Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: JTDm nie wkręca się do 2000obr./min.

  1. #1
    DJ KoŁoS
    Gość

    Domyślnie JTDm nie wkręca się do 2000obr./min.

    Witam wszystkich forumowiczów

    Jest to mój pierwszy post na tym forum

    Mam problem z niedawno nabytą 147,a mianowicie auto ma 100% oryginalny przebieg 44tys.km i słabo wkręca się do 2000obr.,a później jedzie raczej normalnie... Jak ją kupiłem w listopadzie przez ponad 1500km (malo jeżdżę i wtedy mialem jeszcze Astrę Coupe) było wszystko OK. Zaczęło się pod koniec lutego od "opóźnionej" reakcji na gaz, później trzeba było czekać nawet kilka dobrych sekund, a teraz pod małe wzniesienie ledwo wjeżdza i muszę sie dobrze zastanowić zanim włączę się do ruchu Na luzie też kiepsko się wkręca. Sytuacja troszkę się poprawia jak silnik sie nagrzeje,ale problem nie znika :/ Normalnie odpala, nie gaśnie, nie dymi itd. Zacząłem od Egzaminera i pokazał błąd EGR oraz czujnik obrotów silnika - co może być tego przyczyną i czy ma to bezpośredni związek z EGR? Zimą przy -24 stopniach zapalil się "MCSF",ale przy temperaturach około 0 zgasł i nigdy się już nie zapalił - auto wtedy normalnie jeździło,a teraz nic się nie paliło. Skasowali błędy,ale nic nie pomogło Wziąłem się więc za czyszczenie EGR z przepustnicą i kolektorem + zaślepienie (tragedii ponoć nie było),lecz poprawiło się tylko o tyle ile ogólnie dają te zabiegi,ale nadal nie jest tak jak było wcześniej :/
    Czy po tej operacji trzeba znowu kasować błędy,bo od komputera przed czyszczeniem zrobiłem powiedzmy około 50km i czy po resecie wszystko mogłoby wrócić znowu do normy?
    Czekam na Wasze sugestie gdzie ewentualnie dalej szukać przyczyny? (mile widziani użytkownicy tego silnika )

    Przepraszam za tak długą wiadomość,ale chciałem podać jak najwięcej szczegółów żeby wszystko było w miarę jasne

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich Alfaholików
    Ostatnio edytowane przez DJ KoŁoS ; 07-03-2010 o 00:05

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Kolego poczytaj w temacie:
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...ym_zrobic.html
    a dodatkowo pewnie masz przepływomierz do wymiany - odepnij wtyczkę od niego i się przejedź
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    DJ KoŁoS
    Gość

    Domyślnie

    Wbrew pozorom przed załozeniem wątku dużo czasu spędziłem na czytaniu forum i mam kilka swoich typów,ale chciałem poznać propozycje bardziej kompetentnych osób i nie ukrywam,że na Ciebie najbardziej liczyłem...
    Chodzi mi tylko o indywidualne podjście do sprawy,czyli wzięcie pod uwagę: 2007r., 44tys.km przebiegu i konkretnie silnika JTDm 150KM, żeby np. swoich sugestii nie dawali posiadacze dużo starszej benzyny,którzy nie mieli nigdy do czynienia z dieslem,a mieli podobne obrawy,bo takie pomieszanie wyszło później w temacie,który mi podsunąłeś i ogólnie na wiele konkretnych pytań użytkowników nie podają odpowiedzi tylko często ogólniki,albo po sugstiach nie ma odzewu czy to ostatecznie pomoglo...

    Na tą chwile mam nastepujące pytania:
    1. Co może być przyczyną błędu "czujnik obrotów silnika" i czy ma to bezpośredni związek z EGR?
    2. Czy po czyszczeniu i zaślepianiu EGR (przed tymi zabiegami byłem na resecie kompa: EGR + w/w czujnik i zrobiłem około 50km,więc błąd mogł znów zapisać się w pamięci mimo,że nie zapalił się MCSF) trzeba znowu robić reset i czy tylko to może znowu przywrócić pierwotny wigor mojego autka?
    3. Czy po odpięciu przepływomierza nie zapisze się błąd,bo jeden Kolega pisał,że tak miał,a drugi chyba,że auto przez jakiś czas "głupiało" i czy całkowicie padnięta przepływka nie wyszłaby na pierwszej diagnostyce?
    4. W Mondeo MK2 kiedyś przepływomierz czyściłem, czy tutaj taka opcja odpada?
    5. Rozumiem,że u mnie zaworek overboost jest raczej klejony,czyli nie do czyszczenia,tylko ewentualnie do wymiany?

    Czekam na odpowiedzi,bo niestety zainteresowanie zagadnieniem nie jest za duże
    Ostatnio edytowane przez DJ KoŁoS ; 07-03-2010 o 00:49

  4. #4
    DJ KoŁoS
    Gość

    Domyślnie

    Odświeżam wątek,bo nie dostałem odpowiedzi,a bardzo mi na tym zależy,ponieważ do tej pory wydałem 70zł na kompa + 60zł na uszczelki EGR + 100zł za czyszczenie = 230zł (na szczęście i tak pewnie kiedyś do zrobienia ) lecz problem nadal istnieje Ja zapłacę za usunięcie usterki (sam wolę nie zaszkodzić mojej Niuni ),ale nie chce bez sensu po kolei robić wszystkich możliwych przyczyn,żeby na koniec się okazało,że to jakaś "głupota" od której trzeba było zacząć... Jestem skazany na mechaników,ale niestety w najbliższej okolicy nie znam kogoś kompetentnego,bo np. pan,który czyścił EGR (dopóki nie dostał wydrukowanej instrukcji twierdził,że tego się nie robi) dalej zasugerował "kąpiel czy płukanie" turbiny,bo tak robi w TDI po 300tys.km i z reguły pomaga za 400-500zł,natomiast w ASO po błędach z Egzaminera powiedzieli,że musieliby rozgrzebrać silnik do stwierdzenia przyczyny...cena?? Za czyszczenie EGR życzą sobie 250zł netto,a o zaślepce to nawet nie słyszeli... Szkoda mojego czasu,nerwów i pieniędzy wykonując bezsensowne "zabiegi" lub zostając z podwójną sprawną częścią jak kilku Kolegów :/ Wolę w inny sposób doinwestować autko
    No i nie chciałbym dołączyć do grona osób powtarzających mity o usterkowości Alfa Romeo,która miała być "bezawaryjna",zwłaszcza ponoć mój silnik jest niby lepszy od TDI itd. tylko stawać w jej obronie i tworzyć nową lepszą historię marki bo stwierdzenia w stylu "ten typ tak ma i trzeba się z tym pogodzić" czasami używane na forum są raczej mało pocieszające...
    Ostatnio edytowane przez DJ KoŁoS ; 07-03-2010 o 14:40

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    kolego ja ma 1,9 jtd z 2001r o miałem podobnie i u mnie przyczyna był zabrudzony czujnik ciśnienia doładowania..... wystarczyło go przeczyścic i wszystko ok..... ale nie wiem jak jest z twoim silnikiem..... ja bym od tego zaczoł

  6. #6
    DJ KoŁoS
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki,mam nadzięję,że ta rada okaże się słuszna tak jak w tamacie od Maćka od tego trzeba będzie zacząć i jest szansa,że obędzie się bez pomocy "mechaników" a zanim się do tego dobiorę dostanę już może odpowiedzi na moje pytania
    Ostatnio edytowane przez DJ KoŁoS ; 07-03-2010 o 00:47

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    1. Co może być przyczyną błędu "czujnik obrotów silnika" i czy ma to bezpośredni związek z EGR?
    Pewnie czujnik położenia kątowego wału korbowego do wymiany - nie ma nic wspólnego z EGRem

    2. Czy po czyszczeniu i zaślepianiu EGR (przed tymi zabiegami byłem na resecie kompa: EGR + w/w czujnik i zrobiłem około 50km,więc błąd mogł znów zapisać się w pamięci mimo,że nie zapalił się MCSF) trzeba znowu robić reset i czy tylko to może znowu przywrócić pierwotny wigor mojego autka?
    W JTD błedy same się kasują jeśli ustanie przyczyna ich wystąpienia, czyszczenie samego EGRu raczej nic nie daje - trzeba przeczyścić kolektor ssący i czujnik ciśnienia doładowania.

    3. Czy po odpięciu przepływomierza nie zapisze się błąd,bo jeden Kolega pisał,że tak miał,a drugi chyba,że auto przez jakiś czas "głupiało" i czy całkowicie padnięta przepływka nie wyszłaby na pierwszej diagnostyce?
    Przepływomierz odepnij na wyłączonyhm silniku i bedzie wszystko o.k.

    4. W Mondeo MK2 kiedyś przepływomierz czyściłem, czy tutaj taka opcja odpada?
    Więcej zaszkodzi niz pomoże.

    5. Rozumiem,że u mnie zaworek overboost jest raczej klejony,czyli nie do czyszczenia,tylko ewentualnie do wymiany?
    Otwórz maskę i zobacz
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    DJ KoŁoS
    Gość

    Domyślnie

    1. Pewnie czujnik położenia kątowego wału korbowego do wymiany - nie ma nic wspólnego z EGRem
    Był błąd P0335,więc niby to,tylko objawy,o których czytałem przy jego uszkodzeniu u mnie nie wystepują!?
    2. W JTD błedy same się kasują jeśli ustanie przyczyna ich wystąpienia, czyszczenie samego EGRu raczej nic nie daje - trzeba przeczyścić kolektor ssący i czujnik ciśnienia doładowania.
    Jak to się ma do "Lampka sygnalizacyjna zgaśnie, jeśli usterka zniknie,ale system zapamiętuje ją" z książki obsługi?
    Kolektor był czyszczony,a czujnik muszę jak najszybciej przeczyścić.
    3.Przepływomierz odepnij na wyłączonyhm silniku i bedzie wszystko o.k.
    A czy przepływka nie wyszłaby na Egzaminerze?

    Jak tylko znajdę chwilę to mam następujące czynności do wykonania:
    1. Czyszczenie czujnika ciśnienia doładowania.
    2. Doleję do paliwa jakiś środek czyszczący.
    3. Odepnę przepływomierz.
    4. Przyjrzę się zaworkowi overboost i szczelności wężyków.
    5. Spróbuję trochę "rozruszać" turbinę,bo w ostatnim czasie przy moim trybie jazdy 5km w jedną stronę do pracy na letnich oponach raczej jej nie służyło

    Zobaczymy czy to coś pomoże...
    Ostatnio edytowane przez DJ KoŁoS ; 07-03-2010 o 14:35

  9. #9
    DJ KoŁoS
    Gość

    Domyślnie

    Miałem rację prosząc na początku o indywidualne podejście do sprawy,bo zapomnieliśmy o takim cudzie techniki jak DPF u mnie ten wynalazek akurat jest,czyli filtr cząstek stałych,który przy moim trybie jazdy przez dłuższy czas się "zapchal",ale na szczęście po wycieczce do Wawy okolo 100km w dwie strony (dosyć szybkiej na ile pozwalały warunki na drodze oraz ich jakość,a właściwie jej brak :/) a wcześniej rozjeżdzeniu 80km/h przez około 20km,bo zapalił się w końcu MCSF auto zaczyna znów jeździć jak na początku o ile nie lepiej po zaślepieniu i przeczyszczeniu EGR oraz czujnika ciśnienia doladowania,no i może turbo się troszkę "rozruszalo" w każdym razie znowu odzyskuj wiarę w markę chociaż dół zwłaszcza na 1 i 2 biegu nie wrócił jeszcze w 100% do normy...
    Ostatnio edytowane przez DJ KoŁoS ; 27-03-2010 o 23:56

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    kolego ty w tym silniku masz jeszcze cos takiego jak klapy wirowe - sprawdź czyciegno od siłownika który je porusza nie spadło -mogły stanąc od nagaru. Te silniki lubia jak co jakis czas wcisniesz gaz w podłoge a obroty zatrzymaja sie na czerwonym polu
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Brak mocy 1.9 jtdm. Nie wkręca się na obroty.
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-04-2018, 19:35
  2. [159] 2.0 JTDM 170 nie jedzie do 2000obr.
    Utworzone przez foxone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 21:36
  3. Nie przyspiesza do 2000obr/min. JTD
    Utworzone przez Lech w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 19:59
  4. JTD 20V przcina się przy 2000obr
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 11:24
  5. Buczenie powyżej 2000obr/min JTD
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory