Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Alfa 159 Diesel JTD/JTDm 1.9 czy 2.0

  1. #1
    Firex
    Gość

    Lightbulb Alfa 159 Diesel JTD/JTDm 1.9 czy 2.0

    Witam, która wersja jest najlepszym wariantem pod względem niezawodności.

    Alfa JTD czy JTDM

    Z silnikiem 1.9 czy 2.0 (wiem,ze polecacie 2.4 - ale jak dla mnie jest za duży)

    1.9 120KM + chip ?

    Dziękuję i pozdrawiam

    PS: zapewne jest to już gdzieś na tym wspaniałym forum ,ale informacja przyda się dla przyszłych pokoleń.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Firex ; 17-02-2013 o 19:37

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    2.0 jtdm to dobra baza pod chip z tego co czytam na forum sporo można z niego wycisnąć,a awaryjny jak 2.0tdi napewno nie jest,w porównaniu do 1.9jtd nwm jak wypada z awaryjnoscia

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Firex,

    U mnie w rodzinie są dwie Alfy (obie 159 SW). Jedna to 1.9 8v + chip (168 km), druga 2.0 JTDm bez chipa. Jeśli chodzi o kulturę pracy to 2.0 wypada zdecydowanie lepiej, z resztą 2.0 JTDm to podobno poprawione 1.9.

    Najważniejsze pytanie to takie, czy stać Cię na 2.0 JTDm z pewnego źródła, w dobrym stanie. Te samochody są młode, więc ich cena jest wyższa niż 1.9. Na pewno lepiej kupić 1.9 (nawet 8v) w dobrym stanie i od uczciwego sprzedawcy, niż szarpać się na 2.0 JTDm od jakiegoś wałkarza


    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  4. #4
    Firex
    Gość

    Domyślnie

    Witam, dziękuję za odp

    Planowany budżet ok 30 tys

    Chcę Diesel JTDm ,ale waham się między 1.9 (120 v 150 ? ) a 2.0

    W rodzinie panuje nurt ,że warte są tylko niemieckie auta ,ja jako jedyny celuje we Włocha więc chciałbym aby potem nie wyjść na tego ,ze oni mieli jak zwykle racje itp dlatego chcę jak najlepiej kupić w tym przedziale cenowym

    Dziękuję i pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    ok 30 tys złotych... No cóż, w takim razie 2.0 JTDm możesz wykreślić raczej ze swojej listy

    W cenie 30 tys złotych, musiałbyś celować w 1.9 (150/120km) z początków produkcji i z przebiegami w okolicach minimum 180 000 km.

    Na pewno jeżeli wpakujesz się na jakąś minę od oszusta to niezależnie czy będzie to Alfa, Toyota czy Bugatti Veyron to zadowolony nie będziesz


    Powodzenia w poszukiwaniu !
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firex Zobacz post
    Witam, dziękuję za odp

    Planowany budżet ok 30 tys
    To zapomnij o 2.0 JTDm. Bez 45 tysięcy raczej nie ma co myśleć o zakupie sensownie utrzymanego modelu.
    30 tysięcy to dobra kwota na 120-konnego 1.9, z wymienionym rozrządem, olejem, filtrami, na dobrym komplecie opon.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #7
    Firex
    Gość

    Domyślnie

    Sam odpowiem sobie na 120 vs 150 okiem laika wg wypowiedzi forum z innego tematu

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    1. Na rynku jest większy wybór 120-konnych i są w zdecydowanie niższych cenach
    2. 120-konna ma to samo sprzęgło i dwumasówkę co 150-konna - co oznacza, że po chipsie na np. 160 KM masz nadal auto z układem napędowym, który spokojnie wszystko przeżyje. Przy 150-ce już tak kolorowo nie jest, bo w okolicach 190KM i 420Nm dwumasówka zaczyna pracować już na granicy swoich możliwości. Nie oznacza to, że się to musi od razu rozlecieć - ale mimo wszystko wykraczamy już poza normy, które przewidział dla tego sprzętu producent
    3. 150-ka ma nieszczęsny kolektor z klapami wirowymi, który niestety musi się wcześniej czy później zepsuć

    Optymalne cenowo rozwiązanie na dzień dzisiejszy - to 120KM + chip + wywalenie DPF. Pozwala to na osiągnięcie mocy ok. 160 KM, realnie jeździ to wtedy lepiej niż stockowa 1.9 JTD 16V 150KM, przy dostosowanym do tej mocy układzie przeniesienia napędu i całkiem przyjemnym spalaniu (w trasie ok. 5.5/100 po tych operacjach).
    Cytat Napisał majster Zobacz post
    - silnik 1.9jtd 8v 120km - jednostka nie wysilona, do normalnego poruszania się wystarczy, praktycznie bezawaryjna, tania w eksploatacji
    - silnik 1.9jtd 16v 150km - silnik mocniejszy od poprzednika, również udana jednostka bez większych wad fabrycznych, możliwa lepsza kutra pracy niż ww, teoretycznie spalanie podobne.
    Warto dodać również iż obie jednostki praktycznie zawsze wychodziły na + w KM od fabryki.
    Silniki są już kilka lat na rynku, ludzie sobie chwalą, na pewno kulturą pracy biją na głowę porównywalne tdi.
    Dziękuję wszystkim za nakierowanie ,teraz już wiem na co mnie stać i czego oczekiwać.
    Ostatnio edytowane przez Firex ; 18-02-2013 o 15:34

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar nico
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    30 tysięcy to dobra kwota na 120-konnego 1.9, z wymienionym rozrządem, olejem, filtrami, na dobrym komplecie opon.
    oczywiście jest tylko jedno miejsce w PL, gdzie takową zakupisz, pewną bezwypadkową, z oryginalnym przebiegiem i resztą, o której Tomek wspomniał.

    Sorry za OT, ale nie mogłem się powstrzymać

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał nico Zobacz post
    oczywiście jest tylko jedno miejsce w PL, gdzie takową zakupisz, pewną bezwypadkową, z oryginalnym przebiegiem i resztą, o której Tomek wspomniał.

    Sorry za OT, ale nie mogłem się powstrzymać

    Zamiast przepraszać za OT, to lepiej go nie robić, szczególnie jeżeli ma to być jakaś osobista uszczypliwość.

    Ja nigdzie nie zauważyłem, aby TOMEK reklamował swoje usługi i cokolwiek sugerował, raczej bezinteresownie pomógł koledze Firex'owi zorientować się co można kupić w takim budżecie, tak aby przyszły posiadacz Alfy nie musiał żałować, że wydał pieniądze na szrota...

    Ty zaś nie pomogłeś nikomu, tylko dodałeś jakąś nieśmieszną i nic nie wnoszącą do tematu uwagę. Przez takie zachowania, poziom forum leci na łeb, ale co tam, ważne żeby zaistnieć, nie ważne jak.


    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar nico
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Zamiast przepraszać za OT, to lepiej go nie robić, szczególnie jeżeli ma to być jakaś osobista uszczypliwość.

    Ja nigdzie nie zauważyłem, aby TOMEK reklamował swoje usługi i cokolwiek sugerował, raczej bezinteresownie pomógł koledze Firex'owi zorientować się co można kupić w takim budżecie, tak aby przyszły posiadacz Alfy nie musiał żałować, że wydał pieniądze na szrota...

    Ty zaś nie pomogłeś nikomu, tylko dodałeś jakąś nieśmieszną i nic nie wnoszącą do tematu uwagę. Przez takie zachowania, poziom forum leci na łeb, ale co tam, ważne żeby zaistnieć, nie ważne jak.


    Pozdrawiam
    wybacz zatem zaniżanie poziomu forum z mojej strony, mam nadzieję że zostanie mi odpuszczone...

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  2. [159] Alfa 159 diesel vs. LPG
    Utworzone przez Pysznie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 18:57
  3. 1.9 jtdm i Diesel Gaz
    Utworzone przez JaSioo w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 15:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory