Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Montaż komputerka do wersji przedliftingowej?

  1. #1
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie Montaż komputerka do wersji przedliftingowej?

    Witajcie,

    mam takie oto pytanko. Czy da rade zamontowac do 156 1.9 z 2001r. komputer który pokazuje spalanie (cały ten panel, który znajduje się na środku deski rozdzielczej) z wersji po liftingu, gdzie już on jest do wersji przedliftingowej gdzie go niema.

    Możliwe, że ten cały panel będzie pasowad to starej deski, bo wersja przed liftingowa ma tam kratki nawiewu powietrza prawdopodobnie tej samej wielkosci.

    Teraz pytanie od strony elektrycznej - czy jest w ogóle taka możliwosc, aby to podłączyc?

  2. #2
    scoobi83
    Gość

    Domyślnie

    ciekawy pomysł aż sam jestem ciekaw

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    BMW
    Postów
    96

    Domyślnie

    proszę bardzo: http://nestor19.webd.pl/sklep/index.php?cPath=54
    kolega ma ale w oplu. U nas jest jeden maluteńki problemik...
    -wtryskiwacze sterowane są chyba z przetwornicy napięcia 80V (dużo zakłóceń, by sygnał doprowadzić i dopasować bezbłędnie z wtryskiwacza do "komputerka")
    Chciałem wykonać sobie ładną małą obudowę czarną i na przyssawce do szyby za nawiewy środkowe wstawać wyświetlacz

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    tutaj raczej chodziło o komputer który jest w desce z nawiewami z wersji FL .
    Myśle ze jest to możliwe, ale jak się dowiesz ile będziesz miał dłubaniny z elektryką to szybko ci się odechce
    poprostu wiązka jest inna.

  5. #5
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    tak jak kolega napisał jest inna wiązka i trzeba by przekładać to najlepiej z centralnym panelem deski rozdzielczej.

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    ehhh. czyli raczej nie opłacalne. Szkoda, bo miałem taki plan, ale jak trzeba duzo dłubac, przekładac i co najważniejsze można coś sobie przy tym uszkodzic (bo można) to raczej odpuszcze, a komputerek raczej nie jest mi potrzebny. myślałem, że wersje po liftingu mają taką samą wiązke co te przedliftingowe. Szkoda, że to nie jest plug&play.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    BMW
    Postów
    96

    Domyślnie

    Dlatego moja sugestia jest optymalna. Co prawda nie będzie to wyglądało tak ładnie jak oryginał, ale jak się zrobi ładny chassis który będzie dobrze komponował się z wnętrzem
    W przypadku tego komputerka podłączenie jest banalne:
    - sygnał z jednego wtryskiwacza
    - zapłon
    - zasilanie
    - sygnał z czujnika drogi Vss

    Jak odłożę trochę kaski, to założę go do siebie, skalibruje i opowiem na forum jak się spisuje.
    Ostatnio edytowane przez gyver4ever ; 11-10-2009 o 11:20

  8. #8
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    Hmm to jak liczone jest to spalanie? Jesli cisnienie na listwie jest różne - nie każde auto ma takie same przecież (czy się myle ), więc i ilość wachy w jakimś tam czasie otwarcia wtrysku jest inna i zależna od ciśnienia na listwie. Przy obrotach np. >3tys to robi się niezły % błędu w spalaniu .

    Jeśli w Fordzie jest możliwość podłączenia kompa z wersji z kompem do wersji autka bez kompa i to tylko za cene wiązki to w Alfie musi być podobnie - dla mnie ta zabawa jest opłacalna. Dałem taki przykład bo w Fordzie montowałem i opłacało się

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    BMW
    Postów
    96

    Domyślnie

    O kurcze. Ale bym się w maliny wpuścił. Chyba że mamy jakieś stałe wartości ciśnień w różnych zakresach obrotowych. Kalibracja polega na: zatankowaniu pod korek, wprowadzenie kompa w tryb kalibracji, przejechanie jakiegoś odcinka np.100km (w tym czasie zliczane są impulsy z wtryskiwacza), zatankowanie znów pod korek - obliczenie pod dystrybutorem ile na prawdę zjadło i wprowadzenie danych do pamięci komputerka. Na tej podstawie on podobno wie co i jak.
    Ale teraz czy to ma sens przy common rail, bo zapomniałem o zmiennym ciśnieniu.

  10. #10
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    Na listwie jest stałe ciśnienie, ale nie każde auto ma tyle samo. Chodziło właśnie mi o kalibracje i jak ona jest przeprowadzana - dzięki za odpowiedz.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 17:45
  2. [GTV] Montaż podłokietnika w wersji przed FL wnętrza
    Utworzone przez Wedżi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 00:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 23:21
  4. montaż halogenów do wersji Progressive
    Utworzone przez cannaris w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 13:07
  5. Montaż foteli z poduszkami do wersji bez poduszek
    Utworzone przez gold1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory