Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: AR na allegro czyli "czarny PR".

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar sn00p
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wrocław.
    Auto
    1999r AR 146 1.4 TS 16v -> 2004r AR 156 SW 1.9 JTDm -> 2002r AR 156 2.4 JTD
    Postów
    788

    Domyślnie AR na allegro czyli "czarny PR".

    Oglądam sobie allegro i refleksje mnie naszły ...
    Ale po kolei.

    Pierwsza lepsza AR 146:
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11758321
    Boxer z 96r. Cena ? 2.800 PLN (do negocjacji). I komentarz sprzedawcy: " SUPER STAN !!!".

    Kolejna.
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11736445
    TS 2.0 z 96r. za 2.500 PLN i oczywiście: "SUPER STAN" ...

    Itp, itd.

    Jak to się dzieje ?
    Albo ja przepłaciłem za swoją i mam co do niej bardzo wygórowane mniemanie.
    Albo Ci sprzedawcy lecą w kulki po całości ?
    A później dziwota, że "Alfy się sypią". A no sypią się ... Miał być super stan a tu nic nie działa ...

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Piotrekk
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 155 Formula ,AR 166 3.0 v6, 3.2, AR GTV 3.0 v6, AR 156 2.0 T.S., AR 159 3.2 V6, AR GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    87

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta takie auta to po prostu szroty bardzo mocno wyeksploatowane auta sprowadzane przez handlarzy kupione za bezcen, i jeszcze handlarz na nich zarabia !! !! oni mają takie sposoby podszykowania auta że 90 procent ludzi z polski się nabiera
    Często bywałem za zachodnimi granicami naszego kraju i uwierz mi w najgorszych tureckich melinach komisowych nie ma takich tanich cen !!! ile musiała kosztować taka Alfa na zachodzie ?? jeżeli koleś pokrył koszty transportu czyli benzyna 100 euro czy laweta 250 euro plus zjazdówki 100 euro w przypadku powrotu na kołach oraz opłaty w kraju !!!! ??? nie możliwe musiał ją by kupić za 100 euro a takich aut nawet w całości nie ma za szrotach niemieckich czy francuskich czy belgijskich !! a nie ma takiego handlarza który auto puszcza bez zarobku !! To jest jego praca, musi zarobić.

    Wystarczy zobaczyć sobie na niemieckich stronach z autami używanymi , za 400 - 500 euro można kupić Alfe 145 która posłuży za części, bo do jazdy to ona normalnie się nie nadaję chyba że włożysz w nią dużo dużo kasy. A 400 euro to jakieś 1560 zł i dolicz do tego transport i opłaty ha ha ha to jak dla byś ciągną dla siebie to jeszcze okey a jak na handel to nie da rady sprzedać za 2500 do negocjacji i zarobić musiały być po przejściach niezłych te auta.

    Ceny dawałem oczywiście przybliżone. To jest tylko moje zdanie ale tak na zdrowy rozum samochód za 2000 zł nie może być sprawny i na pewno będzie bardzo awaryjny w najbliższym czasie. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Piotrekk ; 12-03-2010 o 09:23

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar sn00p
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wrocław.
    Auto
    1999r AR 146 1.4 TS 16v -> 2004r AR 156 SW 1.9 JTDm -> 2002r AR 156 2.4 JTD
    Postów
    788

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    To jest tylko moje zdanie ale tak na zdrowy rozum samochód za 2000 zł nie może być sprawny i na pewno będzie bardzo awaryjny w najbliższym czasie. Pozdrawiam
    Dokładnie.
    Ale później to odbija się na tych, którzy swoje 145/6 w dobrym i b.dobrym stanie muszą sprzedawać za 5-6k PLN później ...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Piotrekk
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 155 Formula ,AR 166 3.0 v6, 3.2, AR GTV 3.0 v6, AR 156 2.0 T.S., AR 159 3.2 V6, AR GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    87

    Domyślnie

    słuchaj jeżeli masz ALFĘ w dobrym stanie to na pewno ją sprzedasz za dużo lepsze pieniądze bo będzie na pierwszy rzut oka widać różnice miedzy taką padliną jak na aukcjach a twoim autem już nie mówiąc o innych aspektach. Handlarze strasznie zaniżają rynek aut używanych ale ktoś poszukuje dobrej ALFY to nie kupi takiej za 2000 zł , chyba że chce potem wkładać kasę i nerwy w nią. Pozdrawiam

  5. #5
    thing
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrekk Zobacz post
    słuchaj jeżeli masz ALFĘ w dobrym stanie to na pewno ją sprzedasz za dużo lepsze pieniądze bo będzie na pierwszy rzut oka widać różnice miedzy taką padliną jak na aukcjach a twoim autem już nie mówiąc o innych aspektach. Handlarze strasznie zaniżają rynek aut używanych ale ktoś poszukuje dobrej ALFY to nie kupi takiej za 2000 zł , chyba że chce potem wkładać kasę i nerwy w nią. Pozdrawiam
    ale to doceni tylko taki drugi pasjonat marki który chce kupić alfe a nie tylko auto

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czudec ok. Rzeszowa
    Auto
    156 1.8 02'
    Postów
    170

    Domyślnie

    Pospolity zjadacz chleba, szuka taniego auta - wierzy w zapewnienia sprzedawcy "stan idealny", "igła" itd. Tanie auto = dużo nerwów, stresu i wydatków. Bo przeważnie tak jest, że po przejechaniu 100-200km wychodzą bolączki samochodu i wtedy taki kupiec nie pomyśli: "Kupiłem tanie auto, to mam to co chciałem" tylko "sprzedał mi zdezelowane auto, nadające się na szrot, już nigdy nie kupie ...". A opinia idzie, najgorsze jest w tym wszystkim to, że cała marka na tym cierpi.
    Wyrobić sobie renomę jest bardzo ciężko, a stracić można w minute.

    Tak już niestety jest, że kupując coś taniego, nie powinniśmy się spodziewać, że ta rzecz będzie idealna, będzie nam długo służyć itd, a to się tyczy niestety wszystkiego.
    Najgorsze jest to, że osoby które nigdy nie jeździły AR (ba nawet nie siedziały) wypowiadają się przeważnie negatywnie na temat tej marki - skąd wiedzą? z opowiadań kolegów, znajomych.. a jak tylko wsiądą i się przejadą(oczywiście jako pasażer ) od razu zmieniają zdanie i to jest w tym piękne
    Jest: 166 FL 2.4 2003 automat
    156 1.8 02' - ciągle w rodzinie

    Była: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2004 :]
    Była: Alfa Romeo 33 1.7 8v - perełka mua.
    Była: Alfa Romeo Gtv 2.0 TS 1999 :]

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar sn00p
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wrocław.
    Auto
    1999r AR 146 1.4 TS 16v -> 2004r AR 156 SW 1.9 JTDm -> 2002r AR 156 2.4 JTD
    Postów
    788

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kierownik Zobacz post
    Bo przeważnie tak jest, że po przejechaniu 100-200km wychodzą bolączki samochodu [...]
    To 100-200km to trwałość silikonu

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    szkoda że to nie diesle
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że ogromna liczba handlarzy wystawia ogłoszenia samochodów, które nie mają za wiele wspólnego z przedmiotem sprzedaży.
    Wszystkie te bezwypadkowe, perełki, igły to jakaś masakra jest. Przyjeżdża się na miejsce, a tam szara rzeczywistość.
    Jakby brali odpowiedzialność za to, że stan samochodu jest zgodny treśią ogłoszenia to myślę, że trochę by się pozmieniało.
    Ostatnio ktoś mi opowiadał, że szukając samochodu w Niemczech jeździł z kolegą mieszkającym w tamtych rejonach i szukał auta. Znalazł co wizualnie odpowiadało więc zapytał nieśmiało, czy może by do warsztatu jakiegoś nie podjechać i nie sprawdzić faktycznego stanu samochodu. Jego kolega na to zdziwiony o czym w ogóle mówi i że zostałoby to odebrane jako obraza majestatu - inne realia.
    A u nas ASO, sprawdzenie grubości blach i jeszcze najepiej policja, żeby sprawdzić, czy nie kradziony. Ciekawe, czy kiedyś się zmieni.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Zmieni się jak ludzi w Polsce będzie stać na nowe auta. Wtedy będzie można kupić samochód używany od prywatnej osoby, która po prostu kupuje nowszy bo mu się np. znudził.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

Podobne wątki

  1. [159] Czy na sali jest prawnik? (czyli "Jak odzyskac kase od druciarza?")
    Utworzone przez marcin5 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 18:43
  2. [159] Pierwszy foch czyli "ciemność widzę" (na desce)
    Utworzone przez nico w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 11:36
  3. Felgi 17' 147/156/GT OE " Ti " kolor czarny.
    Utworzone przez Pablo. w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 21:16
  4. "baby są jakieś inne" czyli grupowe wyjście do kina :)
    Utworzone przez aniucha05 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 19:13
  5. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 14:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory