Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wycieraczki przednie chwile dzialaja lub nie wracaja na swoje miejsce

  1. #1
    mareckix360
    Gość

    Domyślnie Wycieraczki przednie chwile dzialaja lub nie wracaja na swoje miejsce

    Witam wszystkich.
    Przeszukalem cale forum ,ale nie moge znalesc kontkretnej przyczyny usterki w mojej Alfie 147.
    Co sie dzieje. Otoz Alfa pokazuje swoje humory i czasem nie moge wlaczyc przednich wycieraczek.Jak na loterii normalnie.Denerwujace jest to,tymbardziej ze teraz jest pora ,gdzie dosyc czesto trzeba ich uzywac.A jazda z brudna lub mokra szyba podczas deszczu nie nalezy do przyjemnych.Np. wczoraj.Wracam do domu,kropilo dosyc wiec wlaczylem je . Sciagnely wode i stanely w polowie szyby.Poruszalem pare razy przelacznikiem ,bezskutecznie.Chwile potem wrocily na swoje miejsce.I tak w kolko.Zauwazylem ze jesli rusze dzwignia raz go gory,dziala nawet sprawnie.Jesli chce ustawic na tryb przerywane , nie dziala.Spedzilem wczoraj pare godzin w garazu,sciagnalem wycieraczki,plastikowe podszybie zeby dostac sie do calego mechanizmu i slilniczka.Wszystko wyczyscilem,przesmarowalem i zostawilem na wlaczonej stacyjce ok 45 min zeby sie zpowrotem rozsmarowaly a ja w miedzy czasie sprzatalem sobie alfe w srodku i od czasu do czasu kukalem czy dzialaja,czy sie nie zatrzymaly.I dzialaly !!! Mysle sobie ,no dziala wreszcie ! Zlozylem wszystko do kupy,zalozylem wycieraczki ,daje na dol dzwgnia i znow to samo. Przetrze raz,stanie w polowie i trzeba poczekac zeby wrocila na swoje miejsce ,lub wyjsc i ja delikatnie popchnac.
    W czym jest problem ?Spotkaliscie sie z takim problemem?
    Czy to jest wina silniczka wycieraczek czy tez przelacznika zespolonego ? Bezpieczniki tez sprawdzalem,sa ok.
    przy pisaniu tego tematu kierowalem sie tematem



    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...zglupialy.html

    i

    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...na_pomocy.html

    Prosze o porade i pomoc.
    AR 147 1.9 8V 2006 r.

  2. #2
    mateo254
    Gość

    Domyślnie

    Ja wczoraj zaglądałem do swoich wycieraczek z powodu złego dopasowania do szyby. Chciałem ściągnąć ramie więc odkręciłem nakrętkę ale ramie wciąż nie chciało zejść. Włączyłem wycieraczki i tak po kilku sekundach odkręcone ramię stanęło z powodu ześlizgnięcia się z zębów trybów. Ściągnij ramię i sprawdź te zęby w jakim są stanie.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra k/Nowego Dworu Mazowieckiego
    Auto
    Afa Romeo 147 1.9 JTD 16V 140KM 2004r.
    Postów
    27

    Domyślnie

    U mnie zatrzymują się jak pochodzą dłużej na funkcji przerywanej. Trzeba je wtedy na jakiś czas wyłączyć i zaczynają działać ponownie. Myślę że coś się przegrzewa ale nie wiem co. Może ktoś z forumowiczów wie w czym tkwi problem.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    ja bym się zastanowił nad uszkodzonym przełącznikiem (chodzi o samą wajhę) albo silniczek wycieraczek. W sumie to bardziej stawiałbym na jakieś styki, przerwane kable w przełączniku.

Podobne wątki

  1. Nie dzialaja przednie szyby
    Utworzone przez dream166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-08-2023, 06:37
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 20:00
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 14:38
  4. [145] wycieraczki przednie
    Utworzone przez jacaaa8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 08:08
  5. problem nie dzialaja kierunkowskazy i wycieraczki...
    Utworzone przez jakubGTV w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory