Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Odcinający, "przerywający" gaz przy równomiernym przyśpieszaniu

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    PL, WLKP
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115CV 85KW DISTINCTIVE -5 PORTE
    Postów
    18

    Domyślnie Odcinający, "przerywający" gaz przy równomiernym przyśpieszaniu

    Od 2 może tygodni zauważyłem, że w momencie dodawania gazu na biegach 3 do 5 występuje jakby przerwa/przytyka się w przyśpieszaniu (dla mnie odczuwalna jakby odcięcie gazu), która trwa ok. 1 może 2 sekund, potem Alfa przyśpiesza standardowo. Za chwilę wymieniam olej po roku jazdy i przebiegu 10 tys. W sumie mam przebieg 93 tys. (przy 70 wymieniany był rozrząd). Jeżdżę głównie po mieście do pracy (20 km na dzień) i w weekendy pod 200 km na standardowej trasie - drogi krajowe.
    Może mnie ktoś naprowadzić co mogłoby być przyczyną takiego zachowania?
    Alfa 147 JTD 1.9 przed liftem (2004).

  2. #2
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    A błędów na kompie nie masz żadnych?? Może to być wina pedału przyspieszenia, przycinającego się EGR-u itp.

  3. #3
    mic123
    Gość

    Domyślnie przycinajacy się gaz

    mam podobny problem z takim jak gdyby przerywaniem,moze faktycznie zawór egr lub np.przeplywomierz..

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    PL, WLKP
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115CV 85KW DISTINCTIVE -5 PORTE
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekml Zobacz post
    A błędów na kompie nie masz żadnych?? Może to być wina pedału przyspieszenia, przycinającego się EGR-u itp.
    Dzięki za odpowiedź. Jutro może będę miał okazję podłączyć i zobaczyć czy coś się nie pojawia.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    PL, WLKP
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115CV 85KW DISTINCTIVE -5 PORTE
    Postów
    18

    Domyślnie Po odczycie

    Podłączenie się wykazuje 1 błąd: P1555. Nie wiem na ile może mieć związek z opisaną sytuacją.

  6. #6
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Czyli prawdopodobnie pedał przyspieszenia albo overboost... Tutaj masz podobny temat: http://www.forum.alfaholicy.org/147/..._naprawde.html
    Chyba potrzebne będą dodatkowe testy pedału przyspieszenia oraz ciśnienia doładowania, sygnału overboosta itp aby stwierdzić usterkę.
    Najlepiej byłoby zrobić pełną diagnostykę samochodu w trakcie przyspieszania.
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 22-04-2012 o 20:02

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    PL, WLKP
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115CV 85KW DISTINCTIVE -5 PORTE
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekml Zobacz post
    Czyli prawdopodobnie pedał przyspieszenia albo overboost... Tutaj masz podobny temat: http://www.forum.alfaholicy.org/147/..._naprawde.html
    Chyba potrzebne będą dodatkowe testy pedału przyspieszenia oraz ciśnienia doładowania, sygnału overboosta itp aby stwierdzić usterkę.
    Najlepiej byłoby zrobić pełną diagnostykę samochodu w trakcie przyspieszania.
    Dzięki za linka - ten temat czytałem. Szkoda, że nigdzie nie ma info w stylu: miałem P1555, zepsute było xy, po wymianie którego problem się rozwiązał

  8. #8
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    W FES-ie jest możliwośc zrobienia wykresów, między innymi pedału przyspieszenia, zmiany otwarcia overboosta, obrotów autka, prędkości itp. Po tych wykresach można odczytać co źle pracuje i mieć na pewno większą pewność co do wymiany. Niestety jeden błąd może być spowodowany wieloma czynnikami dlatego należy zrobić dokładniejszą diagnozę lub wymieniać w ciemno.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    PL, WLKP
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115CV 85KW DISTINCTIVE -5 PORTE
    Postów
    18

    Domyślnie Dzisiejsze odczyty

    W CDIF/2 też jest zakładka wykresy, więc pewnie można takie obserwacje prowadzić, ale musiałbym wiedzieć jakie są procedury co do poszczególnych parametrów i prawidłowe wartości.

    Ostatnio edytowane przez iroen ; 22-04-2012 o 23:29

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    PL, WLKP
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115CV 85KW DISTINCTIVE -5 PORTE
    Postów
    18

    Domyślnie

    W weekend wymieniam olej (na Selenie TD) i wszystkie filtry (oleju, paliwa, powietrza)). Czy mogę zapytać w zakładzie, gdzie będę miał tą wymianę (w cenie oleju), o coś w odniesieniu do moich kłopotów z "przytykaniem się" Alfy ?
    Czy w wypadku mojego modelu, opisane kłpoty mogą wynikać np. ze sposobu użytkowania Alfy? Dla przypomnienia:
    Jeżdżę głównie po mieście do pracy (20 km na dzień) i w weekendy pod 200 km na standardowej trasie - drogi krajowe. Może mogę coś jeszcze przeczyścić przy okazji tej wymiany?

Podobne wątki

  1. Delikatne szarpanie i "utrata"mocy przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 12:05
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. "obciera" przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez rodzyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 14:26
  4. Z cyklu "najdziwniejsze wpdaki przy grzebaniu przy aucie"
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 03:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory