Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: 159 1.8 mpi 140 km

  1. #1
    pier
    Gość

    Domyślnie 159 1.8 mpi 140 km

    Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu Alfy 159 z silnikiem 1.8 MPI 140 KM. Czy ktoś mógłby mi napisać co sądzi o takim silniku, dodam iż chciałbym założyć dobrą instalację lpg, czy ten silnik nadaje się pod gaz, jak jest ze spalaniem i ewentualnymi usterkami?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Zapytaj u źródła czyli na forach opla, bo to ich silnik

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Mój kolega ma go w vectrze i ma w niej gaz. Ostatnio jak był na serwisie to serwisant przybiegł do niego przerażony że on tam ma gaz - bo podobno w tym silniki nie reguluje sie zaworów i gaz jest nie wskazany. Ale to tylko tak bo ogólnie jest bardzo duzo osób które maja te silniki zagazowane jeżdzą i jeżdza i nic się popsuć nie chce.

    Ale jak juz kolega pisał pytał u źródła czyli na forum vectry

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Tzn właśnie należy regulować regularnie - bo z tego co mi wiadomo nie ma hydraulicznych popychaczy.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Witam, jestem posiadaczem 159 właśnie z takim silnikiem i założyłem gaz. Opinie pewnie za chwilę wyczytasz niepochlebne, ze Alfa ztym silnikiem to nie alfa bo tylko 140KM i nie jedzie. Szczerze mówiąc faktycznie czasami brakuje mocy, ale bez przesady. Auto w miescie radzi sobie b.dobrze a i na trasie nie ma problemu, czasami tylko trzeba mocniej się zastanowic przy wyprzedzaniu. Jeśli chodzi o gaz to nie ma się czego bać pod warunkiem zamontowania dobrej instalacji z b. dobrymi wtryskami, bo to one mają bardzo duże znaczenie. Niestety faktycznie istnieje dodatkowa trudnośc przy eksploatacji zwiazana z zaworami bo są one regulowane szklankami, ale wystarczy sprawdzać co jakis czas luzy i kłopotu nie ma. Ja w ciągu 3 m-cy zrobiłem 8 tys km. na gazie i nie zauwazyłem zadnych niepokojących objawów, a nie jest to moje pierwsze auto z gazem. Jedyny "problem" jest ze wskaźnikiem poziomu paliwa ale to już temat na inna rozmowę. Jakbyś potrzebował jakieś info to pytaj, pomogę. Pozdrawiam.

  6. #6
    pier
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc. A jak wygląda średnie spalanie lpg przy takim silniku przy normalnej rozsądnej jeździe? Dodam że codziennie pokonuję jakieś 100 km do pracy głównie trasa rzadziej miasto, prędkości rzadko przekraczające 100-120 km/h. Słyszałem również opinie że te silniki "biorą" dużo oleju... dlatego też zastanawiam się nad 1.9 jtd 150 km jednak bardziej zdecydowany jestem na 1.8+lpg...Co ile km należy regulować zawory w takim silniku?
    Ostatnio edytowane przez pier ; 23-08-2012 o 16:46

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Mi spalanie na trasie wychodzi około 10L/100 przy załączonej klimie, ale nie jest to jazda jakas super spokojna, więc przy odrobinie chęci pewnie można by zejść jeszcze z 1L. Ja mam gwarancję na silnik udzielona przez firme montującą gaz, i w ksiażce serwisowej mam wpisane żeby zawory sprawdzać co 40tyś. Jeśli chodzi o branie oleju to nic takiego nie zauważyłem przez te 8 tyś wspólnych kilometrów.

  8. #8
    pier
    Gość

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za pomoc, zależało mi na opinii kogoś kto taki samochód użytkuje...myślę ze już nie mam wątpliwości co do wyboru silnika i będzie to 1.8 mpi...

  9. #9
    nikusbb
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielos80 Zobacz post
    Mi spalanie na trasie wychodzi około 10L/100 przy załączonej klimie, ale nie jest to jazda jakas super spokojna, więc przy odrobinie chęci pewnie można by zejść jeszcze z 1L. Ja mam gwarancję na silnik udzielona przez firme montującą gaz, i w ksiażce serwisowej mam wpisane żeby zawory sprawdzać co 40tyś. Jeśli chodzi o branie oleju to nic takiego nie zauważyłem przez te 8 tyś wspólnych kilometrów.
    Danielos80
    z jakich podzespołów składa się Twoja instalacja i ile za nią dałeś??

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Instalacja jest na sterowniku STAG300 premium, wtryski o ile dobrze pamiętam to Hana EG2000. Za instalacje dałem 3500 z butlą 60L w miejscu koła zapasowego i gwarancją że jak silnik padnie przez gaz to oni to naprawiają.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory