Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [156] P0170 powraca na lpg i bp

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar wojteknad
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    LUBLIN
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK
    Postów
    23

    Domyślnie [156] P0170 powraca na lpg i bp

    Witam.
    Mam problem od jakiegoś czasu z szarpaniem i brakiem mocy w zakresie od 1000 do 3000 obr/min i nie mogę się z tym uporać . Czuć ze Alfa podczas przyspieszania lekko podszarpuje w tym zakresie obrotów. jak przekroczy te 3000 to już jedzie .
    Ciągle powraca błąd P 0170 integrator sonda lambda.
    Wymieniona przepływka (sprowadzona na wykresie i parametry katalogowe), kable WN, świece, wyczyszczona przepustnica i zrobiony reset i adaptacja, lecz w FES'ie parametr TRA wyskakuje 140, a wczoraj pokazało 214? Co może być przyczyną?
    Dodam ze czasem przy odpalaniu na bp strasznie nierówno chodzi i po chwili załapuje i już jest ok. Zastanawia mnie sonda lambda, gdyż podczas jazdy gdy się rozpędzę i puszczę gaz wykres idzie na dół i osiąga wartość -40mV i czasem więcej(raz nawet -266mV wskoczyło) natomiast maksymalne napięcie to 870mV. Zrobione na benzynie ok 200km i błąd powraca również czyli wykluczam zasilanie bp. Może ktoś miał podobny problem?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar trebron
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojteknad Zobacz post
    Witam.
    Mam problem od jakiegoś czasu z szarpaniem i brakiem mocy w zakresie od 1000 do 3000 obr/min i nie mogę się z tym uporać . Czuć ze Alfa podczas przyspieszania lekko podszarpuje w tym zakresie obrotów. jak przekroczy te 3000 to już jedzie .
    Ciągle powraca błąd P 0170 integrator sonda lambda.
    Wymieniona przepływka (sprowadzona na wykresie i parametry katalogowe), kable WN, świece, wyczyszczona przepustnica i zrobiony reset i adaptacja, lecz w FES'ie parametr TRA wyskakuje 140, a wczoraj pokazało 214? Co może być przyczyną?
    Dodam ze czasem przy odpalaniu na bp strasznie nierówno chodzi i po chwili załapuje i już jest ok. Zastanawia mnie sonda lambda, gdyż podczas jazdy gdy się rozpędzę i puszczę gaz wykres idzie na dół i osiąga wartość -40mV i czasem więcej(raz nawet -266mV wskoczyło) natomiast maksymalne napięcie to 870mV. Zrobione na benzynie ok 200km i błąd powraca również czyli wykluczam zasilanie bp. Może ktoś miał podobny problem?
    Hej, Ja miałem u siebie podobne objawy, niby sonda lambda podawała mi parametry napięcia po rozgrzaniu ale nie pokazywało mi integratora, i też kombinowałem co to może być, wymieniłem sondę na używaną ale oryginalną Bosh i jest OK, pokazuje wszystko prawidłowo,,teraz mam zero błędów,,,żeby nie wdawać się w koszty wymiany na nową sondę , spróbuj popytać, może ktoś ma używaną sprawną, roboty przy wymianie masz 10 - 20 minut i będziesz wiedział czy to sonda :-)

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez trebron ; 28-11-2014 o 18:17

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar wojteknad
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    LUBLIN
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK
    Postów
    23

    Domyślnie



    Temat trochę popchniety do przodu. Mam dwa wykresy sondy na wolnych obrotach. Jedna z mojej Alfya druga ze znajomego. Co może mieć wpływ na taka pracę sondy( na te załamania na wykresie)??
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sonda moja wolne obr.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	102.6 KB
ID:	151537   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łukasz sonda.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	93.7 KB
ID:	151538  

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar TO-masz
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa 156 2.0 TS '98
    Postów
    51

    Domyślnie

    na początek sprawdź dokładnie szczelność układu dolotowego i wydechowego

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar wojteknad
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    LUBLIN
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK
    Postów
    23

    Domyślnie

    Wydechowy sprawdzony i żadnego przedmuchu nie ma lecz w mojej belli jest zamiast kata strumienica (sprawcą był poprzedni właściciel). Co do dolotu TO-masz to chodzi Ci o rurę od filtra do przepustnicy czy bardziej kolektor dolotowy? Dodam jeszcze ze jak dodam szybko gazy w zakresie 2-3000 obr to sobie lubi lekko postrzelać w wydech(ale dosyć ciche jest to strzelanie). Wydaje mi się jeszcze, że po resecie ecu alfa jakby nie przerywała albo mniej przerywała. Proszę o jakieś sugestie.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar TO-masz
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa 156 2.0 TS '98
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojteknad Zobacz post
    Co do dolotu TO-masz to chodzi Ci o rurę od filtra do przepustnicy czy bardziej kolektor dolotowy?

    wszystko, podciśnienia posprawdzać, rure dolotową, zawory podciśnieniowe, powrotu itd czy sie cos nie poodpinało, jakiś wężyk luźno nie siedzi.

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar wojteknad
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    LUBLIN
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK
    Postów
    23

    Domyślnie

    Ok jakoś na tygodniu będę wymieniał uszczelkę pod pokrywą zaworów i wtedy sprawdzę szczelność dolotu. Metoda na zmywacz hamulcowy powinna pokazać cokolwiek

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar wojteknad
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    LUBLIN
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK
    Postów
    23

    Domyślnie

    A więc temat dalej opchnięty do przodu . Uszczelka pod pokrywą zaworów wymieniona na Reinz'a. Dolot sprawdzony pod katem nieszczelności i nic kompletnie nie wykryłem. Sprawdzałem zmywaczem hamulcowym na wszystkich łączeniach obejmach itd. Zauważyłem, że mam lekko nadpęknięte cewki i sposobem na wodę sprawdziłem czy nie ma przebić po ciemku i żadnej iskry nie było a wody nie żałowałem. Wykres sondy pozostaje bez zmian i błąd jak powracał tak powraca? Czy to oznacza ze jednak lambda pada? Może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie bo pomysłów już brak.

Podobne wątki

  1. Klamka wewnętrzna - nie powraca
    Utworzone przez jaboleq w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 18:56
  2. Legenda powraca
    Utworzone przez mrutyś w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 14:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory