Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Klapa bagażnika Stelvio

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Stelvio BiTech 280 KM ; AR 159 SW 1.9
    Postów
    19

    Domyślnie Klapa bagażnika Stelvio

    A więc przestała się zamykać klapa bagażnika. A w sumie to domykać. Kilka razy auto na serwisie raz się zamykała raz nie. Gdy już odtrąbiliśmy sukces po regulacji ryglaninkalibracjach wróciłem do domu i znowu klapa się nie domyka. W pewnym momencie zorientowałem się, że domyka się jeśli drzwi obojetniwnktore są uchylone lub jeśli okna/okno są otwarte. W momencie kiedy drzwi lub okna są zamknięte klapa się nie somyka. Ma ktoś pomysł co może być powodem? Moduł komfortu padł?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,280

    Domyślnie

    Może zrób tą kalibrację przy zamkniętych drzwiach i oknach, to nie będziesz musiał ich otwierać żeby klapę zamknąć .
    (dobra wiem, że Ci nie do śmiechu...)

    A tak na serio, to co piszesz o otwieraniu drzwi okien to pokrywa się z moimi pomiarami z których wynika, że stabilność elektryczna Stelvia jest ogólnie do bani. Jakbyś się podłączył z oscyloskopem do niektórych z linii (np na przyciskach od StartStopu) to byś zobaczył, że poziomy przebiegów zmieniają się jak w pijanym widzie w zależności właśnie od tego czy otworzysz np jedne drzwi, maskę, albo drzwi i maskę, czy jeszcze jest inaczej - jak dwoje drzwi. Dla mnie to jakaś masakryczna tandeta.

    Być może to jakiś moduł, ale dość prawdopodobne, że np jakaś masa się gdzieś upierdzieliła i coś niedomaga z tego powodu. Możesz spróbować metodą prób i błędów podokładać grubym przewodem połączenie między masą przy aku a właśnie np klapą i zobaczyć czy coś się zmienia w działaniu. Upierdliwe błądzenie po omacku niestety.
    Może ktoś ze starych alfowych wygów coś bardziej konkretnego Ci wskaże.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,535

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiangwo Zobacz post
    A więc przestała się zamykać klapa bagażnika. A w sumie to domykać. Kilka razy auto na serwisie raz się zamykała raz nie. Gdy już odtrąbiliśmy sukces po regulacji ryglaninkalibracjach wróciłem do domu i znowu klapa się nie domyka. W pewnym momencie zorientowałem się, że domyka się jeśli drzwi obojetniwnktore są uchylone lub jeśli okna/okno są otwarte. W momencie kiedy drzwi lub okna są zamknięte klapa się nie somyka. Ma ktoś pomysł co może być powodem? Moduł komfortu padł?
    Bylo bylo nie ty pierwszy akumulator a jak nie to silownik

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Stelvio BiTech 280 KM ; AR 159 SW 1.9
    Postów
    19

    Domyślnie

    Aku wydaje się ok. Zmierzone 824A przy...800A znamionowego po 4 latach...w sumie trochę dziwne...za siłowniki (kpl) salon krzyknął 2800 netto! możecie polecić jakieś godne zamienniki?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,535

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiangwo Zobacz post
    Aku wydaje się ok. Zmierzone 824A przy...800A znamionowego po 4 latach...w sumie trochę dziwne...za siłowniki (kpl) salon krzyknął 2800 netto! możecie polecić jakieś godne zamienniki?
    Jaki zamienik na aledrogo do 100zl znajdziesz kilkadziesiat aukcji orginału. 4 lata aku ............ trzeba komputerem sprawdzic stan naladowania lub naladuj i wtedy sprawdz czy klapa ok.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Stelvio BiTech 280 KM ; AR 159 SW 1.9
    Postów
    19

    Domyślnie

    A czy jest jakaś logika zamykania tej klapy? zauważyłem, że przy otwartych drzwiach lub uchylonych oknach ta klapa zamyka się jakby w jednym kroku natomiast przy zamkniętych jest dźwięk jakby próbował w tej sytuacji zadziałać dociąg.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Elektryczna klapa w Stelvio - losowo nie zamyka się
    Utworzone przez Michal777 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2022, 22:19
  2. Klapa bagażnika
    Utworzone przez cineks w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2017, 16:22
  3. Klapa Bagażnika
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 21:17
  4. [159] Klapa bagażnika
    Utworzone przez mario0066 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 10:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory