Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: koszty utrzymania belli

  1. #1
    Gio
    Gość

    Domyślnie koszty utrzymania belli

    Witam, jestem tutaj nowy przymierzam sie do kupna 156 po face z silnikiem 1,9jtd (150km) w wersji sedan. Mam takie zapytanie do osob ktore nimi jezdza, ile tak mniej wiecej rocznie wydajecie na utrzymanie alfy, chodzi mi oczywiscie o naprawy i serwisowanie. Druga sprawa czy za 24 - 30 tys. kupie juz zadbany model ?
    z gory dziekuje za odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ja akurat mam przed face z silnikiem 1.9 jtd i powiem ci ogólnie, ze koszta utrzymania nie są jakieś ogromne. Części są dostępne wszędzie od podróbek oprzez zamienniki dobrej jakości az do oryginalow w ASO. Poza tym najlepiej jak znajdziesz sobie dobrego mechaniora specjaliste od alf a nie Zenka z obory. Wiadomo eksploatacja, czyli filtry, oleje opony to standard. Za cenę 20-30 tys kupisz fajny model, tylko sprawdz dokladnie wszelkie elementy od zawieszenia poprzez blachowe i papiery. Powodzenia w znalezieniu tej najładniejszej

  3. #3
    Gio
    Gość

    Domyślnie

    oki dzięki bo nie chcem kupic samochodu ponad moje mozliwosci finansowe, myslisz ze okolo 2400 zl rocznie wystarczy zeby ja utrzymac ?? (w ta cene nie wchodzi ubezpieczenie, paliwo, opony i przegląd). Znacie może jakiś zaufanych handlarzy którzy sprowadzają Alfy z zagranicy ?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego w jakim stanie kupisz Alfe

    Ja posiadam przed liftem Sedanika 156 2.4 JTD który do dziś jest nie wiadomo kim (z racji na przyśpieszenia itp jakie wytwarza) ale ciągle nie umię się wybrać na hamownie

    Kupiłem w Lipcu pod koniec, więc licząc od początku Sierpnia na same wymiany (części + robocizna) wydałem 3705 zł (3105 zł części, 600 zł robocizna).

    Lecz wydałem to nie dlatego że musiałem tylko poprostu mam zachcianki do ulepszania mojej Belli
    W tej cenie mam wymienione:
    - Tarcze hamulcowe i klocki przód (oczywiście sportowe, nacinane i frezowane)
    - Filtry: oleju, paliwa, powietrza i kabinowy
    - nowy Olej
    - nowy płyn chłodniczy
    - Rozrząd + pompa wody (oryginały)
    - termostat (sprawa często w Alfie spotykana... lecz cena mała a zrobić możesz sam wedlug poraników na forum )
    - chłodnica (wiadomo swoje przeszła)
    - diagnostyka normala + komputerowa
    - Wąż IC-Kolektor SSący (wiadomo to tylko guma, stara już miała 10 lat więc jej czas był pliski pęknięcia)
    - Wymiana Turbosprężarki (a w tym oleju i fitra)

    Oczywiście rozrząd, Turbo jest objęte 2 letnią gwarancją i inne podzespoły ktore kupiłem.
    Auto tylko raz mnie zaskoczyło... Turbosprężarką ale to moja wina... już od początku mówiono mi abym się nią zajął... ale olałem to i wkońcu padła.

    Jeszcze tylko zawieszenie chce zrobić i wszystko mam z głowy


    Gdy tak popatrzałem ogólnie to koszt utrzymania Alfy wcale nie jest drogi i nawet powiedziałbym jest taki sam jak innych niemieckich aut.


    Przybliżone Ceny Robocizny to:
    - 250 zł za rozrząd i pompe wody z gwarancją na 2 lata
    - 100 zł diagnostyka komputerowa + mechaniczna wszystkiego co zapragniesz (chociażby ja tak miałem)
    - 50 zł wymiana chłodnicy
    - 50 zł wymiana termostatu
    - 50 zł wymiana wszystkich filtrów
    - 150 zł wymiana Turbosprężarki (wyjęcie i wsadzenie) "Reklama" 100 zł u Adam$a z forum ;p

    Wszystkie informacje o tankowaniach i serwisach zapisuje sobie na www.stacjebenzynowe.pl i powiem, że ciekawa opcja

    Hamulce przód robiłem z kolegą, wąż IC-kolektor także. ogólnie filtry, termiostat też sam mógłbym wymienić ale zrobiłem to już wszystko na RAZ.

    Kupując Alfe zwróć szczególnie uwage na zawieszenie (najlepiej wydaj te kilka złotych na trzepaki itp sprawdzające stan zawieszenia).
    Posłuchaj dobrze Turbiny (jeśli kupujesz Turbodiesel) czy nie wydaje już dzwięków kończących się
    Stan rur powietrza czy nie są popękane lub już w miarę wyjechane



    Cóż osobiście polecam tylko musisz zrobić dobry zakup czyli nie leć na to że jest ładna i fajnie jeździ tylko sprawdź Ją idealnie

    Pozdrawiam
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Podobne wątki

  1. Koszty utrzymania Alfy 155
    Utworzone przez Mixed w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 22:05
  2. Gtv - koszty utrzymania, eksploatacja codzienna
    Utworzone przez mmax88 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 20:14
  3. [159] Naprawy i koszty utrzymania.
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 13:48
  4. AR 166 JTD - Koszty utrzymania
    Utworzone przez violator666 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 14:04
  5. [147] Zakup oraz koszty utrzymania
    Utworzone przez scudettokrk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 03:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory