Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [156] Jak wyprostować fotel kierowcy?

  1. #1
    Starscream
    Gość

    Domyślnie [156] Jak wyprostować fotel kierowcy?

    Witam, poprzedni właściciel skrzywił fotel, jest z prawej strony mocniej wygięty w tył, strszne mnie to wkurza, stąd moje pytanie-jak się zabrać do tego? Czy może szukać mowego fotela? :?

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    hej
    wystarczy wybrać się do tapicera samochodwego- oni "zwykle" znają sie na naprawie szkieletu siedzeń - prostuja, spawają, itp

    więc raczej nie powinno być problemu
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wierzba
    spawają
    Ja bym fotela nie spawał, bo przy wjechaniu w tyłek kręgosłup łamie sie jak zapałka...

    Prostowanie jak najbardziej..tapicer sobie powinien poradzic moze przy okazji zmieni wypełnienie fotela co u mnie by sie przydało...normalne niby od uzytkowania ale wkurza ze takie wysiedziane zwłaszcza w lewej strony fotela kierowcy ;//

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    156SW 2,4 jtd 2001
    Postów
    46

    Domyślnie

    Fotel w alfie 156 ma stelaż wykonany z jakiegoś odlewu aluminium czy coś podobnego. Takiego materiału nie powinno się prostować bo traci swe właściwości, przy skrzywieniu już chyba stracił. Nie wiem jak to możliwe aby stelaż skrzywić. widocznie jest to możliwe. Ja radzę Ci jednak kupić nowy używany fotel na allegro. Jak poszukasz, kupisz z pasującą do twojej tapicerką.

  5. #5
    kubawro
    Gość

    Domyślnie

    czesc! no wlasnie! ja tez mam/mialem krzywy fotel kierowcy jak kupilem. obicie tapicerskie jest bardzo ok, gabki same w sobie proste, skory smaczne!.. ale;
    1. wymontowalem fotel i sprawdzilem pomiarami kontrolnymi(hehe) ze podstawa stelaza - mam na mysli szyny, ktore bezposrednio sie przykreca do karoserii - jest oddalony po prawej stronie o 4 mm mniej niz po lewej, tzn ze fotel jest/byl przecholony na prawo.
    2. zgadzam sie z szeryfami wyzej ze prostowanie i spawanie to troche zalatuje panem samochodzikiem..i " poskladam se auto sam". fotel jest bardzo waznym elementem bezpieczenstwa i kazde hardkorowe majsterkowanie moze go uszkodzic
    3. zrobilem tak ( i tutaj bardzo sie przydadza komentarze czy czegos nie spapralem);
    - zorganizowalem dwie stalowe podkladki gr 4 mm otwory dokladnie pod srube/bolec, ring szeroki na okolo 8 mm zeby przylegaly elegancko panie!
    - nalozolem na prawa przednia srube i na prawy tylny bolec ( tyl fotela po prawej stronie jest montowany sruba poziomo, ale otwor fabrycznie daje mozliwosc regulacji pionowej ( nie wiem czy to napisane jasno.. se zerknijce z tylu jak to siedzi)
    4. sruby maja grubosc okolo 40mm, a "mieso" ktorego sie lapia to tylko 5-6 mm wiec niczego chyba nie oslabilem, nie???;>
    5 fotel teraz prosty jak prezydent! cacy bella

    a pytanie jeszcze..: faktem jest ze fajnie jest taki fotel seeee kupic na allegro, najlepiej z JuKej bo bedzie pasazerski niewypierdziany.. ale..
    - czy jak kolesie pchaja cale tapicerki z kanapa spuszcza mi tylko jeden fotel?
    - czy sa spece co to przemontuja mi podlokietnik, bo on siedzi w fotelu kierowcy
    - i najwazniejsze? czy to co zrobilem moze miec wplyw na bezpieczenstwo.. no jakbym tak przyjechal w drzewo?;>

Podobne wątki

  1. [156] Fotel kierowcy
    Utworzone przez Istvan w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 12:05
  2. [145/146] Fotel kierowcy
    Utworzone przez glic4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-10-2008, 01:17
  3. AR 155- fotel kierowcy
    Utworzone przez REIJO-AR166 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2007, 07:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory