Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Zamarza przednia szyba od środka

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147 1.9 JTD 115 2001r
    Postów
    54

    Domyślnie Zamarza przednia szyba od środka

    Ostatnio na tych mrozach zaczęła mi zamarzac przednia szyba i trochę lewa Boczna. Co może być przyczyną. Zauważyłem ze pod gumowym dywanikiem jest chyba mokro, jakiś kanał mógł się przytkac i leje do środka czy coś?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ziemian
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9JTDM 150KM- 2007R.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Jak wchodzisz do auta to na butach przenosisz śnieg który się roztapia i tym sposobem masz sporo wilgoci która osadza się na szybach od środka i zamarza

    Jeżeli chodzi o zatkane podszybie czy inne miejsca to temat masz na forum wałkowany setki razy- znajdź sobie go

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bodzio98
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    35

    Domyślnie

    Miałem to samo w moim aucie, a mianowicie zamarzająca szyba od środka. Tak jak kolega wyżej napisał szyba zamarza z tego powodu, że wnosisz na butach śnieg, wodę. Po za tym oddychać, tworzy się para po czym się skrapla w wodę. Od czasu do czasu przewietrz samochód i dywaniki powinno trochę pomóc. Mnie pomogło.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    sposobów na takie rzeczy jest wiele. Przed tym jak wsiadasz otrzep buty ze śniegu, jak będziesz wysiadać to wysyp śnieg z dywaników, przewietrz samochód. Jeśli mało zawsze możesz do samochodu dać kilka starych gazet szarych( np dziennik wschodzi anonse) czy ryż w woreczku czy żwirek dla kota. Jeśli szyby nadal zamarzają zastanów się kiedy miałeś wymieniany filtr kabinowy czy nie masz nic przytkanego czy szyby w środku masz czyste( znaczy nie tłuste) popatrz tez na uszczelki czy nie są w złym stanie. jeśli to nie pomoże niemam więcej porad.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Jest jeszcze sposób na dobre osuszenie wnętrza:
    1. odpalasz temperature max, klima wyłączona, nawiew na największą moc, obieg wewnętrzny.
    2. Gdy zacznie w środku wszystko parować to otwierasz szyby na 2-3 minuty, samochod musi sie poruszac.
    3. Zamykasz szyby, znowu czekasz az zaparuje, otwierasz szyby itd mozna tak kilka razy wedle uznania i czasu.

    Na koniec wyłączamy obieg wewnętrzny i wracamy do temperatury i nawiewu jak mieliśmy wcześniej.

    Wysoka temperatura działa jak suszarka wyciągając wilgoć z filtra pyłkowego, dywaników, tapicerki, a otworzenie okien wymienia wilgotne powietrze.

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    To raczej częsta przypadłość o tej porze roku. A im mniejsze auto to tym gorzej.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bodzio98
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    35

    Domyślnie

    Jeszcze gorzej mają się Ci którzy mają dywaniki welurowe bo w nich wilgoć bardzo dobrze się trzyma. A z gumowych zawsze można rzucić ten śnieg, piach, ziemię czy wodę.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147 1.9 JTD 115 2001r
    Postów
    54

    Domyślnie

    Żwirek dla kota wrzuciłem 2 dni temu. Dzisiaj zamarzly. Wiem, że snieg robi swoje ale jeździłem ostatnio oplem Corsa i tak samo go użytkowałem i nie ma takich objawów, wiec napisałem post. Więc chyba zostaje suszenie auta jak kolega wczesniej radził

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Miałem tak kiedyś w poprzednim aucie jak dojeżdżałem 2km do pracy zimą. Raz na kilka dni musiałem porządnie auto wygrzać i wietrzyć.

    Masz klime manualną? Czy w manualnie podobnie jak w automatycznie po zamknięciu auta klapki zamykają obieg?
    Jeśli nie to nie zostawiaj na noc nawiewu ustawionego na szybę.
    Ostatnio edytowane przez mufas ; 10-01-2017 o 09:13

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar bogusz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    147 1.9JTD 115km. 159 2.4 JTDm 210km
    Postów
    207

    Domyślnie

    automatycznie po wyłączeniu silinika po jakiejś minucie się zamykają. Mnie też parują, ale muszę wreszcie porządnie wymyć szyby od środka bo dawno nie były myte i tu pewnie jest problem. A oprócz tego co tu koledzy piszą dodam, chodź wydaje się to absurdalne to odkurzanie całego środka też bardzo pomaga.
    Using Tapatalk

Podobne wątki

  1. szyba przednia
    Utworzone przez pawyl007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 21:40
  2. [145] Szyba przednia
    Utworzone przez grzesiek87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 12:53
  3. [146] Szyba przednia.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 23:24
  4. [164] Szyba przednia
    Utworzone przez NOE w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory