
    Taki tani z allegro polecał mi sprzedawca chyba PMfactory z pakietem dwóch kabelków, obejściem SGW i alfa obd za ok 500. Ma również MES w ofercie ale z jakichś powodów po podaniu rocznika samochodu polecał właśnie alfa obd, stąd pytanie czego brak w mesie. Cena podobna, mes bardziej uniwersalny.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Za mało używałem, więc Ci nie nie doradze, bardziej doświadczeni koledzy Ci udziela odpowiedzi. Ja kupiłem z PMfactory tylko OBD na kablu za 100PLN i adaptery, Mesa kupiłem bezpośrednio z oficjalnej strony. Bypass też z allegro jakis. Wszystko się łączy, działa, Serwis olejowy przeprowadziłem i na razie leży i czeka na błędy, które mam nadzieję się nie pojawią.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2022
    Auto
    Alfą Romeo Giulia
    Postów
    3

    Domyślnie

    Rozumiem, że w każdym przypadku jest potrzebny SGW bypass?

Podobne wątki

  1. Narzędzie do wciskania i wyciskania tłoczka
    Utworzone przez krzys-krzys w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 13:32
  2. Potrzebne narzędzie
    Utworzone przez Kamil w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 06:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory