Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zawieszenie w 164 Q4 i jego przekładka do Saaba 9000!

  1. #1
    Moonbeam
    Gość

    Domyślnie Zawieszenie w 164 Q4 i jego przekładka do Saaba 9000!

    Witam,

    Na wstępie chciałbym się przywitać, jako iż jestem nowym użytkownikiem Waszego forum! Niestety nie jestem posiadaczem Alfy, ale w pewnym sensie chciałbym mieć jej cząstke w swoim niejako bliźniaczym pojazdem.. kwestia wygląda następująco..

    Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem Saaba 9000 Aero z roku 96, który jak wszyscy pewnie wiemy - współdzieli płytę podłogową z Lancią Themą, Fiatem Croma i właśnie Alfą Romeo 164. Niestety również, wszystkie te auta były wyposażone w napęd na przednie koła - poza jednym, którym jest właśnie wspomniane w tytule "Q4". Pewnie mnie zlińczujecie za pomysł, ale planuje kupić rozbite / uszkodzone auto wyposażone w silnik 3.0 V6, 6cio biegową skrzynie manualną Getraga i układ napędowy z dyferencjałem Torsena na tylnej osi i przełożyć to do mojego pojazdu, dając mu napęd na wszystkie łapki. Rozumiem, że przy tych 225 koniach, które mój samochód posiada na chwilę obecną, jest to sztuka dla sztuki, gdyż napęd FWD sprawdza się zadowalająco.. jednakże jak można wnioskować po ambitnym pomyśle pare zdań wcześniej, docelowo ma tych kucyków być zdecydowanie więcej (dla ścisłości - około 500/600 KM). Poważnie rozważam przeszczep całego zawieszenia z Alfy do mojego Saaba.. teoretycznie z technicznego punktu widzenia, mocowania śrub do tylnej belki mojego samochodu pokrywają się z tym, co siedzi w tym Włoskim potworze. Również wyjściowa moc (225 KM Saab vs 211 KM Alfa) jest porównywalna, więc tolerancja zespołu napędowego Alfy na podnoszenie mocy powinna być wystarczająca.. dodatkowo 6 biegowa skrzynia biegów świetnie się w takim rozwiązaniu sprawdzi.. ale do rzeczy - ma ktoś może jakieś schematy zawieszenia w takim samochodzie, ewentualnie byłby skłonny użyczyć mi swój samochód celem wrzucenia go na podnośnik i dokładnej analizy rozwiązań technicznych pod spodem? Na obecnym etapie planowania wszystko wygląda fajnie, tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacje na temat różnic między podstawową, współdzieloną płytą podstawowej wersji FWD, a tą z Q4 - jest ona taka sama? Jak rozwiązano kwestie puszczenia wału, tłumika? Jak wychodzi długa półoś? Wystarczy dorobić półosie pasujące w wewnętrzne przeguby alfy i zewnętrzne saaba? Każda informacja będzie bardzo cenna.. a gdzie mógłbym dowiedzieć się więcej, niż u źródła?

    Jak coś jestem z Warszawy i bardzo chętnie się spotkam z kimś, kto taka Alfe posiada.. ewentualnie wszelkie zdjęcia i pomiary kluczowych elementów będą równie przydatne! W razie kontynuacji pomysłu tworzenie AlfoSaaba, chętnie rozprzedam ewentualne części.. bo i tak muszę kupić całego

    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Tu masz jakieś manuale do Q4 (musisz się zarejestrować):
    http://alfaromeo164register.com/manu...php?album=./Q4

    Alfa 164 Q4 krzesała z 3.0 V6 234 konie, nie 211


  3. #3
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    z tego co wiem to każda buda Q4 była ręcznie przerabiana z wersji cywilnej ... nici z montażem u Ciebie bebechów z Q4 bez konkretnego przerabiania...

    przednie amorki w Alfie nie są ułożone pionowo tylko są pochylone... to też pewnie będzie się gryzło ...

    ...... i dobrze Ci tak
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Alfa 164 jest najbardziej różna z rodziny SAAB9000/Croma/Thema/164, przedniego zawieszenia raczej nie przełożysz bez rzeźbienia w kielichach. Co do Q4 to możesz zapomnieć o jakiejkolwiek przekładce... Nawet montaż Q4 w zwykłej AR164 jest w zasadzie niewykonalny. Żeby tego dokonać należało by wyciąć całą środkową część podłogi oraz całą tylną. Q4 to praktycznie manufaktura... Na całe szczęście znalezienie Q4 ze sprawnymi napędami i całą resztą w dobrych pieniądzach graniczy z cudem więc profanacji nie będzie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2017, 07:59
  2. 156 do 9000 tysięcy w gazie ???
    Utworzone przez AgaFi w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 21:16
  3. co myślicie o felgach 17 z saaba do 166
    Utworzone przez Alfista w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-09-2009, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory