Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Alfa Romeo 156 - kupić / nie kupić?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    brak
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa Romeo 156 - kupić / nie kupić?

    Witam

    Nie wszedłem do działu, gdzie ludzie się przedstawiają, bo niepotrzebnie zakładałbym dwa tematy, a nie wiem czy będę posiadaczem alfy
    Chciałem zasięgnąć rady u osób posiadających takie samochody, spotykających się z nimi itd.
    Do niedawna jeździłem renault, ale miałem wypadek i furka poszła na zezłomowanie. Jako, że mam inną inwestycję, którą można określić jako "worek bez dna", nie dysponuję dużą kwotą na zakup kolejnego auta (tym bardziej, że jest mi potrzebne dosyć szybko). Przeglądałem różne fabie itp. ale to nie to, no i te silniczki 1.2. W końcu przyjrzałem się alfie. Oczywiście znam opinie typu "królowa lawet" czy jakieś o delikatności, ale poza "golfem/passatem" chyba wszystkie mają jakieś przywary.
    W każdym bądź razie mam takie pytanka. Zobaczyłem, że rocznikowo alfa 156 byłaby z roku 2001-2003 za kwotę około 8000 zł. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że rozrządu nikt nie wymieniał na 10 tys. km przed sprzedażą, płyny są już czarne, klocków/tarcz także nikt nie zmienia jak chce sprzedać auto, a kobieta/dziadek jeżdżący w niedzielę do kościoła, to taka sama abstrakcja jak to, że ja mam trzy ręce.
    Jak wspomniałem, nie mam zbyt dużej kwoty, więc pomyślałem, że zamiast kupować alfę za 13-14 tys. (przy której i tak będę musiał coś zrobić), kupię taką za 8000 tys. a jakieś 3-4 tys. wsadzę na początek - rozrząd, płyny, tarcze, klocki, może coś tam w zawieszeniu. Chodzi mi o to, żeby kupić auto, w którym i tak zawsze jest coś do zrobienia, ale jak zrobię sam, to będę wiedział, że w zawieszeniu było coś wymieniane czy rozrząd jest 100% nowy itp. Chciałbym jednak poznać Wasze opinie - czy kwota 3-4 tys.starczy na początek? Czy taki samochód za 8000 zł nie będzie wrakiem?
    Nie wiem też co do silnika - patrzyłem 2.0 jts - chyba najmniej popularny, ale jest ich sporo. Diesla nie chcę, a ten jak ma w granicach 150 km, to mi by odpowiadało. Nie wariuję samochodami, nie chodzi mi o to, żeby lecieć po trasie 200 km/h czy ruszać z piskiem spod świateł. Po prostu chcę żwawo się przemieszczać, ale mieć ten zapas mocy w razie wyprzedzania itp. Po dziurach też nie tłukę się szybko, raczej szanuję samochody. Czytałem, że w tym silniku zbiera się nagar. Kiedyś miałem silnik GDi, w którym też zbierał się nagar, ale samochód miał 16 lat, i nie miałem z nim kłopotów.
    Ogólnie proszę o porady czy taka kwota wystarczy na zakup auta i niewielką kosmetykę, czy z tym silnikiem nie ma większych problemów, może warto poszukać innego silnika, a może jest coś, co da się kupić po dołożeniu tych 4 tys (w sensie inny model - choć te alfy zawsze mi się podobały)?

    Ps Jakby ten temat się zdublował, to sory, ale coś nie mogę dodać.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Witam,

    będę w podobnej sytuacji, wrzesień/październik, jednak osobiście już raczej znam na te wszystkie pytania i odpowiedzi.
    U ciebie kolego to kwestia pobycia na forum a na wszystko znajdziesz odpowiedź.
    Poradnik zakupu 156 to raz. Dwa, ludzie zamieszczają dziesiątki ogłoszeń, gdzie zawsze jakaś opinia się znajdzie. Polecam forum. Trochę się nie dziwię że nikt nie odpowiedział.

    W moim przypadku, jedyne czego potrzeba mi do szczęścia, to jeszcze fachowej/forumowej pomocy w poszukiwaniach 156 sedan benzyna.
    Tu ukłon w stronę kolegów z Trójmiasta i okolic bo tam widzę w sieci najwięcej ogłoszeń a mam najbliżej, jest parę kandydatów, jedno ogłoszenie jest nawet od alfaholika jednak na razie bez odzewu właściciela.

    Czy byłby ktoś skłonny pofatygować się ze mną na oględziny / pomoc doradczą, udostępnienie miernika/interfejsu przy ew. zakupie w ww. terminie?
    Pomoc oczywiście nie zostanie nienagrodzona.

    Jestem otwarty na propozycje i zaczepki na priv.

    Pozdrawiam
    Artur

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    jak trójmiasto to gadaj z szerszeń ' em
    tak jak on to mało kto autko sprawdzi








  4. #4
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał TakSobieMysle Zobacz post
    Jako, że mam inną inwestycję, którą można określić jako "worek bez dna",
    No to będziesz miał dwie inwestycje, które można określić jako "worek bez dna". Szukaj fabii 2.0.
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  5. #5
    criss
    Gość

    Domyślnie

    omron8 miał do czynienia z samochodami więcej niż Clarkson, dlatego jego wiedza jest tu bardzo ceniona na forum.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Hahaha! You made my day!

    Wyslano z Xperia Z

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Pytanie co kupisz za 8000 PLN.
    Jeśli silnik i karoseria będą OK, to na początek 3-4kPLN wystarczy.
    bo
    remont 2.0 JTS to około 4000 PLN.

    pzdr,
    ap2

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Spoko racja, dlatego w każdym z dwoch przypadkow zawsze najwazniejsze jest gruntowne sprawdzenie auta przed zakupem. I wiele sobie mozna zaoszczędzić.

    Wyslano z Xperia Z

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    156 sprzed liftu to auta z reguły zarżnięte... Zarzynały je dwie grupy użytkowników:
    1. nowi nabywcy alf, wcześniej powożący skodami albo wieśwagenami, którzy kupili 156 bo było objawieniem stylistycznym. Sprzedano wszak ponad 700 tys. tych aut. Jednak ci nowi nabywcy przenieśl nawyki z pancerwagenów do delikatnych alf, które tego nie wybaczają.
    2. młodzi i napaleni "rajdowcy", kręcący do czerwonego pola, palący gumy, eksploatujący auta ponad miarę.

    Jeśli do tego dołożyć częste w 156 marne spasowanie, złe zabezpieczenie antykorozyjne chyba połowy wyprodukowanych egzemplarzy oraz ewidentne błędy konstrukcyjne silników benzynowych, mamy obraz nędzy i rozpaczy.
    Egzemplarze poliftowe, szczególne te z 2004 i 2005, były już wykonane lepiej, są droższe, młodsze, ogólnie mniej je męczono dlatego warto szukać tych własnie modeli, jednak cena zawsze będzie wyższa od tych 11, 12 tysięcy i z tym się trzeba liczyć. Bywają auta swietnie utrzymane, serwisowane i zadbane po 15, 17 tysięcy i są one warte tej ceny.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Przestać wypisywać takie rzeczy bo zaraz jakiś płaczek będzie wszczynał awanturę że mam dwa konta
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

Podobne wątki

  1. Początek przygody z Aflą. Alfa 159 1,9 jtdm - kupić czy nie kupić?
    Utworzone przez emil10000 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 13:27
  2. Alfa Romeo 156 - kupić / nie kupić?
    Utworzone przez TakSobieMysle w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 17:07
  3. Alfa 156 JTD jako drugie auto - kupić, nie kupić bo już sie gubię
    Utworzone przez Outlawtorn w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 16:02
  4. alfa romeo 156 kupić?
    Utworzone przez nextus w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 22:31
  5. kupić czy nie ? Alfa Romeo 156
    Utworzone przez bibek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 19:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory