Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Niedziałajacy zamek centralny i opuszczanie szyb.

  1. #1
    Piiotr
    Gość

    Domyślnie Niedziałajacy zamek centralny i opuszczanie szyb.

    No więc kilka dni temu wsiadam do nagrzanego samochodu, przekręcam kluczyk i chce opuścić szyby a tu nic się nie dzieje. Pomyślałem "może padł bezpiecznik" sprawdziłem i niestety to nie to. No nic nie miałem wtedy czasu a później nie używałem samochodu. No ale wczoraj przyszło mi się przejechać otworzyłem samochód jak zawsze z kluczyka (od strony pasażera bo od mojej uszkodzony po włamaniu ) no i pięknie wszystkie drzwi otwarte. No ale później chce zamknąć i nie było już tak słodko bo centralny nie zadziałał, zamknęły się tylko drzwi od strony pasażera resztę musiałem manualnie od środka bezpiecznik od centralnego też sprawdzony.

    Ktoś wie gdzie w czym tkwi problem? Jakieś sugestie? Od czego zacząć sprawdzanie? Czy obie usterki są powiązane ze sobą?

    z góry dzięki za odpowiedź

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Szyby a c. zamek nie mają wspólnych elementów prócz wiązki kabli które idą razem. A sprawdzałeś przekaźniki? W szukajce masz piękny opis co należy sprawdzić.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    wiązki w drzwiach nie sa przetarte?

  4. #4
    Piiotr
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem, nie sprawdzałem jeszcze z powodu braku czasu. Centralny działał wczoraj, dzisiaj natomiast znowu przestał, jeżeli wina nie tkwi w przetartych wiązkach to gdzie dalej szukać przyczyny? I jeszcze takie pytanko co by pomogło zlokalizować usterkę. Gdyby był kłopot z wiązką w drzwiach od kierowcy to czy centralny zamek zamykając od pasażera ruszył by siłowniki w pozostałych drzwiach oprócz kierowcy? Czy po prostu by nie zaskoczył?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar gechu
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    konin,bełchatów
    Auto
    156 1.8ts
    Postów
    335

    Domyślnie

    posprawdzaj kostki,u mnie była wypieta

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Nie wiem jak u Ciebie, w moim ostatnim dość podobnym przypadku padł siłownik zamka centralnego w drzwiach kierowcy. Wymiana pomogła.

  7. #7
    Piiotr
    Gość

    Domyślnie

    No więc po sprawdzeniu wiązek oddałem samochod mechanikowi ( bez miernika nic tu nie zrobie ), okazało się że padł "moduł komfortu" tzn dochodzi do niego sygnał ale nic nie wychodzi, dodatkowe objawy to brak podgrzewania tylnej szyby, zamek raz działal raz nie zalezy od dnia. Teraz pytanko, czy kupując nowy muszę zwracać uwagę na rocznik, silnik to samo wyposażenie? Albo inaczej czy muszę kupować o tych samych numerach czy są możliwe lekkie rozbieżności ( coś w stylu kupie taki który obsługuje 4 szyby elektryczne a mam tylko 2, nie wiem czy dobrze to przekazałem ).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 12:29
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 11:13
  3. Opuszczanie szyb, korbka -> elektryka
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 21:10
  4. [159] Zdalne opuszczanie szyb z kluczyka / z wkładki
    Utworzone przez pampik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:54
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 16:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory