Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Sprzeglo, problem z biegami - ciezko wchodza

  1. #1
    tomasz19830519
    Gość

    Domyślnie Sprzeglo, problem z biegami - ciezko wchodza

    Witam.
    mam pytanie dotyczace sprzegła.
    Mam lekie problemy z przelanczaniem biegow troszke cieżko wchodza robi sie to denerwujace podczas np wyprzedania, bo musze jeszcze raz wcisnac sprzegło wtedy bieg wchodzi. taka sytuacja jest na kazdym biegu czasami az zazgrzyta ale tylko do momentu "podpompowania" sprzegła. jeszcze jedno sprzegło bierze mi dopiero tak od połowy moze to jest powodem.
    czy jest możliwosc jakiegoś podregulowania tego sprzegła moze wysprzeglik jest zapowietrzony.
    prosze o pomoc
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 10-04-2011 o 18:56

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    odpowietrz najpierw wysprzeglik i sprawdz czy nie cieknie.. jak bedzie ok to wtedy sprzegło do roboty

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ScorpioPL
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Mini Cooper S Kuga 2.5T
    Postów
    149

    Domyślnie

    Zapowietrzony układ wysprzeglik lub/i pompa do wymiany, jezeli po podpompowaniu wchodza normalnie to znaczy że sprzegło jest ok.
    było Giulietta 1.8 '83 LPG, 164 2.0TS '94 LPG, 166 FL V6 2.5 24v LPG , 159 2.0JTDm 170km
    jest Mini Cooper S 170 KM, Kuga 2.5T 250KM bo benzyna musi mieć doładowanie

  4. #4
    tomasz19830519
    Gość

    Domyślnie

    jezeli chodzi o sprzeglo jest ok wg. mnie nie slisga sie podczas przyspieszania nie szumi wiec mam nadzieje ze to faktycznie wysprzeglik

  5. #5
    chyrus
    Gość

    Domyślnie Sprzęgło

    Witam. Miałem podobny problem z ukladem hydraulicznym sprzęgła. Jedyny ludzki sposób na tą dolegliwość to kupno zestawu naprawczego do pompy sprzęgłowej (ta za dechą przyczepiona do pedała sprzęgła), oraz zakup nowego wysprzęglika. Sama naprawa nie jest specjalnie trudna lecz trzeba się trochę naćwiczyć (między innymi czeka nas mozolne nurkowanie pod deską w celu wydostania pomp). Sama wymiana gumek jest banalnie prosta. Przy okazji okazało się ze stare gumki były spękane i to właśnie one powodowały przytykanie przewodu który doprowadza płyn do pompki. Wymiana wysprzęglika też nie jest ciężka, potrzebna 10 i urządzenie do zdejmowania seegerów (bez niego się naszarpiemy a koszt to około10zł) Oczywiście po wymianie ww części układ zalewamy świeżym płynem i odpowietrzamy (co wymaga cierpliwości) Części do zakupienia na allegro http://allegro.pl/wysprzeglik-silown...555849852.html . Powodzenia

Podobne wątki

  1. Nie wchodza biegi - problem
    Utworzone przez Impuls w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-08-2018, 14:54
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 19:31
  3. ciezko wchodza biegi i nisko sprzeglo
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 17:40
  4. Ciezko chodzi sprzeglo
    Utworzone przez cinusiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 13:56
  5. Problem z biegami, ciezko wchodza.
    Utworzone przez bombon300 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 13:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory